פטור ממס הכנסה על ניתוח מעקפים

התקפי לב הפכו לעניין של שגרת חיי היום יום. אם מסתכלים בחוק הביטוח הלאומי מי שעבר התקף לב עשוי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה. לא אחת בעיות בלב מקבלים משקל גבוה בחוק ועשויים להגדיל את הסיכוי לפטור ממס הכנסה. קראו עוד על תביעה לפטור ממס הכנסה.

איך אדע אם אהיה זכאי לפטור ממס הכנסה על רקע מחלת לב?

  • כלל ראשון: אחרי שעברו החודשים הראשונים עלינו לדעת האם הבעיה בלב היא קבועה או בעיה שחוזרת על עצמה. לא אחת קיימים מקרים בהם בעיה בלב היא קלה ולאחר צנתורים הנזק הפך להיות קבוע ותפקוד הלב נמצא תקין. לעומת זאת, מי שהתחיל לסבול גם מבעיה של פרפורים בלב, אשפוזים הולכים וחוזרים, סימן שהבעיה בלב מחמירה מה שעשוי להיות בעיה זמנית. כמובן שאם הבעיה של פרפור בלב לא תחלוף לאחר כל הטיפולים הרי שהבעיה תהפוך לקבועה.
  • כלל שני: תופעות לוואי – לא אחת השאלה שעולה בוועדות היא איך הבעיות בלב משפיעות על תפקוד היום יום. כלומר: האם חולשה , האם יש עייפות, האם יש קשיי הליכה. ככל שבעיות אלה חמורות יותר כך אחוזי הנכות שתקבלו על הלב, יהיו יותר גבוהים.
  • כלל שלישי: תוצאות בדיקות – אם בעבר אחוזי הנכות של מחלת לב היו נקבעים לפי שקול דעת של הוועדות הרפואיות, הרי שהיום קיימים כללים ברורים איך לקבוע את אחוזי הנכות על מחלת הלב. יש לבדוק את תוצאות הבדיקות של אקו, מיפוי לב, א.ק.ג. כמובן שעל מנת להגדיל את הסיכויים לאחוזי הנכות, יש לבצע בדיקות חדשות בסמוך לוועדה.
בנוסף לא אחת מי שחולה במחלות לב, סובל מבעיות נוספות, על כל בעיה רפואית נוספת שאינה קשורה למחלת לב, ייתנו אחוזי נכות רפואית בנפרד. קראו עוד על פנסיית נכות.

רוצה לקבל ייעוץ לגבי מחלה או פציעה? ליצירת קשר:

השם שלך (חובה)
האימייל שלך: (חובה)
טלפון (חובה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *