חולים רבים סובלים מבעיות רפואיות שגורמות להם ליטול קנאביס רפואי תחת רשיון מטעם משרד הבריאות. לא אחת אנו נתקלים בחולים שעברו פגיעת בצוואר, בגב, או אלו שסובלים מכאבים עקב תאונת עבודה שעברו, נפגעי crps, נפגעי ראש שונים, או נפגעי פוסט טראומה, ועוד.
לא אחת חולים אלו מצליחים להוציא אישורים ממשרד הבריאות לרשיון לקנביס רפואי. התוצאה של הוצאת הרשיון היא שהם לא מצליחים להתשלב במעגל העבודה.
למרות הקדמה כיום לעשון ואל אף הרפורמה של כבוד השר גלעד ארדן, מעסיקים רבים לא רואים בעין את העישון של קנביס רפואי. לא אחת נתקלתי במעסיקים שחוששים להעסיק עובד כזה, בטענה שעובדים אחרים יראו את העובד החולה מעשן דבר שיפגע במורל של העובדים האחרים או ברצון להצטרף אל מי שמעשן. התוצאה היא שאותם חולים שזקוקים לגראס רפואי מוציאים את עצמם מובטלים או מתקשים להשתלב בעבודה.

בעייה אחרת עם מי שבעל אישור רפואי לקנאביס היא בעיית תופעות הלוואי שנגרמות עקב העישון.
לאור הפגיעה בעבודה הכיר המוסד לביטוח לאומי בעובדה כי שמי שנוטל קנביס רפואי התעסוקה שלו עלולה להפגע והתוצאה הזו אמורה להיות מגולמת באחוזי הנכות שנפסקים לתובעים. גם חברות הביטוח הבינו לאורך השנים כי מי שתובע אבדן כושר עבודה הן בפוליסת ביטוח והן בקרן פנסיה, חייב לקבל ביטוי כלשהוא לעובדה כי עלולה להיות פגיעה בעיסוק כלשהיא. התוצאה היא קבלת אחוזי נכות או הגדלת הפיצוי הכספי בעת הגשת תביעה לאבדן כושר מול חברת הביטוח או מול קרן הפנסיה.
כזה המקרה של הלקוח שקיבל פיצוי של 1,000,000 ש"ח בתביעתו מול חברת הביטוח,
או כזה המקרה של אבי חולה הסכרת שחברת הביטוח וקרן הפנסיה נילצו לשלם לו פיצוי גדול יותר בעת הגשת תביעת אובדן כושר עבודה.

רוצה לקבל ייעוץ לגבי מחלה או פציעה? ליצירת קשר:

השם שלך (חובה)
האימייל שלך: (חובה)
טלפון (חובה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *