לא אחת קורה שמי שתובע אובדן כושר עבודה שואל את השאלה האם קרן הפנסיה בה אני מבוטח יכולה לתת נכות אובדן כושר עבודה לצמיתות.

השאלה עולה במקרים בה ברור שהמצב של המבוטח לא ישתפר ואז מבוטחים רבים רוצים הכרה לכל החיים ולא לעבור את הוועדות המיידעות והמייסרות מידי שנה.
כזה היה אצל זיווה, עובדת רשות הדואר, בת 42.
ביום מהימים נקלעה זיווה לבעיות של דכאון, בעיות בגב, גם בעיות בריאות עם היצרות קשה בריאות. זיווה תבעה אובדן כושר בקרן הפנסיה וקיבלה הודעה כי עליה לחדש את תביעתה מידי שנתיים לאור העובדה כי מצבה לא פשוט. זיווה תבעה במקביל את המוסד לביטוח לאומי תביעה לנכות כללית. תביעתה של זיווה לנכות כללית אושרה ונקבעו לה נכות לצמיתות. הוועדות התייחסו בוועדות למצבה הרפואי של זיווה וקבעו לה אחוזי נכות גבוהים על עניינה הנפשיים, על מצבה בריאות ועוד בעיות רפואיות קטנות. זיווה הגישה תביעת פנסיית נכות לקרן הפנסיה ונקבעו לה אחוזי נכות זמניים בטענה כי עקב הגיל הצעיר המצב שלה אמור להשתפר למרות שדעת הרופאים הייתה כי מצבה של זיווה הוא לצמיתות.
זיווה הגישה בקשה לקרן הפנסיה וביקשה להכיר בה כנכה לצמיתות. אכן קרן הפנסיה הסכימה להפעיל את החריג בתקנון הקרן ולקבוע אחוזי נכות לצמיתות תוך שקרן הפנסיה מתרשמת שאין מקום לשפור מצבה הרפואי. המקרה של זיווה אינו היחיד שאושר, קיימים מקרים רבים אחרים בהם קרן פנסיה החליטה לאשר ללקוח נכות קבועה לצמיתות בעניין אובדן כושר עבודה.
קרן פנסיה תבדוק האם יש הצדקה להפעיל את המקרה כחריג.

רוצה לקבל ייעוץ לגבי מחלה או פציעה? ליצירת קשר:

השם שלך (חובה)
האימייל שלך: (חובה)
טלפון (חובה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *