אחת השאלות הכי שכיחות במשרד היא איך משיגים רישיון לקנאביס רפואי ממשרד הבריאות על כאבי ראש מקבצים וכאבי ראש כרוניים השכיחים. התופעה של כאבי ראש קשים הפכה להיות שכיחה בארץ, והרבה חולים שסובלים מכאבי ראש מקבצים שואלים לא אחת איך נקבעת הזכאות לקנביס רפואי במקרה הזה.

כאבי ראש רגילים הם תופעה של כאבי ראש שמופיעים בתדירות של אחת ליום, מקשים מאוד על החולה את התפקוד היום יומי. התוצאה של כאבי ראש מסוג זה היא קושי לצאת לעבוד, קושי לתפקד בחיי היום יום. כאבי ראש מסוג זה נקראים כאבי ראש כרוניים.
בנוסף לכאבי ראש כרוניים קיים סוג של כאבי ראש שנקרא כאב ראש מקבצי. כאבי ראש מסוג כזה הוא כאב ראש קיצוני שגורם לחולשה, לעייפות ולקשיי תפקוד קשים ביותר. החולים מסוג זה מנסים את כל הטיפולים האפשריים על מנת למנוע את התופעה, אך כל טפול רפואי אותו הם מנסים לא מצליח לפתור את הבעיה.
לכן לא אחת מרפאות כאב, נוירולוגים ניאלצים להמליץ על רישיון לגראס רפואי/ קנביס רפואי של משרד הבריאות.

איך קובעים את הזכאות?

על מי שמגיש את הבקשה לרישיון לקנביס במקרה זה להראות שניסה את כל הטיפולים הרפואיים, וכל הטיפולים הרפואיים לא צלחו. כלומר: תחילה על מגיש הבקשה להראות כי פנה לנוירולוג ולהציג את הטיפולים אותם נתן לו הנוירולוג. מומלץ להראות גם את הבדיקות אותם עשית ואת הממצאים אם התגלו במהלך הבדיקות הרפואיות שנערכים למי שסובל מכאבי ראש או כאבי ראש מקבצים. מומלץ להציג את האישורים למרפאות כאב ואת הטיפולים.
כמובן לאחר שהצגנו את כל סדרת הטיפולים, נצרף את הרופא הממליץ.
בהצלחה.

רוצה לקבל ייעוץ לגבי מחלה או פציעה? ליצירת קשר:

השם שלך (חובה)
האימייל שלך: (חובה)
טלפון (חובה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *