אובדן כושר עבודה בעקבות נזקי הקורונה

תוכן עניינים

עם כניסת הקורונה לחיינו השלכות הנגיף לטווח הקצר או הארוך טרם הובהרו אך כבר עכשיו ישנם נפגעים שהחלו הליכי תביעה בגין אובדן כושר עבודה מול המוסד ביטוח לאומי וחברות הביטוח ואף קבלת אחוזי נכות בעקבות המחלה לכל שכיר או עצמאי.

יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >>

 

תביעה בגין אובדן כושר עבודה בעקבות נזקי מחלת הקורונה צופנת בחובה הסתעפויות חוקיות שטרם נבחנו בהכרח במצב חסר התקדים בו אנו נמצאים.
במקרה שהחלמת מקורונה אך עקב כך אתה חווה חוסר כשירות לחזור לעבודה, אי כושר או קשיים בתפקוד היום-יומי שלא מאפשרים לך לחזור לעבודה גם באופן חלקי, מומלץ להתייעץ מוקדם ככל האפשר עם עורך דין, עדיף בעל ניסיון מוכח בכל הנוגע לתביעות ביטוח בענייני אובדן כושר העבודה וידע מעמיק ככל הניתן על נזקי הקורונה. ליווי התהליך בידי עו"ד בשלבים הראשוניים חיוני להצלחת התביעה ומיקסום סכום הפיצויים.

 

אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי

עורכי דין פייפר כהן מתמחים בתביעות מול חברות ביטוח והמוסד לביטוח לאומי במקרים של אובדן כושר עבודה בדגש על תביעות הנוגעות לנזקי הקורונה כאן בשבילכם לענות על כל שאלה.

 

מהו אובדן כושר עבודה ואיך הוא קשור למחלת הקורונה?

אובדן כושר עבודה הוא מצב זמני או קבוע המוכר במוסד ביטוח לאומי, שנגרם בעקבות מחלה או פגיעה פיזית ואף נפשית הגורמת אי כושר או חוסר כשירות ופוגעת ביכולת ההשתכרות של העובד באופן מלא או חלקי. לא מן הנמנע שעקב מחלת הקורונה יווצרו מצבים שיזכו את המחלימים בפיצויים עם הגשת התביעה באופן תקין ומחושב.

 

חיובים פנסיונים המופרשים אוטומטית מתוך המשכורת החודשית שלנו, כוללים סעיפים ואלמנטים של ביטוח למקרה של נכות, מוות וכמובן גם אובדן כושר עבודה. לאחר פיטורים או הוצאה לחל"ת תשלומי הביטוח מופרשים מהחיסכון הפנסיוני למשך חמישה חודשים נוספים באופן אוטומטי. רבים לא יודעים שכדי לחדש את התשלומים לאחר חמישה חודשים יש לפנות למנהל קרן הביטוח באופן עצמאי.
על מנת למנוע את הפרוצדורה וגם כדי לחסוך עוגמות נפש ובירוקרטיה למאות אלפי מובטלי הקורונה, יזם ח"כ אנדריי קוז'ינוב במסגרת חריגויות הקורונה, תקנה המאריכה את חידוש הביטוח הפנסיוני באופן אוטומטי ל12 חודשים לכל עובד שפוטר או הוצא לחל"ת עד ה31.10.20 .

פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה

 

איך הקורונה יכולה להביא למצב של אובדן כושר עבודה?

ככל שחיינו נמשכים בצל הקורונה מתגלות תופעות פיזיות ונפשיות, המשתנות מאדם לאדם ועלולות להביא למצב של אובדן כושר עבודה במקרים מסוימים.

 

ההשפעות הפסיכולוגיות של הסגר ונזקי הקורונה הביאו עימם עליה של מאות אחוזים במספר הדיווחים על מקרים של קושי נפשי ברחבי העולם.
חרדות ודיכאון שהוחמר או התפתח עקב הבעיות אליהן נקלעתם בעקבות המצב יכולים לגרום לירידה בתפקוד ולהביא למצב של אובדן כושר עבודה מלא או חלקי, על פי זכות מגיע לכם פיצויים על כך.

 

חוסר הוודאות בנוגע להתמודדות עם הקורונה מביא איתו פתח לסיבוכים רפואיים, סימפטומים ותופעות לוואי שטרם הובררו השלכותיהן מבחינה משפטית מול גופי ביטוח או ביטוח לאומי. אמנם, ככל מחלה, גם על פגיעה בתפקוד הפיזי בעקבות הנגיף החדש יש מקום לקבל הכרה ופיצויים עקב אובדן כושר עבודה.

 

תופעות לוואי של הקורונה העלולות לגרום למצב אובדן כושר עבודה

על פי מחקרים, אנשים שהיו בריאים לחלוטין לפני שחלו במחלת הקורונה, פיתחו תסמינים הגורמים להם למוגבלויות בתפקוד גם לאחר החלמתם מהנגיף ותופעות לוואי שעל פי חומרתן עלולות להביא למצב של אובדן כושר עבודה זמני לכל הפחות ולזכות את הנפגעים בפיצויים מהמוסד ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

 

– בעיות לב ומחזור דם
-נזקים לריאות ופגיעה ביכולת לב-ריאה

-בעיות נשימה
– נזקים מוחיים, עצביים ודלקת המוח
– כאבי גוף, שרירים ומפרקים
– דיכאון וחרדה

 

במקרים בהם ניתן להוכיח קשר ישיר בין אחת התופעות הנ"ל לפגיעה או החמרת המצב עקב נגיף הקורונה והוכחת פגיעה באיכות החיים וכן אובדן כושר עבודה או אי כושר לעומת לפני הופעת המחלה ישנו סיכוי גדול שהתובע מול ביטוח לאומי יקבל את מירב הפיצויים המגיעים לו בעזרת עורך דין נפגעי הקורונה מקצועי ומיומן.

 

אובדן כושר עבודה – זכויות העובד לפיצויים ממוסד ביטוח לאומי עקב הקורונה

ביטוח לאומי מכיר בזכאות קבלת תגמולי אובדן כושר עבודה או פיצויים בעקבות מחלת הקורונה לכל עובד, שכיר או עצמאי שיכול להוכיח נזק פיזי או נפשי עקב הנגיף.

 

באופן כללי, זכאות לתגמולי אובדן כושר עבודה מבחינת ביטוח לאומי או חברת הביטוח, בהתאם לתנאי הפוליסה מול חברת הביטוח, יכול לקבל כל מבוטח במידה ומצבו הבריאותי לא מאפשר לו לעבוד באופן מלא או חלקי בעבודה אליה הוסמך והוכשר עקב מחלה או תאונה.

 

הוכחת הידבקות בנגיף במקום העבודה יכולה להיחשב תאונת עבודה "קורונה" ולזכות את העובד בהכרה כנפגע עבודה וקבלת דמי פגיעה.

 

זכאות לקצבה או מענק עקב מחלת הקורונה יכולה להינתן לכל אדם, בהתקיים אחד מהתנאים הבאים:
– נכות הנשארת לאחר המחלה ובעקבותיה.
– החמרה במצב בריאותי בו היה נתון המאומת לפני שחלה בקורונה, לדוגמא: חולה אסטמה קל שלאחר החלמתו מהקורונה מצב האסטמה החמיר.
– דיכאון או חרדה עקב הקורונה.

 

ככל שתוכלו להוכיח שעקב הקורונה נגרם לכם נזק משמעותי וכן אובדן כושר עבודה יעלו הסיכויים להצלחת התביעה.

 

מה נדרש כדי לקבל פיצויים בגין אובדן כושר עבודה עקב קורונה בתביעה מול ביטוח לאומי?

יחסית לתביעות ביטוח אחרות, תביעות בגין אובדן כושר עבודה הן ארוכות, מסובכות ונדרשות לרמת מומחיות מסוימת בכל הנוגע לחובת ההוכחה וההתנהלות מול גופי ביטוח השונים או בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי. לכן, ראשית כל, לנפגעי הקורונה אנו ממליצים להיעזר בעצתו של עורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

 

כדי להתחיל להניע את התביעה תצטרכו תחילה להוכיח כי חליתם בקורונה וגם שבעקבות הנגיף נעשה לכם נזק אשר הרע את חייכם וגרם לכם אובדן כושר עבודה באופן זמני או לצמיתות.

מסמכים התחלתיים להם תדרשו הם:
– מסמך המאמת את התובע כחולה קורונה בעבר – הפניה לבדיקה ותוצאות בדיקת הקורונה ראשונה
– מסמכים רפואיים המאששים את משך זמן המחלה והקשיים הפיזיים בהן התבטאה אצל הנפגע.
– מסמכים המעידים על הנזק המתמשך לאחר החלמה מהנגיף ובעקבותיו.

 

עורך דין אייל פייפר לנפגעי הקורונה – תביעה מול ביטוח לאומי בגין אובדן כושר עבודה

גם בימים כתיקונם, תביעות בגין אובדן כושר עבודה הן לרוב עסק סבוך ומייגע, תוסיפו לזה מצב חסר תקדים כמו הקורונה ותקבלו סיכויי הצלחה מאוד לא יציבים ללא עורך דין לנפגעי קורונה הבקיא בנבכי סדרי הדין של בית הדין לעבודה ובתביעות מול ביטוח לאומי.ייעוץ וליווי עורך דין לנפגעי הקורונה המתמצא בדיני אובדן כושר עבודה בעל ניסיון בתביעות ביטוח לאומי הנוגעות לנזקי הקורונה חיוני למיצוי זכויותיכם מול כל הגורמים הרלוונטים במידה והמחלה הותירה בכם נכות או נזקים אשר לא מאפשרים לכם להתפרנס באותו האופן שקדם למחלה.

 

משרד עורכי דין פייפר כהן בעל ניסיון עשיר בכל הנוגע לתביעות מול ביטוח לאומי ודיני אובדן כושר עבודה בפרט. חוסר הוודאות לגבי הקורונה אצלנו הופך ליתרון כאשר ניתן ליצור תקדימים במצב חסר תקדים ולמצות את כל זכויותיכם לקבלת כל מה שמגיע לכם בזמן המצב המטלטל והלא מוכר אליו נקלענו כולנו.

אובדן כושר עבודה בעקבות נזקי הקורונה
עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

לייעוץ ללא עלות ›
מאמרים בנושא
מאמרים אחרונים
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
Open chat
יש לך שאלה? אנחנו זמינים בווצאפ