סיעודי קורונה

תוכן עניינים

מסתמן כי נגיף הקורונה לא הולך להיעלם בקרוב וממשיך להתפשט מדי יום. המציאות החדשה יוצרת חוסר וודאות לגבי החיים הבריאותיים שלנו. אוכלוסיית האזרחים הוותיקים היא האוכלוסייה בעלת הפגיעות הגבוהה ביותר מנגיף הקורונה. על פי הנתונים בשטח, אחוזי התמותה הגבוהים ביותר הם סביב אוכלוסייה זו.

יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >>

 

כמו כן, גם אנשים צעירים יכולים להגיע למצב של סיבוכים רפואיים בשל הידבקות בנגיף הקורונה ובעקבות כך להיות במצב של אובדן כושר עבודה, מגבלות בתפקוד היום יומי, פגיעות גופניות, פגיעות נפשיות ועוד. נזקים כאלו ואחרים יכולים להוביל את האדם לשהות תחת מצב סיעודי בו אינו יכול לתפקד באופן עצמאי. בעקבות כך, ניתן לקבל גמלת סיעוד בכסף ביטוח לאומי או לקבל מגוף ביטוח לאומי מטפלת סיעודית. 

 

תביעת סיעוד

פייפר כהן משרד עו"ד מרכזים עבורכם את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת אודות גמלת סיעוד קורונה.

 

הגדרת מצב סיעודי

מצב סיעודי נחשב כאשר אדם, בעקבות מחלה או תאונה קשה, לא יכול לבצע פעולת שגרתיות ויום יומיות. על כן, מצב סיעודי רלוונטי עבור קשישים וצעירים כאחד. מחלות נפשיות אשר גורמות לירידה בתפקוד הקוגניטיבי, כגון דמנציה ואלצהיימר, נחשבות גם כן כמחלות המביאות את האדם אל מצב סיעודי.

 

ביטוח לאומי גמלת סיעוד בכסף או ביטוח לאומי מטפלת סיעודית, יעניקו את ההסדרים הללו במידה והאדם אינו יכול לבצע באופן עצמאי פעולות בסיסיות מתוך שש פעולות של מבחן ADL (Activities of daily living): קימה ושכיבה (מעברים), ניידות, להתלבש ולהתפשט, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים ורחצה.

 

קצבת סיעוד ביטוח לאומי או דרך קצבה דרך פוליסת הביטוח ניתנת עבור שלוש מתוך שש הפעולות אשר האדם אינו יכול לבצע בכוחות עצמו. במידה ובעקבות הדבקות במצב הקורונה הגעתם למצב סיעודי, עליכם להגיש טופס תביעה לגמלת סיעוד.

 

זכויות רפואיות בצל הקורונה

גם בימים מורכבים אלו, כאשר המציאות התהפכה על אוכלוסיות שלמות, על קשישים בעלי קשיים סיעודיים לעמוד על הזכויות המגיעות להם מביטוח לאומי ומחברות הביטוח. בתקופה זו, קשה לממש זכויות רפואיות בכל הנוגע לנושאים של תביעת סיעוד ביטוח לאומי או תביעת ביטוח סיעודי. עם זאת, ההחמרה במצב הבריאותי והנפשי בצל הקורונה מגדילה את מספר האנשים אשר נזקקים לקבל קצבת סיעוד אשר תעניק להם תמיכה בפן הכלכלי והטיפולי.

 

מידע רפואי סיעודי – כל הזכויות המגיעות לכם מהמוסד לביטוח לאומי

במידה ואתם חשים פגיעה בתפקוד היומיומי בעקבות הקורונה, עליכם לפנות אל המוסד לביטוח לאומי. במצב כזה אתם זכאים לקבל מהמדינה גמלת נכות או גמלת שירותים מיוחדים. 

 

גם במידה בו הדרדר המצב הנפשי שלכם וקיימת ירידה חדה בתפקוד הקוגניטיבי, אתם זכאים לקבל גמלת סיעוד ביטוח לאומי או ביטוח סיעודי פרטי, במידה ואתם מבוטחים דרך מקום עבודתכם או מבוטחים באופן פרטי.

 

התהליך מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח יכול להיות ארוך וממושך, ובכדי למנוע הדרדרות במצב הגופני והנפשי, קיימת המלצה להיעזר בשירותי עורך דין תביעות סיעוד קורונה אשר יגיש עבורכם את התביעה מול ביטוח לאומי או מול חברת הביטוח וידאג למימוש מלוא הזכויות הרפואיות שלכם בזמן הקצר ביותר.

 

ביטוח סיעודי באמצעות חברות ביטוח

כל אזרח במדינת ישראל מבוטח באופן סיעודי דרך המוסד לביטוח לאומי. ניתן לרכוש ביטוח סיעודי פרטי אשר מטרתו העיקרית היא שיהיה ניתן להגיש תביעת ביטוח סיעודי במקרה ונגיע אל מצב סיעודי. ניתן לרכוש ביטוח סיעודי דרך חברות ביטוח שונות כגון ביטוח סיעודי דקלה, ביטוח סיעודי כלל, ביטוח סיעודי הראל וכדומה.

 

ניתן לקבל גמלת סיעוד ביטוח לאומי, בנוסף לחברות הביטוח לפי התנאים שנכתבו לעיל. לצערנו, תביעות רבות נידחות ולא מקבלות אישור בגלל הגשת טפסים שגויה של המבוטח ולכן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תביעות סיעוד אשר ילווה אתכם לאורך התהליך ויעזור לכם לממש זכויות רפואיות המגיעות מחברת הביטוח.

 

טופס גמלת סיעוד – הקפדה על הפרטים הקטנים

כאשר אתם מגישים תביעת סיעוד ביטוח לאומי או תביעת ביטוח סיעודי לחברת הביטוח, עליכם לשים לב כי אתם מגישים את מלוא התיעודיים הרפואיים המצויים אצלכם המעידים על קושי תפקודי.

 

בנוסף לכך, זכרו כי קבלת גמלת סיעוד מותנית בהוכחה של המבוטח כי הוא נמצא במצב סיעודי ואינו יכול לתפקד באופן עצמאי. במידה והגעתם בעקבות הידבקות בנגיף הקורונה מצב סיעודי או שחלה החמרה במצב הנפשי בעקבות הקורונה, עליכם להוכיח זאת מול חברת הביטוח ומול ביטוח לאומי.

 

במידה ואין דגש על קשיים בתפקיד והדגש מושם בעיקר על מסמכים רפואיים, פוליסת הביטוח וביטוח לאומי יכולים לשלול את בקשתכם לקבלת גמלת סיעוד. ליווי נכון של עורך דין סיעוד מיומן ומומחה, יעזור לכם לעבור את הוועדות הקשות ללא בעיה.

 

ביטוח לאומי קצבת סיעוד בכסף

במקרה בו קיבלתם אישור על גמלת סיעוד ביטוח לאומי ואתם מעוניינים להחליף את השירותים שביטוח לאומי מציע ניתן לבקש גמלת סיעוד בכסף ביטוח לאומי. במקרה כזה אתם יכולים לקבל את הכסף אל חשבון הבנק הפרטי של ולהעסיק באופן עצמאי עובד זר או מטפל צמוד.

 

הרפורמה בביטוח סיעודי מאפשרת לשלב בין השניים ולקבל גמלת סיעוד בכסף למד קבלת שירותים נוספים מביטוח לאומי כגון ביקור במרכזי יום, אספקה של מוצרי ספיגה, לחצן מצוקה וכדומה. לרוב, הסכום שניתן דרך ביטוח לאומי גמלת סיעוד בכסף גבוה יותר מהסכום שניתן דרך חברות הסיעוד.

 

עורך דין תביעות סיעוד – מה חשיבותו בהגשת תביעה לגמלת סיעוד

חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי עושים סינון רחב ולא מעניקים לכל אחת גמלת סיעוד, הן מפאת סיבות כלכליות והן מפאת פעמים בהם אנשים עשו עצמם סיעודיים על מנת לקבל את הגמלה. לכן, על מנת שהצדק יהיה עמכם ולא תצטרכו להתאמת מול בירוקרטיות מורכבות.

 

אנו ממליצים לכם לפנות אל אחד מעורכי דין המתמחים בסיעוד של משרד עו"ד פייפר-כהן אשר יבדוק לכם באופן מקיף את תנאי הפוליסה שלכם, ימלא איתכם בצורה נכונה את טופס גמלת סיעוד ביטוח לאומי, יפנה אל חוות דעת רפואית וילווה אתכם לאורך התהליך.

 

אם החלטתם להגיש תביעת סיעוד באופן עצמאי והיא נדחתה, עורך דין ביטוח סיעודי יעזור לכם לגבי ההתנהלות בהמשך מול חברת הביטוח ומול המוסד לביטוח לאומי וידריך אתכם בפנייה אל וועדות ערעור או אל בית המשפט.

 

תמיכה של עורך דין סיעוד יבטיח עבורכם התנהלות בטוחה אשר תעזור למימוש מקסימאלי של זכויות רפואיות המגיעות לכם בתור סיעודיים כך שתקבלו את התמיכה והפיצויים שמגיעים לכם.

סיעודי קורונה
עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

לייעוץ ללא עלות ›
מאמרים אחרונים
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
Open chat
יש לך שאלה? אנחנו זמינים בווצאפ