תאונות תלמידים משרד החינוך – תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים , תביעות תאונות דרכים
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ?
ליצירת קשר נא למלא פרטיך
ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

ביטוח תאונות תלמידים חל עבור כל תלמיד וילד עד גיל 18 הרשום במוסד חינוכי של משרד החינוך ומכסה תאונות אישיות בכל עת, גם מחוץ למוסד הלימודים וכן בזמנים בהם לא מתקיימים לימודים כלל.
פוליסת הביטוח מכסה מגוון רחב של נסיבות ואפילו תאונות דרכים בחו”ל במסגרת פעילות המסגרת החינוכית.

אמנם, בביטוח תאונות אישיות לא נכללים מקרים כלליים של תאונות דרכים ואין להן כיסוי בפוליסת תאונות תלמידים של משרד החינוך. למרות זאת, זה לא אומר שאין מה לעשות בענין ובכל מקרה של פגיעה, עלינו לבחון האם מלבד תביעת ביטוח תאונות תלמידים אישיות ניתן לתבוע את המוסד החינוכי בגין התרשלות, בהתאם לנזק שנגרם ניתן לבחון באם להגיש תביעת נכות מול ביטוח לאומי ואופציה נוספת באם קיימת פוליסה נוספת באחד מביטוחי החיים של ההורים.

משרד עורכי דין פייפר כהן מתמחה בתביעות ביטוח של תאונות תלמידים אישיות בדגש על תאונות דרכים ועושה לכם סדר בעניינים.

מה עושים כשקורת תאונת דרכים?

פיצוי עקב תאונות דרכים בהם מעורבים תלמידים

תביעות בגין תאונות דרכים הן מורכבות, גם פגיעה קלה כתוצאה מתאונת דרכים עלולה לגרור עמה התפתחויות של כאבים ראומטיים לטווח הארוך. קטינים זכאים לפיצויים על נזקים מחברות הביטוח ולעיתים גם ממוסד ביטוח לאומי אך לא בחסות ביטוח תאונות תלמידים.

 

במקרה של תאונת דרכים אין זה משנה אם הקטין היה בזמן מסגרת חינוכית, בתוך הרכב, הולך רגל, על אופניים או קורקינט חשמלי, תביעת פיצויים תופנה לחברת הביטוח של הפוגע, ביטוח לאומי במקרה והפגיעה גרמה לנכות וקשיים בתפקוד ותמיד יש מקום לבחון גם מעורבות צד ג’.

 

תביעות ביטוח של תלמידים או קטינים בגין תאונות דרכים הן עניין סבוך ומתמשך הן מבחינת מהלך התביעה הכולל בירוקרטיה רבה, צליחת ועדות רפואיות של גורמי ביטוח שונים ובעיקר מהסיבה שהנזק לא בהכרח יהיה קשה בסמוך לפגיעה אך עלול להחמיר עם הזמן ולגרום לקשיים תפקודיים.

תאונות דרכים בהם מעורבים תלמידים - ממי ניתן לקבל פיצויים

תאונות דרכים לרוב מביאות איתן נזק ארוך טווח, מועד ההתיישנות להגשת התביעה הינו 7 שנים לאחר שהקטין עבר את גיל 18 וגם אז הפיצויים יכולים להגיע לסכומים גבוהים ביותר.

תביעות פיצויים על הפגיעות והכאבים המיידים שנגרמו באופן ישיר מתאונת הדרכים וכן על הנזק העקיף והעתידי ביכולת ההשתכרות במקרים בהם נותר קושי תפקודי מופנות לחברת ביטוח החובה של הפוגע.

תביעות פיצויים מול המוסד ביטוח לאומי מתאפשרות במידה והנזק מהתאונה גרם ליקוי בניידות או שההוצאות הכספיות היומיות בעקבות התאונה גורמות נטל כלכלי קשה על התא המשפחתי.

תביעת פיצויים נוספת ניתן להגיש אל מול צד ג’, לדוגמה: אם הקטין נקלע לתאונה עקב ליקוי שאירע באופניים עליהם רכב או באם הייתה מעורבות גורם שלישי בתאונה.

בעזרת התנהלות נכונה מול גורמי הביטוח, ייעוץ וליווי של עורך דין הבקיא בדיני תאונות דרכים וכן תאונות אישיות ניתן להפיק את המירב מהמצב הקשה אליו נקלעתם אל מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

דרכים רבות לנזקים ופיצויים עבור תאונות שאינן כלולות בביטוח תאונות תלמידים

ביטוח תאונות אישיות לא מכסה תלמידים שנפגעו בתאונות עבודה, תאונות דרכים, פגיעות בגין פעולות איבה, פגיעה שנגרמה עקב רשלנות רפואית, השתתפות בפשע או פגיעה כתוצאה מכוח עליון.

במקרים המוזכרים לעיל ישנן אפשרויות אחרות לקבלת פיצויים בכפוף לפוליסות הביטוח השונות, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני תאונות מאין אלה להערכת שווי התביעה והעלאת סיכויי ההצלחה בה.

על פי החוק, במקרה של מעורבות קטין בתאונת דרכים, גם ההורים וגם הקטין שעבר תאונת דרכים זכאי לפיצויים אפילו במידה ולא נעשה לקטין נזק פיזי הנראה לעין. זאת מפני שהקטין עשוי לסבול נפשית עקב הלחץ והחרדה בהם היה נתון בזמן התאונה מה שעלול לגרור אחריו הוצאות על טיפולים שונים וכן אובדן ימי עבודה של ההורים.
במקרה של פגיעה חמורה בילד או במקרה של פגיעה אשר לא נראית לעין, דבר ראשון שיש לעשות זה לקבל  חוות דעת רפואית לאחר התאונה ולשמור כל תיעוד הקשור לתאונה כגון צילומים של הנזק שנעשה, פרטים לגבי מיקום התאונה, פרטי המעורבים וכו.

דרכים פתלתלות - מה נכלל בביטוח תאונות תלמידים של משרד החינוך

ביטוח תאונות אישיות לקטינים במסגרת חוק חינוך חובה תקף לכל זמן וכל מקום, אפילו בזמן חופשה עם המשפחה בחו”ל. אולם, הביטוח לא יכסה במקרה של תאונות דרכים, לא בארץ ולא בחו”ל, למעט תאונת דרכים שחוו תלמידים במסגרת משלחת לימודית של משרד החינוך בחו”ל.

הורי תלמידים רבים לא יודעים שבמסגרת התשלומים השנתיים למוסד החינוכי הם משלמים גם על ביטוח תאונות אישיות לכל ילד החל מגיל שלוש במסגרת חוק חינוך חובה המכסה כל שעה ביום וכל מקום על הכדור.
במסגרת הפוליסה ילדים מבוטחים למגוון פגיעות גם כשלא נמצאים במסגרת חינוכית הכוללות פגיעות נפשיות מכל סוג, מגע עם חומר רעיל, פגיעות מבעלי חיים, נפילה, פציעה, כוויה ולמעשה כל פגיעה מלבד מספר מקרים יוצאי דופן כמו לדוגמה פגיעה מכוח עליון או תאונות דרכים.

פוליסת ביטוח תאונות תלמידים אישיות מספקת רשת ביטחון למקרים בהם אין קבלת פיצויים במסגרות ביטוח אחרות והפיצויים מובטחים ללא תנאי לגבי אשמת מי הפגיעה.

תלמידים נפגעי תאונות אישיות - דרכים לצליחת התביעה

במקרה של תביעת ביטוח תאונות אישיות ישנן מספר דרכים בהן עלינו לפעול כדי למצות את כלל המישורים בהם נוכל למצות את זכויות תלמידים או הקטין.

בכל מצב, כדאי לשמור ולתעד כל חיוב רפואי ומסמכים הקשורים לפגיעה של הילד.
כהורים של תלמידים נפגעי תאונות אישיות, תרצו תחילה לדווח בהקדם האפשרי למנהל המוסד החינוכי על התאונה, כמו שנאמר, הביטוח חל בכל מקום ובכל זמן לכן אין זה משנה אם הפגיעה התרחשה בזמן או בגבולות המסגרת החינוכית. את הפרוצדורה הנ”ל כדאי לבצע כדי לחזק את כתב התביעה.
לאחר מכן, אפשר ואף כדאי לבקש מהמזכירות במקום העתק של פוליסת הביטוח וכן תצטרכו גם את הטפסים הנדרשים להגשת תביעה והודעה על תאונה לחברת הביטוח.
את הטפסים יש להגיש לחברת הביטוח ולעקוב אחר הטיפול בהם.

ליווי וייעוץ של עורך דין תאונות תלמידים מקצועי ובעל ניסיון יעלה את הסיכויים להצלחת התביעה וישפר את מיצוי זכויות הנפגע בשלל המישורים.

אבק דרכים ואוויר פסגות - ביטוח תאונות אישיות עבור תלמידים

לסיכום, ישנן מספר דרכים לקבלת פיצויים עקב פציעה של קטין, אחת מהן היא ביטוח תאונות אישיות עבור תלמידים וכל ילד הרשום במוסד חינוכי במסגרת חוק חינוך חובה של משרד החינוך מגיל 3 ועד גיל 18.

ביטוח תאונות תלמידים הוא מקיף ביותר ותקף לכל מקום ולכל זמן איך אינו חל במקרה של תאונות דרכים.

בכל מקרה של תביעה בגין פגיעת תלמידים רצוי להתייעץ ולהיעזר בליווי של עורך דין שמכיר את ההתנהלות הנכונה מול חברות הביטוח כדי למצות את זכויות הנפגע בכל האספקטים וכן למקסם את סכום הפיצויים אשר מגיעים לנפגע.
ההתמחות העיקרית של משרד עורכי דין פייפר כהן היא בתביעות מול חברות הביטוח ואין כמעט מקרה שלא נתקלו בו, לכן הם מקצוענים בתחומם ויוכלו להעריך עבורכם את סיכויי הצלחה בתביעה, לייעץ כיצד לקבל את מירב הפיצויים וכן ללוות אתכם כל הדרך מול חברות הביטוח הדרקוניות עד למיצוי כל הזכויות המגיעות לכם.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!