תביעה לביטוח לאומי סוכרת

תביעה לביטוח לאומי סוכרת
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אם אתה סובל מסוכרת מגיעים לך אחוזי נכות מביטוח לאומי.

סוכרת נבחנת בסעיף 4 לספר הליקויים של המוסד לביטוח לאומי. ספר הליקויים הן תקנות ביטוח לאומי בהן מצויה רשימה של מחלות מזכות באחוזי נכות. רופאי הוועדות משתמשים בספר זה כדי לבחון את אחוזי הנכות שמגיעים למבוטח.

סעיף 4 מונה 8 מצבים לקבלת אחוזי נכות, החל מ-0% נכות על בעיית היפרגליקמיה או סוכרת ללא טיפול תרופתי ועד 100% נכות במידה ואתה סובל מסוכרת עם פגיעה בשלושה “אברי מטרה”  לפחות (“אברי מטרה” הינם: עיניים, מערכת עצבים, כליות, כלי דם קטנים וגדולים, כולל מערכת קרדיו וסקולרית) ברמה של 30% לפחות.

כלומר, על מנת לקבל 100% נכות על סוכרת, עליך לבדוק האם אתה סובל מפגיעה שמוגדרת לפי ספר הליקויים כשווה 30% לפחות בשלושה אברי מטרה.תביעה לביטוח לאומי סוכרת

אם אינך מסוגל לעבוד עקב הסוכרת, תוכל להגיש תביעת נכות כללית למוסד לביטוח לאומי. בצירוף מסמכים רפואיים עדכניים המעידים על בעיה סוכרתית ודרגת חומרתה.

ככל שאתה סובל מבעיות רפואיות נוספות, בין אם מדובר על איברי מטרה ובין אם על אברים או בעיות רפואיות אחרות שמחלת הסוכרת החמירה אותן, עליך לציין אותם בעת הגשת התביעה ולצרף לכל בעיה רפואית מסמכים רפואיים עדכניים.

במידה ותעמוד בתנאי הזכאות לנכות כללית, תוכל לקבל קצבה.

אם הסוכרת הינה תוצאה של תאונת עבודה או שאתה סובל מסוכרת שהוחמרה עקב תאונת עבודה, תצטרך להוכיח כי הסוכרת או ההחמרה הן תוצאה של תאונת העבודה.

לצורך כך עליך לצרף מסמכים שמוכיחים את הקשר הסיבתי בין הסוכרת או החמרתה לבין התאונה.

בשונה ממסלול של נכות כללית, במסלול נכות עבודה, אינך צריך להוכיח כי אינך יכול לעבוד לצורך קבלת אחוזי נכות.

גם עשוי לעניין אותך

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ ושחיקה בעבודה הפכו להיות מגיפה במדינת ישראל. לא אחת לחץ ושחיקה בעבודה הינם גורמים רציניים ביותר לאובדן כושר. עובדים רבים תובעים אובדן כושר על רקע לחץ ושחיקה בעבודה, שהינם

עורך דין לתביעות ביטוח

עורך דין לתביעות ביטוח

ביטוח הוא שם כללי, ושבוחרים עורך דין לתביעות ביטוח, צריך לשאול איזה סוג ביטוח אנו מעוניינים לתבוע. בשוק קיימים הרבה סוגי ביטוח ולא כל עורך דין לתביעות ביטוח הוא עשוי

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

התקשרו עכשיו