פגיעת ראש בעבודה, פוסט טראומה, נכות מעבודה

פגיעת ראש בעבודה, פוסט טראומה, נכות מעבודה
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

לאחרונה מגיעות למשרד שיחות טלפון רבות מלקוחות אשר נפגעו בתאונת דרכים עם חבלת ראש, או מה שמכנים מכת וויפלש, כלומר תאונה בה נגרם זעזוע מוח קל לתובע\ת.

אחת השאלות הרבות אשר חוזרת על עצמה היא: האם המוסד לביטוח לאומי שינה את הגישה שלו וכעת אפשר לתבוע יותר בקלות פיצויים עקב חבלת ראש בעבודה או בגין חבלת הראש נגרמה עקב תאונת דרכים?
לפני שנענה על שאלה זו נסביר שקיימת כיום עלייה במגמה להכיר במה שנקרא פגיעות ראש קלות בתאונת דרכים, או מה שלקוחות מכנים פגיעת ראש בעבודה ,או אפילו בפגיעה שמוגדרת כזעזוע מוח קל.
רק לאחרונה טיפל המשרד בתביעה של אישה שתבעה את חברת הביטוח בתביעת פיצויים עקב תאונת דרכים עם זעזוע מוח קל.
התביעה הייתה פשוטה, אולם התיעוד הרפואי היה לקוי. הלקוחה התלוננה אצל אורתופדים בקופת חולים על כאבים בצוואר, בעיות של זיכרון, קשיי תפקוד לא נעימים עקב תאונת הדרכים.
לאורתופד כמובן חסרה המומחיות הנדרשת בעניינים אלו ולכן מיד עם התלונות של אותה לקוחה הוא שלח אותה להיבדק אצל נוירולוג.
בתיק היו תלונות על כאבי ראש, קצת תלונות על זיכרון למשך תקופה של שנתיים.
האבחון שבוצע בקופת חולים לא היה מקיף ומלבד בדיקת סי.טי ראש שיצאה תקינה, לא היו בתיק ממצאים כלשהם שהעידו על זעזוע מוח קל.
חברת הביטוח עשתה את כל הקשיים על מנת לא להכיר בטענות של פגיעת ראש, אולם המומחה של בית המשפט שמונה בתיק החליט להעניק ללקוחה נכות בשיעור של 7.5% עקב תלונות על בעיות של זיכרון, קשיי תפקוד וכאבי ראש.
כמובן שהלקוחה פוצתה והתיק נסגר עם פיצוי כספי ללקוחה.
עניין זה לא היה העניין היחיד בו לקוחות רבים זכו לפיצויים כספים עם תלונות על בעיות זיכרון וטענות אודות זעזוע מוח, ולו קל ביותר.
ההנחה היא שהחוקים החדשים שנכנסו לתוקף לפני מספר שנים מקלים על המומחים בביטוח לאומי או בחברות הביטוח לפצות את המבוטחים על סבלם.
אולם הכל תלוי ברושם בו משאיר הנבדק, באמינות תלונותיו של הנבדק וכמובן המסמכים הרפואיים אותה מגיש הנבדק לתיק התביעה.
ככל שהמסמכים הרפואיים אותם יגיש הנבדק יהיו מבוססים מספיק, עם בדיקות מתאימות ותוצאות רלוונטיות, כך גדל הסיכוי שבית המשפט או המוסד לביטוח לאומי יפצו את הנפגעים ואת הלקוחות בפיצויים כספיים להם הם זכאים.
ועוד עניין שחשוב להבהיר הוא שפגיעות ראש או במה שנקרא זעזוע מוח קל, חשוב לנטרל גורמי סיכון כמו סכרת שעלולה לגרום לכאבי ראש,או פגיעות אחרות מהעבר.
ככל שתדעו לנטרל את פגיעות אלו, הסיכויים שלכם לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח בעניין תאונת הדרכים או מביטוח לאומי בתביעות נכות מעבודה על רקע פגיעות ראש, יעלו.

לסיכום, כמה שתגיעו יותר מוכנים כך הסיכוי שלכם גדל יותר.

גם עשוי לעניין אותך

עורך דין נכות עבודה

פגיעות צוואר וגב

זה יכול לקרות בכל מקום, אתם הולכים לתומכם או נוהגים ברכב ופתאום ״בום״, קיבלתם מכה רצינית בצוואר או בגב ששלחה אתכם היישר אל מחוזות הכאב. במקרה הטוב תסבלו מכאבי גב

נזקי קורונה

הקורונה אמנם השתלטה על העולם אך כרגיל הוא ממשיך להסתובב על צירו ולא מאט את הקצב. בכל יום אנחנו מוצאים עצמנו נושאים על כתפינו הנחיות והמלצות מחמירות יותר ויותר מצד

עורך דין לתביעות פוסט טראומה

טראומה היא מצב של משבר נפשי, לחץ אדיר המכריע את הנפש. כשם שמשקל רב או מכה חזקה עלולים לשבור עצם, אירוע או חוויה טראומתית עלולים לשבור את הנפש ולהוציא אותה

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו