פגיעת ראש בעבודה, פוסט טראומה, נכות מעבודה

פגיעת ראש בעבודה, פוסט טראומה, נכות מעבודה
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

לאחרונה מגיעות למשרד שיחות טלפון רבות מלקוחות אשר נפגעו בתאונת דרכים עם חבלת ראש, או מה שמכנים מכת וויפלש, כלומר תאונה בה נגרם זעזוע מוח קל לתובע\ת.

אחת השאלות הרבות אשר חוזרת על עצמה היא: האם המוסד לביטוח לאומי שינה את הגישה שלו וכעת אפשר לתבוע יותר בקלות פיצויים עקב חבלת ראש בעבודה או בגין חבלת הראש נגרמה עקב תאונת דרכים?
לפני שנענה על שאלה זו נסביר שקיימת כיום עלייה במגמה להכיר במה שנקרא פגיעות ראש קלות בתאונת דרכים, או מה שלקוחות מכנים פגיעת ראש בעבודה ,או אפילו בפגיעה שמוגדרת כזעזוע מוח קל.
רק לאחרונה טיפל המשרד בתביעה של אישה שתבעה את חברת הביטוח בתביעת פיצויים עקב תאונת דרכים עם זעזוע מוח קל.
התביעה הייתה פשוטה, אולם התיעוד הרפואי היה לקוי. הלקוחה התלוננה אצל אורתופדים בקופת חולים על כאבים בצוואר, בעיות של זיכרון, קשיי תפקוד לא נעימים עקב תאונת הדרכים.
לאורתופד כמובן חסרה המומחיות הנדרשת בעניינים אלו ולכן מיד עם התלונות של אותה לקוחה הוא שלח אותה להיבדק אצל נוירולוג.
בתיק היו תלונות על כאבי ראש, קצת תלונות על זיכרון למשך תקופה של שנתיים.
האבחון שבוצע בקופת חולים לא היה מקיף ומלבד בדיקת סי.טי ראש שיצאה תקינה, לא היו בתיק ממצאים כלשהם שהעידו על זעזוע מוח קל.
חברת הביטוח עשתה את כל הקשיים על מנת לא להכיר בטענות של פגיעת ראש, אולם המומחה של בית המשפט שמונה בתיק החליט להעניק ללקוחה נכות בשיעור של 7.5% עקב תלונות על בעיות של זיכרון, קשיי תפקוד וכאבי ראש.
כמובן שהלקוחה פוצתה והתיק נסגר עם פיצוי כספי ללקוחה.
עניין זה לא היה העניין היחיד בו לקוחות רבים זכו לפיצויים כספים עם תלונות על בעיות זיכרון וטענות אודות זעזוע מוח, ולו קל ביותר.
ההנחה היא שהחוקים החדשים שנכנסו לתוקף לפני מספר שנים מקלים על המומחים בביטוח לאומי או בחברות הביטוח לפצות את המבוטחים על סבלם.
אולם הכל תלוי ברושם בו משאיר הנבדק, באמינות תלונותיו של הנבדק וכמובן המסמכים הרפואיים אותה מגיש הנבדק לתיק התביעה.
ככל שהמסמכים הרפואיים אותם יגיש הנבדק יהיו מבוססים מספיק, עם בדיקות מתאימות ותוצאות רלוונטיות, כך גדל הסיכוי שבית המשפט או המוסד לביטוח לאומי יפצו את הנפגעים ואת הלקוחות בפיצויים כספיים להם הם זכאים.
ועוד עניין שחשוב להבהיר הוא שפגיעות ראש או במה שנקרא זעזוע מוח קל, חשוב לנטרל גורמי סיכון כמו סכרת שעלולה לגרום לכאבי ראש,או פגיעות אחרות מהעבר.
ככל שתדעו לנטרל את פגיעות אלו, הסיכויים שלכם לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח בעניין תאונת הדרכים או מביטוח לאומי בתביעות נכות מעבודה על רקע פגיעות ראש, יעלו.
לסיכום, כמה שתגיעו יותר מוכנים כך הסיכוי שלכם גדל יותר. 

גם עשוי לעניין אותך

פגיעת ראש‎

פגיעת ראש‎

חבלת ראש לאחר תאונת דרכים- כיצד ביטוח לאומי קובע את אחוזי הנכות על פגיעת הראש לאחר תאונת דרכים וכיצד מומחה של בית המשפט במקרה של תאונת דרכים קובע את אחוזי

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ ושחיקה בעבודה הפכו להיות מגיפה במדינת ישראל. לא אחת לחץ ושחיקה בעבודה הינם גורמים רציניים ביותר לאובדן כושר. עובדים רבים תובעים אובדן כושר על רקע לחץ ושחיקה בעבודה, שהינם

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

התקשרו עכשיו