לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה

כאשר אנשים חושבים על תאונות עבודה כנראה שלא קופץ להם ישר לראש מקרה אלימות אך במקרים מסוימים קטטה או אלימות בעבודה דווקא כן יחשבו כתאונת עבודה. בעקבות כך, במידה והייתם מעורבים במקרה אלימות בעבודתכם כדאי שתשקלו להגיש תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה. אם אכן יש לכם עילה לתביעה תהיו זכאים לקבל פיצוי מהמדינה אשר יסייע לכם להתמודד עם עוגמת הנפש ועם הפגיעות הפיזיות.

 

תאונות עבודה

תאונות מתרחשות סביבנו כל הזמן, הן עשויות להיות כלל לא ניתנות לצפייה ולעיתים אף להותיר נזקים חמורים אצל המעורבים בהן. כאשר התאונה מתרחשת במהלך שהות הנפגע בעבודתו או בדרכים הלוך או חזור מהעבודה תיחשב התאונה כתאונת עבודה ותזכה את הנפגע בדמי פגיעה. ישנם מקרים רפואיים אשר לא התרחשו במהלך העבודה אך ברור כי נגרמו כתוצאה ממנה ולכן גם אלו יחשבו כתאונות עבודה.

אלימות כתאונת עבודה

כאמור, תאונות המתרחשות בעבודה יחשבו כתאונת עבודה, אך מה לגבי אלימות בעבודה? מסתבר שגם מקרים אלו יכולים להוות עילה להגשת תביעת תאונת עבודה במקום העבודה. על מנת שזאת אכן יקרה על הקטטה להיות עם נסיבות הקשורות לעבודה כדוגמת אדם שמגיע לפגוע באחד העובדים כנקמה על פעילות העסק. במידה והקטטה איננה קשורה למקום העבודה אך התרחשה במהלכה, כנראה שלא תיחשב זאת תאונת עבודה.

 

בירור עילה להגשת תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה

עוד טרם ניגשים לתהליך חשוב קודם כל לוודא שאכן יש לכם תביעה לעילה. בגלל שקטטה בעבודה היא לא בהכרח אלימות בעבודה, חשוב קודם לפנות לאיש מקצוע על מנת לברר אם אכן המקרה שלכם מהווה עילה להגשת תביעת תאונת עבודה בעקבות קטטה במקום העבודה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר על מנת שנבחן ביחד את המקרה שלכם ונכריע האם יש עילה לתביעה ובמידה וכן, אנחנו בפייפר כהן נשמח לסייע לכם בכל שלבי התביעה.

 

אחריות המעביד על הקטטה

דבר נוסף שחשוב לבחון טרם יציאה להליך תביעת תאונת עבודה עקב קטטה בעבודה הוא לבחון את אחריותו של המעביד על הקטטה. ישנם כל מיני כיוונים שכדאי לבחון על מנת להכריע האם אכן יש עילה להטלת האחריות על המעביד.

  1. אמצעי בטיחות – ישנן עבודות אשר ניתן לצפות שתהיה בהן אלימות כדוגמת חנויות באיזור שיש בו הרבה פריצות, לכן ניתן לטעון שבאחריות המעביד לנקוט אמצעי זהירות ובטיחות אשר ישמרו על העובדים. במקרה זה אם הייתה קטטה בהחלט יכול להיות שהיה ניתן למנוע אותה תחת אחריות המעביד.
  2. צפיית האירוע – ישנם מקרים בהם ניתן לטעון שהקטטה הייתה צפויה בשל כל מיני דברים שקורים בעסק או פעולות שבהן מעורבים אנשים עם רקע עברייני המאיימים על העסק. במקרים אלו ברור כי תחת אחריותו של המעביד לדאוג לעובדיו מפני פגיעה של אנשים אלו ובכך למנוע מעורבות של העובדים בקטטה בעבודה.

 

נסיבות הקטטה

נרחיב על נסיבות הקטטה כעילה להגשת תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה. קטטה יכולה להתרחש מכל מיני סיבות, אך בתביעת תאונת עבודה יש חשיבות מאוד גבוהה לסיבה. על מנת שהמעביד אכן ישא באחריות על הקטטה, או על מנת שאכן התובע יהיה זכאי לקבל דמי פגיעה תחת תאונת עבודה, הקטטה חייבת להיות קשורה בנסיבות למקום העבודה ואין זה מספיק שהיא התרחשה בעבודה.

 

קטטה בין עובדים

מקרה נוסף שעשוי להוות מחלוקת הוא מקרה של קטטה בין עובדים. בשונה מהמקרים שתוארו עד כה, כאן מצד אחד ברור כי יש קשר לעבודה שכן המעורבים היו עובדי העסק. מצד שני, יכול להיות שהעובדים מסוכסכים ביניהם ואין קשר ישיר לנסיבות העבודה. במקרה זה תדרש בחינה של אחריות המעביד על הקטטה, לדוגמא ישאל האם הוא אישר בצורה כלשהיא את הקטטה או תמך בה, והאם הגן על הנתקף מפני הקטטה כמה שיכל.

 

תביעת נכות

מעורבות בקטטה היא מצד אחד עילה להגשת תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה, אך היא גם יכולה להותיר פגיעות פיזיות וכתוצאה מכך נכות. מעבר להליך שיש לבצע במישור תאונות העבודה כדאי גם לבצע הליך הגשת תביעת נכות. מטרתה לקבל הכרה בנכות שאתם חווים בעקבות התאונה ולקבל מהמדינה תגמולים ופיצויים אודות כך. עורכי הדין של פייפר כהן יוכלו לסייע לך לנהל את כל ההליכים ולקבל את כל הזכויות שמגיעות לכם.

 

ייצוג משפטי בתביעות תאונת עבודה

יכול להיות כי אתם רגילים להתמודד עם ביטוח לאומי בעצמכם אך כאשר מדובר בהליכי תביעות בהחלט מומלץ לשלב יצוג משפטי בהליך. עורכי דין שמתמחים בתביעות תאונות עבודה יוכלו לתת לכם את כל הידע המקצועי והניסיון שכנראה חסר לכם בהליך. זכרו כי מדובר בהרבה כסף שמגיע לכם, ואתם צריכים לעשות כול שביכולתכם על מנת לקבל את כל הזכויות שלכם, מהניסיון שלנו, הדבר הכי טוב שתוכלו תחילה לעשות הוא לשלב איש מקצוע.

 

התמחות בתאונות עבודה

כאשר ניגשים להליכי תביעות תאונות עבודה, לא מספיק לבחור עורך דין, צריך לוודא שהוא אכן מתמחה בתאונות עבודה ואפילו מוטב לבדוק האם יש לו ניסיון עם תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה. ישנם עורכי דין אשר מנהלים תביעות מול הביטוח הלאומי אך לא בהכרח תביעות תאונות עבודה, וכן עורכי דין אשר מנהלים תביעות מול המעביד בבית משפט, בחרו את מי שהכי מתאים למקרה שלכם.

מקצועיות ואמינות

אם אתם כבר בוחרים יצוג משפטי, חשוב שיהיה זה משרד שאתם מרגישים איתו בנוח אך גם שיהיה משרד מקצועי ואמין. אנחנו בפייפר כהן עם שנים של ניסיון, נשמח לעבוד ביחד להשיג לכם את מלוא הזכויות שלכם.

קטטה במקום העבודה לא תמיד תהיה עילה לתביעה. במקרים בהם המקרה לא ברור מאליו, מומלץ מאוד לפנות ליצוג משפטי הן על מנת לקבל יעוץ בדבר העילה לתביעה, והן בהמשך ההליך. אם אכן למעסיק שלכם יש אחריות בדבר הקטטה, חשוב שהאמת תצא לאור ואיתה כל הזכויות שמגיעות לכם. כמו כן, אם נותרתם עם נכות, אתם חייבים לממש את הזכויות שלכם ולקבל סיוע מהמדינה.

תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה
תביעת תאונת עבודה עקב קטטה במקום העבודה

תביעת תאונת עבודה מתבצעת לצורך הכרה בתובע כנפגע בתאונת עבודה ובהתאם לקבל דמי פגיעה. בנוסף לכך, מהליך מיטבי ויעיל תוכלו לקבל גם קצבת נכות בכל חודש בהתאם לחומרת הפגיעה שלכם מהקטטה.

ביטוח בסיסי מפני תאונות עבודה ניתן על ידי הביטוח הלאומי ולכן הוא הכתובת להגשת התביעה. בנוסף לכך, גם קצבת נכות ניתנת על ידי הביטוח הלאומי ולכן הוא יהיה גם כן הכתובת לפניה זאת.

ישנם מקרים רבים בהם אכן זה יהיה המקרה. אם הקטטה התרחשה בעקבות העבודה בה המעביד לא נקט אמצעי בטיחות מספקים ושמר על העובד מפני המקרה. לאור העובדה כי ישנם מקרים בהם הקטטה נגרמה על רקע אישי והקשר לעבודה הוא רק שהות העובד בעבודתו, כנראה כי לא תהיה זאת תאונת עבודה.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!