לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

טרומבופלביטיס – תביעות ביטוח (נזקים בורידים)

טרומבופלביטיס או פקקת הורידים הינו מצב שבו הוריד לוקה בדלקת קשה המלווה בחום מקומי, תחושה של וריד נוקשה ורגיש למגע, אודם של העור סביב הוריד, וכמו כן התנפחויות ובצקות באיזור הוריד. בדרך כלל לדלקת יתלווה גם קריש דם החוסם את מעבר הדם לאיבר האיזור הנפוץ ביותר לפקקת ורידים הינן הרגליים אצל אנשים הסובלים מדליות ( התרחבות של הוריד ), אצל נשים בהריון ואצל חולים המרותקים למיטתם. ניתן למנוע טרומבופלביטיס על ידי חבישת גרביים אלסטיות ודאגה לחימום קבוע של איזור הרגליים כדי לשפר את זרימת הדם ובכך לצמצם את התופעה. אך במידה והיא מתרחשת יש לטפל במקום במהירות שאם לא כן עלולים להתפתח באיזור נמקים והתפתחות פצעים פתוחים ומזוהמים בשל מחסור בחמצן לרקמות.

טרומבופלביטיס עשוי לגרום לאדם לכאבים חזקים, לקשיים משמעותיים בהליכה, ולסכנה מתמדת כי הדלקת תהפוך ללא טיפול מתאים לספסיס ( אלח דם או זיהום כללי של כלי הדם ) שעלול להוביל למוות. הטיפול כולל בדרך כלל משחה אנטיביוטית חיצונית למריחה בשילוב עם טיפול תרופתי אנטי דלקתי, אך במצבים קשים במיוחד יש לבצע ניתוח לסילוק ורידים נגועים בדלקת זיהומית ונמקים.

טרומבופלביטיס חמור עשוי להביא אדם למצב של אובדן כושר עבודה וזאת בשל הצורך לשכב או לשבת ללא תנועה עם רגליים מורמות כלפי מעלה לשיפור זרימת הדם עד חלוף הדלקת, ולקשיים מרובים בתנועה.

כיצד ניתן להצליח בתביעת אובדן כושר עבודה עקב טרומבופלביטיס?

על מנת להצליח בתביעת אובדן כושר עבודה עקב טרומבופלביטיס חשוב להדגיש את ההשלכות החמורות של המחלה על יכולתכם להתייצב לעבודה ולתפקד. אדם הסובל מנפיחויות קשות, מכאבים חזקים, מהגבלה חמורה על יכולת התנועה ונאלץ לשכב או לשבת במנוחה גמורה על מנת לאפשר לגופו להחלים מן הדלקת אינו יכול למלא את תפקידו. בנוסף, יש להראות ולשקף באמצעות מסמכים רפואיים כי הטרומבופלביטיס הולך ומתדרדר וגורם נזק נרחב יותר ויותר ככל שהזמן עובר, לרבות פגיעה קשה לכלי הדם השטחיים והעמוקים כאחד, בצקות קשות, וזיהומי עור שונים בשל מחסור בזרימת הדם. ככל שניתן יהיה להוכיח החמרת מצב גדולה יותר, כך אחוזי הנכות יעלו. במידה ואחוזי הנכות יחצו את רף ה – 60%, תהיו זכאים בנוסף גם לפטור ממס הכנסה.

 

 

היבט חשוב נוסף אשר משפיע על קביעת אחוזי הנכות הינו פגיעה חד צידית, כלומר, רק ברגל אחת, או דו צידית, כלומר בשתי הרגליים. הנפגעים בטרומבופליביטיס דו צידי זכאים לאובדן כושר עבודה בשל אי יכולתם לעמוד ולדרוך על רגליהם ולנוע בחופשיות. עוד דבר חשוב לא פחות הינו גודל האיזור הנגוע בדלקת. ככל שהוא מכסה שטח גדול יותר ומערב ורידים גדולים ומשמעותיים יותר כגון וריד הספנה הגדולה, כך השפעתו על תפקודו של האדם גדולה יותר, ולכן אחוזי הנכות יהיו גבוהים יותר. יש לזכור כי טרומבופליביטיס במצב חמור עלול לגרום בין היתר גם להפרעות במחזור הדם הכללי בגוף, במידה ויש לכם הפרעות במחזור הדם חשוב מאד לציין זאת.

כאשר אתם מגישים תביעת אובדן כושר עבודה לחברת הביטוח בגין טרומבופליביטיס חשוב לגבות את התביעה במסמכים רפואיים העדכניים ביותר, לרבות בדיקות שערכתם, טיפולים רפואיים שונים, התערבות כירורגית אם היתה, אישפוזים אם היו, מינוני תרופות שניתנו לכם וכן הלאה. במידה ותשקפו באופן מיטבי את ההשלכות הקשות של המחלה על חייכם, על יכולתכם להתפרנס, על עצמאותכם ואי תלותיותכם, ועל מצבכם הבריאותי הכללי הפיזי כמו הנפשי, כך רבים הסיכויים שתגיעו לאחוזי נכות אשר יקנו לכם גם פטור ממס הכנסה.

זכרו, תמיד התייעצו עם עורך דין מנוסה טרם הגשת תביעה!

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!