לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

 

עובדים רבים במשק מבוטחים בפוליסות של אובדן כושר עבודה במסגרת קרנות הפנסיה. כאשר מגישים תביעת אובדן כושר עבודה לקרן פנסיה מומלץ לבדוק מה הגדרת אובדן כושר העבודה. לפי הגדרת אובדן כושר העבודה בקרן הפנסיה נוכל לדעת את הסיכויים לזכות בתביעת אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה.על בסיס מה תאושר תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה?

 

לעניין ההגדרה, הדבר הראשון שבודקים הוא האם הפוליסה הגדירה אובדן כושר עבודה מלא כמזכה בכסף או אובדן כושר עבודה חלקי ככזה המזכה בפיצוי כספי. אם הפוליסה הגדירה אובדן כושר עבודה מלא – המשמעות היא שעל מנת להיות זכאי לתשלום ופיצוי כספי על המבוטח לאבד את כושרו לעבוד בשיעור של 75%. אם קיים אובדן כושר חלקי על המבוטח לאבד את יכולתו לעבוד בשיעור של 25%.

כלומר – אם קיים אובדן כושר עבודה חלקי הדרך לאובדן כושר עבודה היא קצרה יותר ועשויה לזכות את המבוטח בפיצוי. עניין אחר שנבדק הוא תאימות המקרה להגדרת אובדן כושר העבודה. הגדרת אובדן כושר העבודה בקרן פנסיה הבסיסית הוא תמיד איבד את כושרו לעבוד בכל עיסוק סביר אחר בהתאם לניסיונו.

לכן אם קיימות בעיות קשות מאוד, גם אז קרן פנסיה תנסה למצוא למבוטח איזה שהוא עיסוק על מנת לדחות את טענת אובדן כושר העבודה ולהשאיר את הפיצוי בקרן הפנסיה.

 

תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה
תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

 

לכן מאוד חשוב לחשוב כמה צעדים קדימה. שתובעים אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה חשוב להראות עד כמה הבעייה הרפואית היא חמורה , ולהיוועץ עם רופא תעסוקתי שבקיא בתחום.

 

עניין אחר בקרן פנסיה היא הוועדה הרפואית

יש שאומרים שהוועדות הרפואיות של קרן הפנסיה יותר מחמירות מוועדות של ביטוח לאומי. הסיבה היא שעל מנת לזכות באובדן כושר עבודה יש להוכיח כי הבעיה היא משמעותית. נניח שלמבוטח קיימת בעיה של פריצת דיסק לא פשוטה, שגורמת לו לכאבים בגוף קשים.

קרן הפנסיה עשויה לדחות את הטענה לאובדן כושר עבודה שכן הבעיה היא קלה באופן יחסי. אם אותו מבוטח הוא אקדמאי, משכיל אז לרוב עם פריצת דיסק הוא יכול לעבוד אלא אם כן ישנם אשפוזים רבים וממשוכים.

 

לעומת זאת פוסט טראומה ממושכת עם התקפי חרדה עשויה לזכות את המבוטח שתובע אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה בפיצוי ובהכרה לאובדן כושר עבודה.

תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה - פייפר כהן משרד עורכי דין

לכן זכרו! בהגשת תביעה לקרן פנסיה בדקו היטב את הטענות עליהן אתם מסתמכים

הטענות שלכם חייבות להשתקף במסמכים הרפואיים אותם אתם מגישים לוועדות הרפואיות. למשל, זכורה לי אישה שסבלה מדאבת וכאבים מפושטים בכל הגוף. לכולם היה ברור שהיא לא כשירה לעבוד, כי הכאבים שלה היו קשים מאוד ושתקו אותם לא אחת למספר ימים.

אבל לקרן הפנסיה זה כלל לא היה ברור, והיא דחתה את התביעה, לטענתה משום שהמסמכים הרפואיים לא היו ברורים מספיק. לכן זכרו: השתדלו שהרופא יבהיר את תמונת המצב שלכם ויסביר למה אתם לא כשירים לעבוד.

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!