לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

עורך דין נזיקין

תביעת נזיקין מוגשת כאשר מתרחשת פגיעה בגוף, בנפש או ברכוש שבגינה ניתן לקבל פיצוי כספי. חושבים שגם לכם מגיע פיצוי כספי בגין פגיעת נזיקין?
עורך דין נזיקין -אייל פייפר יענה לכם על כל השאלות.

 

מיד יום מתרחשים בישראל אלפי מקרים של פגיעות בגוף, בנפש או ברכוש. למעשה, אין כמעט אדם שלא ייפגע במהלך חייו לפחות פעם אחת. במקרים רבים של פגיעות ניתן להצביע באופן ברור על הגורם המזיק ולפעול כנגדו באמצעות הגשת תביעת נזיקין שתוביל לקבלת פיצוי כספי.

 

כדי שתוכלו לדעת מה לעשות במקרה של פגיעה והאם תוכלו להגיש תביעות נזיקין, מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין מומחה ומקצועי שיענה לכם על כל השאלות ובינתיים, אספנו עבורכם חלק מהמידע הנחוץ בעת פגיעה.

 

תביעת נזיקין – מהי?

תביעות נזיקין עוסקות בתחום של דיני נזיקין והן מוגשות במסגרת המשפט האזרחי, במקרים בהם נגרם נזק לגופו של אדם, לנפשו או לרכושו, במטרה לקבל פיצוי כספי מהמזיק. כשאדם תובע תביעת נזיקין, עליו להוכיח כי אכן נגרם לו נזק, אחרת לא יקבל פיצוי.

 

נזק לגוף האדם, לנפש או לרכוש עלול להיגרם בעקבות מצבים שונים ועל ידי מזיקים שונים, כמו גופים ציבוריים, מקום עבודה או אדם פרטי. נזקי גוף יכולים להיגרם בעקבות תאונת דרכים, תאונה במקום העבודה או במקום ציבורי ועוד. נזק נפשי יכול להיגרם אף הוא בגלל סיבות מגוונות, לרבות הוצאת לשון הרע, הפרת חוזה, יחסים בלתי הולמים וכדומה. נזקים לרכוש תקפים עבור כל סוגי הרכוש, כגון רכב, דירה ועסק.

 

כדי למצות את תביעת הנזיקין עד תומה ולזכות במירב הזכויות המגיעות לניזוק, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין המומחה בהגשת תביעות נזיקין מסוגים שונים. עו"ד נזיקין יידע מיהם הגופים האחראים על מתן פיצוי כספי עבור הנזק שנגרם, לרבות המזיק, ביטוח לאומי והביטוח הפרטי, יידע להנחות אתכם מה לעשות אחרי תאונת דרכים או בכל מקרה של תביעת נזיקין וילווה אתכם לכל אורך התהליך עד להשגת פיצוי כספי הולם.

 

פקודת הנזיקין – מה היא קובעת?

פקודת הנזיקין המשתייכת לתחום המשפטי של דיני נזיקין קובעת מהי עוולה שבגינה ניתן להגיש תביעת נזיקין וכן מהו היקף האחריות והפיצוי כיוצא בזה. ישנם חוקים חיצוניים הנכללים בדיני נזיקין וקובעים, למשל, כיצד יש לפצות נפגעי תאונות דרכים או נפגעי לשון הרע.

 

תביעות נזיקין – מהם המקרים בהם עורך דין נזיקין יוכל להגישן?

תביעות נזיקין עוסקות בכל המקרים בהן נגרם נזק לאדם אחד על ידי אדם אחר. עם זאת, עורך דין נזיקין יבחין כי ישנם תחומים בולטים יותר בכל הקשור לדיני נזיקין: פגיעה בשטח ציבורי, פגיעה במקום העבודה ופגיעה בעקבות רשלנות רפואית. הבה נרחיב על כל אחת מסוגיות אלו.

 

תביעה על נפילה במקום ציבורי

נפילה במקום ציבורי יכולה לקרות לכל אחד, מאחר ומפגעים נמצאים בכל מקום. תביעה על נפילה במקום ציבורי מוגשת לרשות שאחראית על המקום שבו קרתה הנפילה. למשל: נפילה שהתרחשה ברחוב, שהוא שטח עירוני, תגרור תביעת נזיקין כנגד העירייה או הרשות המקומית. עם זאת, אם נפלתם ברחוב באזור שבו מתבצעות עבודות בנייה, התביעה תופנה כלפי הקבלן האחראי על העבודות. אם נפלתם בקניון, התביעה תופנה כלפי החברה שהקניון בבעלותה.

 

על מנת שתביעת הנזיקין תוגש לגוף האחראי המתאים, מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין מומחה, המכיר את כל הגופים האחראים. עורכי דין נזיקין הטובים ביותר הם אלו המכירים את התהליך הכרוך בהגשת התביעה ויוכלו לחסוך לכם זמן וכסף על הגשת תביעה לרשות שאינה מתאימה למקרה שלכם.

 

תביעת תאונת עבודה

פגיעה שהתרחשה במסגרת שעות העבודה, בדרך אל או בחזרה מהעבודה תיחשב תאונת עבודה. במקרה כזה, הגשת תביעת תאונת עבודה תתרחש כלפי מספר גופים: ביטוח לאומי, המעסיק והביטוח הפרטי. עורכי דין נזיקין יידעו כיצד יש להגיש תביעת נזיקין מתאימה עבור כל אחד מגופים אלו.

 

למשל, תביעת ביטוח לאומי תאונת עבודה, היא תביעת נזיקין המוגשת עבור פיצוי כספי לנפגע תאונת עבודה. לביטוח הלאומי מדרג פיצויים רחב: תחילה ישולמו דמי פגיעה בעבודה ביטוח לאומי, לאחר מכן תיקבע נכות זמנית תאונת עבודה ורק בסוף התהליך המייגע אתם עשויים לקבל אחוזי נכות ביטוח לאומי תאונת עבודה קבועים.

 

לאורך התהליך ניתן לתבוע גם פיצויים בגין הכאב וההפסדים שנגרמו כתוצאה מהפגיעה. עם זאת, מאחר והביטוח הלאומי מערים קשיים לאורך כל התהליך ולא ממהר לחלק פיצויים כספיים לנפגעי עבודה, מומלץ להיעזר בשרותיו של עורך דין נזיקין מומחה לתאונות עבודה וביטוח לאומי.

 

דוגמה נוספת היא מקרה של תאונת עבודה בדרך לעבודה. במקרה כזה תתווסף לתהליך גם תביעה  לביטוח החובה של הרכב ותביעה לביטוח הפרטי. עורך דין לענייני נזיקין מכיר את כל ההליכים הבירוקרטיים הדרושים לצורך הגשת תביעות אלה ואת כל הקשיים שמערימות חברות הביטוח על הנפגעים ולכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין שכזה.

 

תביעות רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות נזיקין שהיקפן עולה בשנים האחרונות בעקבות ידע נרחב יותר המונגש לציבור והכרה בזכויותיהם של מטופלים רבים לקבלת טיפול רפואי מיטבי. עורכי דין לרשלנות רפואית מתמחים בענף רחב זה של תביעות נזיקין ומכירים היטב את כל ההליכים הדרושים למימושן. מומלץ להיעזר בשרותיו של עו"ד רשלנות רפואית מומחה על מנת לא לטרוח לחינם ולהפסיד בתביעה.

 

עורך דין נזיקין – הוא הכתובת המיידית במקרה של פגיעה

כאשר מתרחשת פגיעה המהווה נזק לגוף, לנפש או לרכוש, ישנן מספר פעולות שעליכם לנקוט באופן מיידי על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם לזכות בתביעת נזיקין. עורך דין נזיקין מקצועי יידע להנחות אתכם מה לעשות אחרי תאונת דרכים, נפילה או כל פגיעה אחרת.

 

הקפידו לתעד את אירוע הפגיעה

תיעוד הוא הפעולה החשובה ביותר שעליכם לעשות מיד לאחר אירוע הפגיעה, לרבות תאונת דרכים, תאונת עבודה או נפילה ברחוב. היעזרו בטלפון החכם שברשותכם על מנת לתעד את מקום הפגיעה ואת המכשול שגרם לה. צלמו את חבלות הגוף שמהן אתם סובלים, רשמו את כל פרטי המקרה, כולל המשתתפים, מתי התרחש והיכן. הסתכלו היטב האם ישנם עדים למקרה וצרו איתם קשר שיוכל לסייע לכם בהמשך.

 

פנו לקבלת טיפול רפואי מיידי

טיפול רפואי הוא הכרחי במקרה של פגיעת גוף. ראשית, משום שהפגיעה עלולה להיות חמורה ובדיקה מיידית תוכל לאבחן את היקף הנזק ולאפשר מתן טיפול מתאים – לפני הכל הבריאות שלכם היא הדבר הכי חשוב.

 

שנית, כל סיכומי הביקור, האבחונים והתרופות שניתנו לצורך טיפול בפגיעה עשויים לסייע בתהליך של תביעת נזיקין ולכן חשוב לקבל אותם ולשמור את התיעוד. גם במקרה בו חלה החמרה במצבכם הבריאותי שנגרם בעקבות הפגיעה, חשוב מאוד לפנות לקבלת טיפול רפואי נוסף.

 

שמרו כל מסמך הנוגע להמשך הטיפול בפגיעה והשלכותיה

לפגיעה עלולות להיות השלכות נוספות בתקופה שלאחר המקרה, למשל ירידה בשכר שנגרמה עקב ריבוי ימי מחלה או היעדרות מהעבודה. גם הטיפול הרפואי לא יסתיים בהכרח לאחר המקרה ותצטרכו לבקר אצל רופאים מומחים לטיפול בנזק הגופני. גם בהמשך, המשיכו לתעד כל מסמך שעשוי להעיד על הפגיעה המתמשכת, כגון תלושי שכר, מסמכי ייעוץ רפואי וכדומה.

 

פנו לגופים ולמוסדות המתאימים

לאחר הפגיעה יש לפנות לגופים ולמוסדות המתאימים לצורך דיווח על המקרה והמשך טיפול בו, למשל: פנייה לביטוח הלאומי, למשטרה, למעסיק, לחברת הביטוח, לשמאי נזקי רכוש ועוד. עו"ד נזיקין יעשה לכם סדר בין כל הגופים הללו ויידע למי בדיוק עליכם לפנות וכיצד.

 

התייעצו עם עורך דין לענייני נזיקין

לאחר פגיעת נזיקין שעשויה להוביל להגשת תביעת נזיקין, עורך דין לענייני נזיקין הוא הכתובת שלכם. עורכי דין נזיקין יעשו לכם סדר בבלאגן שנוצר בעקבות הפגיעה, ינחו אתכם כיצד לפעול וירגיעו אתכם, מאחר ולא תצטרכו לדאוג שתפספסו פעולה שעשויה לסייע לכם בהמשך בהגשת תביעות נזיקין מתאימות.

 

עורך דין מומחה לתביעות נזיקין אייל פייפר הוא הכתובת שלכם

לאחר פגיעה הכוללת נזק לגוף ,לנפש או לרכוש מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין מומחה. משרד פייפר כהן ושות' מתמחה בתביעות נזיקין ובתביעות תאונות דרכים, תאונות עבודה ורשלנות רפואית. אנו שמים את לקוחותינו בראש סדר העדיפויות ופועלים ברגישות ובנחישות על מנת להשיג הצלחות משמעותיות עבורם. נפגעתם? – זה הזמן להתייעץ עם עורך דין לענייני נזיקין ממשרדנו.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מאמרים בנושא עורך דין נזיקין

תביעות סיעוד, מבחני התלות של חברת הביטוח, מה זה מצב סיעודי?

תביעת נזיקין

מהי תביעת נזיקין? תביעת נזיקין הינה תביעה משפטית המוגשת כאשר נגרם לי נזק גוף (נזק פיזי או נזק נפשי) ואני מעוניין לקבל את הפיצוי המירבי

קרא עוד »
קצבת נכות חודשית מביטוח לאומי בתביעת נכות מעבודה- תביעת תאונת דרכים- צליפת שוט

חבלת ראש

נפגעתם בראשכם? ייתכן שאתם זכאים לפיצויים פגיעה בראש או בצוואר, בין אם בתאונת דרכים או בתאונת עבודה, עלולה להיות בעלת השלכות בריאותיות רבות.   עו"ד

קרא עוד »
תביעות נגד משרד החינוך

תביעה נגד משרד החינוך

תביעות נגד משרד החינוך הפכו להיות תביעות שגרתיות.   לא אחת קיימת התרשלות של מורים במהלך עבודתם דבר שגורם לנזק לתלמידים.   מה שמאפיין תביעות

קרא עוד »
עורך דין נזיקין

עורך דין נזקי גוף

  רבים שואלים אותי מה זה עורך דין נזקי גוף.   ההתעסקות של עורך דין נזקי גוף היא התעסקות רחבה. כל מי שנפצע בגוף יכול

קרא עוד »