לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

עורך דין תאונות עבודה

13 שאלות שחייבים לשאול עורך דין תאונות עבודה מומחה

תאונת עבודה יכולה לקרות לכל אחד. אם גם אתם חוויתם פגיעה בעבודה ורוצים לדעת כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה ומהן הדרכים לעשות זאת, ריכזנו עבורכם 13 שאלות שחשוב לשאול עורך דין תאונות עבודה מומחה. לפי נתוני הביטוח הלאומי, מוגשות בישראל עשרות אלפי תביעות תאונות עבודה מידי שנה. לפי הגדרת ביטוח לאומי תאונת עבודה מוגדרת כפגיעה שהתרחשה במהלך עבודתו של אדם או בעקבותיה, לרבות הדרך לעבודה וחזרה ממנה.

נפגעי תאונות עבודה זכאים לפיצוי כספי ממספר מקורות, לאחר שהגישו תביעת תאונת עבודה באופן מקצועי. על מנת להקל על תהליך התביעה ולהגדיל את הסיכויים לקבלת זכויות עובד בתאונת עבודה, מומלץ להיעזר בעורך דין תאונות עבודה מומחה.

 

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה בייצוג נפגעי תאונות עבודה

נפגעי תאונות עבודה שחוו פגיעה בעבודה זכאים לקבל זכויות תאונת עבודה ממספר מקורות שונים. כדי לקבל את מלוא סכום פיצוי תאונת עבודה מומלץ להתייעץ עם עורכי דין תאונות עבודה מומחים. עורך דין תאונות עבודה מומלץ מכיר היטב את כל ההליכים הדרושים להגשת תביעות תאונת עבודה ויודע כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה, לרבות כל הזכויות המגיעות למי שמגיש תביעת נכות מעבודה.

 

מי זכאי להגיש תביעות תאונת עבודה?

אחת השאלות הנפוצות ששואלים עורך דין לתאונות עבודה היא מי בעצם זכאי לקבל זכויות תאונת עבודה וגם מה נחשב לתאונת עבודה? כאמור, כל אדם שנפגע במהלך עבודתו או בדרך לעבודה וממנה רשאי להגיש תביעות תאונת עבודה בגין פגיעה בעבודה. גם עצמאיים זכאים לסכום פיצוי תאונת עבודה ולהגשת תביעה בגין תאונת עבודה עצמאי ביטוח לאומי.

עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה

האם פגיעה נפשית בעבודה גם נחשבת בתור פגיעה בעבודה?

כמו במקרה של פגיעה בעבודה שמתבטאת באופן פיזי, על מנת לזכות בזכויות עובד בתאונת עבודה במקרה של פגיעה נפשית בעבודה יש חובה לזהות קשר סיבתי בין העבודה לבין הפגיעה. במקרה כזה, גדלה עוד יותר החשיבות של עורך דין תאונות עבודה מיומן שידע כיצד להנחות את הנפגע בתהליך הגשת תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה עבור אי כושר עבודה נפשי.

 

במקרה של תאונת עבודה מי משלם פיצויים?

עורכי דין תאונות עבודה מכירים מספר מקורות לקבלת פיצויים עבור תאונת עבודה:

  • תביעה לתאונת עבודה ביטוח לאומי.
  • תאונת עבודה חובת המעסיק.
  • פיצויים מחברת הביטוח הפרטית.

תביעה נגד פוליסת החובה של הרכב – במקרה של תאונת דרכים בדרך לעבודה.

כדי להביא למיצוי זכויות עובד בתאונת עבודה באופן מלא מכל המקורות לפיצוי כספי בעקבות תאונת עבודה ולהימנע מכפילויות שעלולות לפגוע בסכום פיצוי תאונת עבודה, מומלץ להיעזר בעורך דין תאונת עבודה מקצועי.

 

כיצד עורך דין תאונות עבודה יכול לסייע לקבל פיצויים מכל המקורות האפשריים?

לאחר תאונת עבודה ישנן פעולות רבות שיש לנקוט על מנת לקבל את מלוא זכויות תאונת עבודה המגיעות לכם כחוק. עורך דין תאונות עבודה יידע להנחות אתכם מהן הפעולות שעליכם לעשות על מנת להשיג צבירת זכויות בזמן תאונת עבודה, הכוללות איסוף כל המסמכים הנדרשים ותיעוד הפרטים הרלוונטיים לגבי כל מה שהתרחש במסגרת תאונת עבודה.

עו"ד תאונות עבודה מיומן ינחה אתכם בדיוק כיצד לתעד את הפרטים הללו וכיצד למלא טופס תאונת עבודה ביטוח לאומי 250 וטפסים נוספים אותם יש להגיש על מנת לזכות בזכויות עובד בתאונת עבודה. במידת הצורך, עו"ד תאונת עבודה יכין וילווה אתכם לוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי. אם כך, הדבר הראשון שעליכם לעשות לאחר פגיעה בעבודה הוא ליצור קשר עם עורך דין לתאונות עבודה.

 

כל מה שצריך לדעת על הגשת תביעת ביטוח לאומי תאונת עבודה

מקור הפיצויים הנרחב ביותר עבור נפגעי תאונת עבודה הוא הביטוח הלאומי. עם זאת, יש לזכור כי ביטוח לאומי לא מאשר בקלות דמי פגיעה או תביעה לנכות מעבודה. כדי להעלות את הסיכויים להצלחה בהשגת נכות מעבודה ותשלומים נוספים מומלץ לקבל את עזרתו של עורך דין תאונות עבודה מיומן, שיוכל לענות לכם על כל השאלות החשובות בנוגע לביטוח לאומי תאונת עבודה.

 

מהם דמי פגיעה בעבודה ביטוח לאומי וכיצד נערך חישוב דמי פגיעה לנפגע תאונת עבודה?

מיד לאחר פגיעה בעבודה, יש להגיע לטיפול רפואי ולראות רופא תעסוקתי שקובע האם אתם זקוקים למנוחה בעקבות הפגיעה. לאחר קבלת אישור הרופא למנוחה מעבודה, ניתן לערוך חישוב דמי פגיעה לנפגע תאונות עבודה. ב-91 יום הראשונים, תהיו זכאים לקבל תשלום השווה לכ-75% מהשכר, כאשר על המעסיק יהיה לשלם את 3 הימים הראשונים במקרה של עד 12 ימי מנוחה. עבור יתר הימים ועד ל-91 יום ישולמו דמי פגיעה בעבודה ביטוח לאומי, עד לתקרה של 25,000 ₪. אם זכיתם להיכלל בהסכם קיבוצי במקום העבודה, תוכלו לקבל מהמעסיק השלמה לשכר מלא.

 

כיצד מקבלים אחוזי נכות ביטוח לאומי תאונת עבודה?

רק לאחר סיום תקופת התשלום של דמי הפגיעה ניתן להגיש תביעה לנכות מעבודה לצורך קביעת דרגת נכות מעבודה. לאחר הגשת תביעת ביטוח לאומי תאונת עבודה מקבלים זימון לוועדה רפואית לנפגעי עבודה שקובעת את גובה דרגת הזכאות.

הוועדה הרפואית תקבע בדרך כלל נכות זמנית תאונת עבודה שלאחריה יתקבל זימון נוסף לוועדה. על מנת לזכות במירב התנאים והזכאויות בתהליך קביעת אחוזי נכות ביטוח לאומי תאונת עבודה מומלץ להיעזר בעו"ד תאונות עבודה מקצועי או עורכי דין תאונות עבודה שמיומנים בתהליכי הוועדה הרפואית ויוכלו לערוך הכנה מתאימה ואף להשתתף בוועדה במידת הצורך.

 

כיצד מחשבים נכות מעבודה – זכויות כספיות?

לאחר תביעה לנכות מעבודה הועדה הרפואית קובעת אחוזי נכות ביטוח לאומי תאונת עבודה בדרגות שונות שישפיעו על סוג וגובה הפיצויים שיתקבלו. הועדה קובעת דרגת נכות מעבודה זמנית למשך מספר פעמים עד לקבלת נכות מעבודה קבועה במסגרת ביטוח לאומי תאונות עבודה. בגלל ריבוי הועדות ומשך הזמן שלוקח עד לקביעה סופית של נכות מעבודה – זכויות כספיות עלולות להיפגע. לפיכך, מומלץ להיעזר בשרותיו של עורך דין תאונות עבודה שינחה וילווה אתכם לאורך התהליך המסובך.

חישוב אחוזי נכות ביטוח לאומי תאונת עבודה נערך באמצעות טבלת אחוזי נכות תאונות עבודה. לפי חישוב זה, נכות קבועה בשיעור של 9%-19% מזכה בקבלת מענק חד פעמי נכות מעבודה שמחושב לפי אחוז הנכות כפול 75% מהשכר במכפלה של 43. זאת אומרת שאדם שקיבל דרגת נכות תאונת עבודה 10 אחוז והרוויח 10,000 ₪ לפני התאונה, יהיה זכאי למענק חד פעמי של 750*43=32,250 ₪.

אם התקבל אחוז נכות זמנית תאונת עבודה 20 אחוז ומעלה, האדם יהיה זכאי לקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות. חישוב אחוזי נכות תאונת עבודה במקרה זה, נערך לפי מכפלת אחוז הנכות שהתקבל ב-75% מגובה המשכורת. לדוגמה: אדם שהרוויח לפני התאונה 10,000 ₪ וקיבל דרגה של 20% נכות מעבודה יהיה זכאי לקבל קצבת נכות מעבודה כל חודש בגובה של 20%*7500=1500 ₪.

 

אם חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה – האם אני עדיין זכאי לקצבת נכות מעבודה לצמיתות?

חשוב לדעת כי לגבי נכות כללית ועבודה – ניתן לחזור למקום העבודה למרות אחוזי הנכות שנקבעו, כל עוד אינם 100 אחוז. אחוז אי כושר עבודה 100 אחוז שמקנה מעמד של נכה נזקק מתאפשר רק על ידי וועדה מיוחדת לתקנה 18א' הבוחנת האם הנכה אכן לא מסוגל לעבוד כלל.

 

איזה טופס נכות מעבודה צריך למלא כדי לקבל ביטוח לאומי תאונת עבודה?

בתהליך הגשת תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה יש צורך למלא טופס תאונת עבודה ביטוח לאומי 250 בהתאם לסוג העבודה שלכם: על עובד שכיר למלא טופס מסוג בל/211 ובל/250 ועל עצמאי למלא טופס מסוג בל/211 ובל/283.

לטופס יש לצרף אישורים רפואיים, כולל תעודת חדר מיון, אישורי אי כושר מרופאים מומחים ומסמכים שונים שאספתם ומוכיחים כי נגרם לכם נזק משמעותי. כדי להקל על התהליך המסובך ולהימנע מטעויות במילוי הטופס והגשת המסמכים הנלווים, מומלץ להיוועץ בעצתו של עורך דין תאונות עבודה שיידע להנחות אתכם במדויק, כפי שיודעים לעשות עורכי דין תאונות עבודה מיומנים.

 

מקורות נוספים לקבלת סכום פיצוי תאונת עבודה

תהליך קבלת זכויות עובד בתאונת עבודה הוא תהליך מורכב ובעל מקורות רבים של צבירת זכויות בזמן תאונת עבודה, למשל: פוליסות הביטוח של המעביד ושלכם. עורך דין תאונת עבודה מכיר היטב את כל מגוון מקורות הפיצוי הללו ואת הקשר ביניהם, לרבות קיזוזים שעלולים להיווצר בין המקורות השונים. בשל כך, עולה החשיבות לקבל את עזרתו של עו"ד תאונת עבודה למשך כל התהליך.

 

במקרה של תאונת עבודה – חובת המעסיק לשלם פיצויים?

נפגעי תאונות עבודה רשאים לתבוע את המעביד לפי פוליסת ביטוח חבות מעבידים שמבטחת את אחריות המעביד בתאונת עבודה. במקרה הזה חלה חובה על העובד להוכיח את חלקו של המעביד בפגיעה, למשל בגלל אי שמירה של המעביד על תנאי עבודה בטיחותיים.

רק במקרה שבו הוכחה אשמתו של המעסיק, יפסוק בית המשפט לקבלת פיצויים בגין דמי פגיעה בעבודה תשלום מעסיק, בהתאם לאחוז חלקו של המעסיק בפגיעה. למשל, אם שווי התיק הוא 50,000 ₪, אבל לעובד ישנו אשם תורם של 50%, אזי הוא יקבל רק כמחצית מהסכום בסך 25,000 ₪.

יש לזכור, כי במצב של קבלת קצבת נכות מעבודה של ביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה – חובת המעסיק לתשלום דמי פגיעה בעבודה תשלום מעסיק מתקזזת מול גובה הקצבה מביטוח לאומי. יש מקרים שבהם קצבת הביטוח הלאומי "בולעת" את תשלום המעביד כך שאין בכלל טעם להגישה.

כדי להימנע ממצב זה ולמצות את אחריות המעביד בתאונת עבודה כראוי מומלץ להיוועץ עם עורך דין לתאונות עבודה שמכיר את כל האפשרויות העומדות בפני עורכי דין תאונות עבודה לקבלת פיצוי מירבי.

 

כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה מהביטוח הפרטי?

פוליסת ביטוח החיים כוללת סוגים שונים של ביטוחים שניתן לממש אותם על ידי תביעות תאונת עבודה, כגון: ביטוח תאונות אישיות, אבדן כושר עבודה, נכות מתאונה וכד'.

כשרוצים לחשב כמה כסף מקבלים על תאונת עבודה מהביטוח הפרטי אין צורך לקזז את תשלומי הביטוח הלאומי, מפני שבמקרה זה יש אפשרות לכפילויות מאחר שזהו ביטוח פרטי שהמבוטח זכאי לקבלו.

עם זאת, יש לזכור כי חברות הביטוח לא מזדרזות לשלם את דמי הביטוח ומנצלות את הסעיפים המורכבים של הפוליסה על מנת לנסות להתחמק מתשלום. בנוסף, חל על פוליסות אלו חוק התיישנות קצר של 3 שנים בלבד. עובדות אלו ממחישות את הצורך בשרותיו של עורך דין תאונות עבודה שמכיר היטב את רזי הביטוח.

 

גם במקרה של תאונה בדרך לעבודה כדאי להיוועץ עם עורך דין תאונות עבודה

כאמור, במקרה של תאונת עבודה – הגדרה מלאה של התאונה כוללת גם את הדרך לעבודה וממנה, לרבות תאונת דרכים בדרך לעבודה.
מה צריך לעשות במקרה של תאונת דרכים בדרך לעבודה?

במקרה כזה, יש להקפיד הקפדה יתרה על איסוף כל חומר אפשרי שיוכיח שקרתה לכם תאונת עבודה בדרך לעבודה, אחרת התאונה לא תיחשב תאונת עבודה. עו"ד תאונות עבודה יידע להנחות אתכם מה המסמכים הדרושים שעליכם לאסוף, לרבות פרטי התאונה, הרכבים שהשתתפו בתאונה, עדים שראו תאונה בדרך לעבודה ומסמכים רפואיים חשובים.

למעשה, ללא מסמכים המעידים על טיפול רפואי מיידי בתאונה, הביטוח הלאומי וחברת הביטוח הפרטית יקשו על קבלת זכויות תאונת עבודה עבור תאונת דרכים בדרך לעבודה.

דגשים נוספים שייתן עורך דין תאונת עבודה במקרה של תאונת עבודה בדרך לעבודה הם להודיע למעביד על התאונה מיד לאחר שהתרחשה וכן לא לענות לשאלות של החוקרים מטעם חברת הביטוח ללא התייעצות עם עו"ד תאונת עבודה.

 

עורך דין תאונת עבודה מומחה – זה אנחנו!

אנו במשרד עורכי דין פייפר כהן מומחים בתחום תביעות תאונת עבודה. הודות לניסיון רב השנים והידע המקצועי הנרחב שלנו בתחום של נפגעי תאונות עבודה, ליווינו מאות לקוחות מרוצים והצלחנו להשיג עבורם את מלוא הזכויות המגיעות להם בעקבות פגיעה בעבודה, פגיעה נפשית בעבודה או תאונת דרכים בדרך לעבודה.

אנו מומחים בתחום תביעת נכות מעבודה מהביטוח הלאומי ומהביטוח הפרטי ומכירים את כל הסודות של עורכי דין תאונות עבודה.משרדנו מתמחה במתן שרות רגיש ואדיב ההכרחי במיוחד במקרים של תביעות תאונת עבודה. אנחנו לא מוותרים, גם אם יש צורך בהגשת ערעור לבית הדין לעבודה ביטוח לאומי או לביטוח הפרטי. אנחנו נעמוד לצדכם לאורך כל הדרך, גם במקומות שבהם עורך דין תאונות עבודה אחר יוותר.

 

אנו נחושים לספק לכם שרות אישי ומקצועי, אדיב, קשוב ומסור – במיוחד עבורכם.

 

שאלות ותשובות בנושא עורך דין תאונות עבודה

מיד לאחר פגיעה בעבודה ולרבות קבלת הטיפול הרפואי, יש לראות רופא תעסוקתי ולוודא שאתם שומרים ומתעדים את כל הממצאים לצורך הגשת תביעת הפיצויים לה אתם זכאים.

לאחר הגשת תביעה לביטוח לאומי, יש לקבוע זימון לוועדה הרפואית לנפגעי עבודה שתדון במקרה ותקבע את גובה דרגת הזכאות.

לאחר תאונת עבודה ישנן פעולות רבות שיש לנקוט על מנת לקבל את מלוא זכויות תאונת עבודה המגיעות לכם כחוק. עורך דין תאונות עבודה יידע להנחות אתכם ולפעול עבורכם להשגת מירב הזכויות בגין תאונת עבודה, לרבות איסוף והגשת כל המסמכים הנדרשים לגורמים השונים.

חשוב מאוד שתדעו כי עורכי דין תאונות עבודה לא נוהגים לקחת מהלקוחות שלהם שכר טרחה עורך דין תאונות עבודה אלא עבור הצלחה בלבד של תביעות תאונת עבודה שיגישו.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!