לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

נפגעתם בעין כתוצאה מתאונת עבודה? חישוב הפיצוי הכספי

 

לא אחת בתאונות עבודה, דרכים נפגעת עין אחת או שתי העיניים.

אם מבוטח איבד את היכולת לראות בעין אחת, אז יהיה זכאי ל 30% נכות עקב תאונת עבודה בהתאם לחוק. ואז עולה שאלה איך חברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי, יתייחסו לעניין הפגיעה בכושר העבודה . אם אנו מתסכלים על מבוטח שאיבד את הראייה שלו בעין אחת, הנטייה לאורך השנים הייתה לראות בתובע כזה כמי שכשיר לבצע את העבודה שלו.

כולנו זוכרים את משה דיין, גם הוא לא ראה בעין אחת, ותפקד עם הבעייה לאורך השנים.

 

בכל זאת מתי חברת הביטוח או פוליסת הנכות מתאונה תכיר בי כמי שלא כשיר לעבוד על רקע פגיעה בעין?

חברת הביטוח תחפש תמיד לראות אם העין השנייה גם נפגעה. אם העין השנייה גם נפגעה, ואין לתובע יכולת לראות בעין השניה הדבר מגדיל את אחוזי הנכות כמובן ואת הסיכויים להיות מוכרים כמי שאיבדו את הכושר לעבוד על רקע הפגיעה בעין.

 

נפגעתם בעין כתוצאה מתאונת עבודה חישוב הפיצוי הכספי
נפגעתם בעין כתוצאה מתאונת עבודה חישוב הפיצוי הכספי

 

אולם הדבר לא מבטיח כי חברת הביטוח, פוליסת התאונות האישיות תכירנה בעובדה כי המבוטח איבד את הכושר לעבוד על רקע הפגיעה בשתי העיניים. באחד המקרים בהם טיפל המשרד זכור לי מקרה של אישה שלא ראתה בעין אחת לחלוטין ובעין השנייה הצליחה באופן לקוי ביותר. חברת הביטוח שנתבעה כמובן סירבה להכיר בטענה שמדובר באובדן כושר למרות כל המלצות הרופאים שטענו שקיים חוסר כושר לעבוד באופן מלא.

הטענה של חברת הביטוח הייתה שאדם שנפגע בשתי העיניים יכול לתפקד ולבצע את העבודה. חברת הביטוח טענה כי בעידן המורדני בו הכל דיגיטלי תובע יכול לעבור הכשרות ולבצע את העבודה שלו על בסיס ראייה מוגבלת. הטענה של חברת הביטוח לא צלחה.

התובעת הצליחה להוכיח הרבה מקרים של נפילה, הרבה קשיי תפקוד יומי יומי בבית והדבר הכי חשוב רישיון הנהיגה של המבוטחת נשלל. התוצאה הייתה שבמכלול הכולל קיימת הגבלה על כושר העבודה וחברת הביטוח חוייבה לשלם פיצויים של אובדן כושר עבודה . בביטוח לאומי עולים הרבה תיקים של פגיעות בעין ואפילו תיקים של פגיעה בעין יכולים לזכות בהכרה של אי כושר עבודה בתביעות של נכות כללית.

זכור לי מקרה של אישה שהראייה של בשתי העיניים ביחד הייתה פגועה. וועדות רפואיות הסכימו לקבוע לה 30% על רקע הפגיעה בשתי העיניים ביחד. בהחלטת הוועדות נרשם כי הפגיעה של התובעת לא פשוטה ומקשה עליה לתפקד בחיי היום יום. בשל העובדה כי הפגיעה פגעה לה בתפקוד היום יומי בצורה ניכרת עד שנילצה להפסיק לעבוד בתפקיד בו עבדה, ביטוח לאומי הכיר בנכה בנכות מלאה.

אם היה מדובר בתיק תאונת דרכים שמתנהל על רקע פגיעה בעיניים , צריך להוכיח מעבר לפגיעה השפעה תפקודית ופגיעה בכושר העבודה על רקע הפגיעה בעיניים. ככל שנצליח להוכיח פגיעה תפקודית בעיניים נוכל לזכות באחוזי נכות גבוהים יותר. לסכום ראינו שגם פגיעה בעיניים יכולה להוות אובדן כושר עבודה – עורך דין מנוסה יכול לדאוג לקלבת התנאים המצופים בחוק!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!