לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

7 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה

כל תהליך שנוגע להתמודדות עם גופים גדולים הוא מורכב וקשה, לרבות הגשת תביעות סיעוד לביטוח הלאומי או בחברות הביטוח השונות. התהליכים הללו מורכבים, מסורבלים ומצריכים ידע מקצועי, וידועים ככאלה שיכולים לגזול הרבה זמן ולייצר תסכול רב. לכן את השורות הבאות בחרנו להקדיש לסקירת 7 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה, כדי שתוכלו לקבל את הסעדים המגיעים לכם או ליקיריכם במינימום זמן וללא עיכובים מיותרים.

 

מה כולל התהליך להגשת תביעת סיעוד?

תהליך ההגשה של תביעות סיעוד הוא יחסית מורכב ודורש הרבה מאוד אלמנטים שונים. יש להגיש מסמכים, לעשות זאת בזמן, ולהוסיף חוות דעת של כמה גורמים. מדובר בהליך שיכול לקחת כמה חודשים וזה במקרה שהוא עובר בצורה חלקה. יש מקרים בהם ההליך נתקע או נדחה ויש לבצע מו"מ מול חברת הביטוח, ואפילו ללכת לבית המשפט. לכן, חשוב מאוד לבצע את ההליך בצורה נכונה והנה 7 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה מלאה.

 

7 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה בסבירות גבוהה

אם אתם או אדם קרוב נדרשים להגשת תביעת סיעוד, חשוב שתקפידו על יישום 7 הטיפים הבאים:

  1. עבודה עם עורך דין מנוסה
  2. תיעוד מפורט
  3. איסוף ראיות
  4. היערכות מוקדמת להליך משפטי
  5. זיהוי הרווחים והנזקים האפשריים
  6. השגת תמיכה נפשית
  7. להתאזר בסבלנות

 

יישמו את הטיפים הללו, ותגדילו את הסיכויים להצלחה בתביעת הסיעוד שלכם במידה ניכרת.

 

מה השלב הראשון לפני הגשת תביעת סיעוד?

השלב הראשון בהגשת תביעת סיעוד הוא התייעצות עם עורך דין מנוסה בעל הבנה טובה בדיני הסיעוד והרפואה. עורך הדין יכול לעזור לך להבין את ההליך המשפטי, לאסוף ראיות ולבנות תיק חזק על מנת לקבל את הסעד המקסימלי. עורכי דין איכותיים יכולים גם לעזור לכם לנווט את המשא ומתן המורכב עם חברות ביטוח וספקי שירותי בריאות, שכן הם מגיעים עם סוללת עורכי דין גדולה בדיוק למקרים כאלו מול האזרח הקטן.

 

מדוע חשוב לשמור על תיעוד מפורט של התהליך?

שמירה על תיעוד מפורט של הטיפול הרפואי שלכם היא חיונית בבניית תיק תביעה סיעודי חזק. המסמכים הללו כוללים חשבונות רפואיים, דוחות אבחון, היסטוריה רפואית והיסטוריה של תרופות מרשם. חשוב לשמור על כל הרישומים האלה מסודרים ונגישים בקלות למען העבודה המסודרת של עורך הדין, כאשר הוא בונה את התיק.

 

מה המשמעות של ראיות בתביעות סיעוד?

לראיות יש חשיבות מכרעת בכל מקרה של תביעה סיעודית, וזה כולל תיעוד רפואי, הצהרות עדים ועדויות של מומחים בתחום. התפקיד של עורך הדין, בין השאר, הוא גם להתייעץ עם אנשי מקצוע רפואיים כדי לבנות את התיק בצורה הטובה ביותר.

הקפידו לספק לעורך הדין שלכם כל ראיה רלוונטית שיכולה לחזק את התיק שלכם, וכמובן לא לחסוך ממנו שום דבר, בין אם מדובר בדבר שעוזר לתביעה, או פוגע בה, שכן אז הוא ייאלץ להמליץ נגד התביעה, כדי לא לגרום לנזקים אחרים לגמרי.

 

מדוע יש להיות מוכנים להליך המשפטי?

הגשת תביעת סיעוד יכולה להיות הליך משפטי ארוך ומסובך, שיגיע גם לדיון בבית המשפט. חשוב להיות מוכנים לאתגרים המשפטיים המורכבים והתובעניים בהמשך הדרך. עורך הדין שלכם יכול להדריך אתכם בתהליך ולעזור לכם להבין למה לצפות כאשר אתם מקבלים זימון לבית המשפט, וצריכים להתייצב בו על פי חוק.

 

למה חשוב להבין את ההשלכות המשפטיות הפונטציאליות?

עוד לפני שנכנסים להליך משפטי, חשוב להבין את ההשלכות. אתם עשויים לזכות בתהליך להיות זכאים לכספים על הוצאות רפואיות, אובדן שכר, כאב וסבל והוצאות אחרות הקשורות לפציעות שלכם. מנגד, חשוב להבין שיש גם סיכויים להפסד ולתשלום על ההליך המשפטי ואפילו פיצויים לצד השני. הבנת הנזקים הפוטנציאליים יכולה לעזור לכם להתכונן להשפעה הכספית של ההליך המשפטי.

 

מה הם הנזקים הרגשיים בתביעות סיעוד?

הגשת תביעת סיעוד יכולה להיות סוחטת מאוד מבחינה רגשית. חשוב ואף קריטי לבקש תמיכה רגשית מחברים, משפחה או איש מקצוע בתחום בריאות הנפש במהלך תקופה זו. תמיכה נכונה יכולה לעזור לכם להתמודד עם הלחץ וחוסר הוודאות של ההליך המשפטי. בתוך כך, חשוב גם לעבוד עם עורך דין שמבין את הרגישות החברתית ויודע לתת תמיכה במידה כלשהי, גם לנפש.

 

האם יש דרך לזרז את הטיפול בתביעות סיעוד?

סבלנות היא מעלה בהרבה מאוד אלמנטים בחיים. הגשת תביעת סיעוד יכולה להיות תהליך ארוך ולכן, חשוב להתאזר בסבלנות ולסמוך על ההליך המשפטי. עורך הדין שלכם צריך לעבוד בצורה אינטנסיבית כדי לבנות תיק חזק ולנהל משא ומתן על פשרה הוגנת מול חברת הביטוח או לזכות בתיק שלכם במסגרת המשפט. בכל אופן, יש תהליכים שלוקחים אפילו שנים ולכן, יש להיות מאוד סבלניים, גם אם המצב הכלכלי לוחץ.

 

מה המשמעות של פנייה לעורך דין מנוסה בתהליך הטיפול בתביעת סיעוד?

בסופו של דבר, הגשת תביעת סיעוד יכולה להיות תהליך מאתגר, מורכב, סוחט רגשית וארוך. זה דורש סבלנות, התמדה והבנה חזקה בתחום ולכן חשוב לעבוד עם עורך דין מנוסה וידען, ולבצע הכנה קפדנית לפני הגשת התביעה. עורך הדין הנכון יכול להיות ההבדל בין תביעה מוצלחת לבין נזקים גדולים ללקוח.

 

לסיכום

במאמר זה סקרנו 7 טיפים להגשת תביעות סיעוד בהצלחה אך בסופו של דבר, הכל יקום ויפול על טיב עורך הדין שלכם. במסגרת ניסיונו העשיר של צוות משרדנו בהגשת תביעות סיעוד, הצלחנו להשיג במהלך שנות פעילותנו הרבות פיצויים בהיקפים משמעותיים עבור קהל לקוחותינו.

אם אינכם בטוחים בעמידתכם בתנאים המזכים בקצבאות סיעוד או זקוקים לליווי וייצוג משפטי במימוש זכויותיכם הסיעודיות מול המבטחים השונים – אל תהססו לפנות אלינו כבר היום באמצעות האתר או בטלפון.

7 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה
7 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה

כאשר מחפשים עורך דין לטיפול בתביעת סיעוד, חשוב לחפש מישהו עם ניסיון בליטיגציה סיעודית. אפשר להתחיל מלבקש המלצות מחברים או בני משפחה שעברו חוויה דומה, או לחפש עורכי דין שמתמחים בתביעות סיעודיות. בנוסף, חשוב לקבוע ייעוץ עם עורכי דין פוטנציאליים כדי להבטיח שהם מתאימים לתיק.

איסוף ראיות הוא קריטי בעת הגשת תביעה סיעודית. זה כולל תיעוד רפואי, הצהרות עדים ותמונות או סרטונים של התנאים שהובילו לפציעה או לנזק. ככל שתוכלו לאסוף יותר ראיות, כך הטענה שלכם תהיה חזקה יותר בבית המשפט. בנוסף, חשוב לאסוף ראיות בהקדם האפשרי, כשהפרטים עדיין טריים בראשך והראיות עדיין זמינות.

תהליך התביעה הסיעודית יכול להיות מורכב וארוך. זה בדרך כלל כרוך בהגשת תלונה, חקירה, משא ומתן להסדר, ואולי מעבר למשפט. חשוב להקפיד על ציפיות ריאליות ולהבין שהתהליך עשוי להימשך מספר חודשים ואף שנים. בנוסף, חשוב לתקשר באופן קבוע עם עורך הדין שלכם ולהיות מוכנים לספק כל מידע נוסף או ראיה לפי הצורך.

כדי לשפר את סיכויי ההצלחה בתביעה סיעודית, חשוב להיות מוכנים, מאורגנים וסבלניים. ובעיקר להתאזר בסבלנות ולהבין שהתהליך יכול להיות ארוך. המטרה היא להשיג את הפיצוי והצדק המגיעים לכם ולעיתים גלגלי הצדק עובדים לאט.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!