רבים שואלים איך חברת הביטוח קובעת את התשלום לאובדן כושר עבודה.

ראשית, ההגדרה של אובדן כושר עבודה משתנה בין חברה אחת לחברה אחרת. אולם המכנה המשותף לכל חברות הביטוח הוא שההגדרה של אובדן כושר עבודה היא הגדרה כללית.אובדן כושר עבודה

אם נסתכל על הגדרה של אובדן כושר אובדן בקרן פנסיה חדשה, נוכל לראות ברוב המקרים כי ההגדרה של אובדן כושר היא איבד את כושרו לעבוד בכל עיסוק סביר בהתאם לניסיונו.
לא אחת שאנחנו שומעים לקוחות שמבוטחים בחברת הביטוח מה אומרת ההגדרה של אובדן כושר עבודה, אנו נתקלים במצב בו לקוחות לא מבינים את ההגדרה של אובדן כושר עבודה.
מאחר וההגדרה של אובדן כושר עבודה היא לא ברורה ללקוח, אז היא לחברת הביטוח היא גם לא ברורה.
ובמקום שיש פרשנות וחוסר בהירות אפשר להתווכח עם חברת הביטוח כדי שחברת הביטוח תשלם לך מה שמגיע לך.

 

הנה מקרה מעניין שנפתר על ידי המשרד לאחרונה. 

במקרה מדובר על בחור צעיר, אז בן 28, שחלה בהתקף אלרגיה קשה ללא הסבר. התקף האלרגיה הקשה לווה בהפרשות קשות מהאף, נזלת מלכלכת, כאבים בכל הגוף.
הלקוח/המבוטח תבע אובדן כושר ונדחה. מה שאפיין את הלקוח הוא שבעבודה שלו הוא אחראי על 10 עובדים, וגם היה מקבל קהל. חברת הביטוח סרבה לשלם לו פיצוי של אובדן כושר עבודה בטענות שונות לא ברורות.
הלקוח/המבוטח בחר לערער על חברת הביטוח ולהוכיח כי התקף אלרגי נדיר מחייב לשלם לו כסף על אובדן כושר עבודה. התוצאה הייתה כי המאבק שלו השתלם וכי חברת הביטוח הסכימה להכיר ופיצתה אותו למשך 3 שנים למרות שהמקרה הוא נדיר, ולא ברור.
המקרה הנדיר הזה רק ממחיש את הטענה כי הפרשנות של חברת הביטוח פועלת גם לרעתה וכי חברת הביטוח צריכה להכניס את היד לכיס ולשלם ללקוח את הפיצוי שמגיע לו. ואין זה המקרה היחיד, מאחר והגדרות של אובדן כושר עבודה בפוליסות הביטוח לא ברורות, ניתן להווכח עם חברת הביטוח ולדרוש פיצוי.
לאורך השנים נתקל המשרד במאות מקרים שחברת הביטוח ניסתה לדחות ללא הצדקה, ולבסוף היא ניאלצה לשלם פיצוי של אובדן כושר עבודה ללקוח.
מרגישים שנעשה לכם חוסר צדק? פנו אלינו ונשמח לסייע.