לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אובדן כושר עבודה מקצועי

לקוחות רבים הפונים אל משרדנו שואלים שאלות הקשורות לאובדן כושר עבודה מקצועי.
אובדן כושר עבודה מקצועי הינו ביטוח המכסה את המבוטח במקרה ולא יוכל לעסוק יותר במקצוע שלו בגין בעיה רפואית, למרות שיהיה מסוגל לעבוד בעבודה אחרת.
לדוגמא, אחד המקרים שבהם טיפל משרדנו היה מנתח אשר בעקבות תאונת דרכים נפגע במערכת העצבים וידיו החלו לרעוד. במצב זה רופא מנתח אינו מסוגל עוד לבצע ניתוחים, אך הכשרתו כרופא וניסיונו הרב יכולים לאפשר לו לעבוד כרופא מן המניין בתחומו או להפוך למרצה לרפואה, עיסוקים שבהחלט יש שכר בצידם, אך למרות זאת יקבל פיצוי כספי כאילו איבד לחלוטין את כושר העבודה שלו. זוהי המשמעות של אובדן כושר עבודה מקצועי,
עם זאת, חשוב לזכור תמיד כי חברת הביטוח תמיד תבחן אם המבוטח אכן איבד את היכולת שלו לעבוד במקצוע שלו. למרבה הצער הגדרה זו היא הגדרה שפתוחה לפרשנויות רבות ומשאירה בהרבה מקרים את המצב לשיקול דעת חברת הביטוח, שנוטה להחליט שלא לשלם למבוטחים רבים פיצויים בעת אבדן כושר עבודה מקצועי בטענה שהם כן מסוגלים לעבוד בעבודתם למרות מצבם הבריאותי.
כמו למשל, באחד המקרים בהם טיפל המשרד, מבוטח ששימש כאיש שיווק ומנכ"ל בכיר ואשר תפקידו דרש פיקוח על עובדים רבים, יכולת ניהול משא ומתן עם חברות זרות, הבנה רחבה בתחום האינטרנט ועוד. באחד הימים עבר המבוטח תאונה קשה, אשר לאחריה הכאב והנזקים הקבועים שנגרמו לו גרמו לירידה קשה בתפקודו והוא כבר לא יכול היה לבצע את עבודתו כפי שעשה בעבר.
בשל כך פנה לחברת הביטוח וביקש לממש את פוליסת הביטוח אבדן כושר עבודה מקצועי. חברת הביטוח דחתה את התביעה בטענה שנכון הדבר שהוא איבד זמנית עד לתום השיקום את היכולת להיות איש שיווק, אך הפוליסה הגדירה אותו כמנכ"ל, ולכן חברת הביטוח לא צריכה לפצות אותו בפיצוי כספי כי הוא יכול להיות מנכ"ל בחברה אחרת אם ירצה בכך, ולכן לא איבד את כושר העבודה.
בעזרתנו, בית המשפט פסק לטובתו והורה לחברת הביטוח לשלם למבוטח את כל תגמולי הביטוח. המסקנה היא שגם אם חברת הביטוח דוחה בתחילה את התביעה שלכם בטענות שונות, חשוב להיאבק עד לניצחון המוחלט ולא לוותר על הזכויות שלכם.
במידה ותרצו להגיש תביעת אובדן כושר עבודה מקצועי אל חברת הביטוח שלכם, פנו אלינו עוד היום ואנו נעשה כל מאמץ כדי למצות את הזכויות שלכם.
אובדן כושר עבודה מקצועי
אובדן כושר עבודה מקצועי
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!