תביעת פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה

פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

לא אחת קורה שמי שתובע אובדן כושר עבודה שואל את השאלה האם קרן הפנסיה בה אני מבוטח יכולה לתת נכות בגין אובדן כושר עבודה לצמיתות.

תביעת פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה

השאלה עולה במקרים בה ברור שהמצב של המבוטח לא ישתפר ואז מבוטחים רבים רוצים הכרה לכל החיים ולא לעבור את הוועדות המייגעות והמייסרות מידי שנה.
כזה היה אצל זיווה, עובדת רשות הדואר, בת 42.
ביום מהימים נקלעה זיווה לבעיות של דכאון, בעיות בגב, גם בעיות בריאות עם היצרות קשה בריאות. זיווה הגישה תביעת פנסיית לנכות ואובדן כושר עבודה וקיבלה הודעה כי עליה לחדש את תביעת פנסיית נכות זו מידי שנתיים לאור העובדה כי מצבה לא פשוט.
זיווה תבעה במקביל את המוסד לביטוח לאומי תביעה לנכות כללית. תביעתה של זיווה לנכות כללית אושרה ונקבעו לה נכות לצמיתות. הוועדות התייחסו למצבה הרפואי של זיווה וקבעו לה אחוזי נכות גבוהים עקב מצבה הנפשי שהעיד על פוסט טראומה, על מצבה בריאות ועוד בעיות רפואיות קטנות. זיווה הגישה תביעת פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה ונקבעו לה אחוזי נכות זמניים בטענה כי עקב הגיל הצעיר המצב שלה אמור להשתפר למרות שדעת הרופאים הייתה כי מצבה של זיווה הוא לצמיתות.
זיווה הגישה בקשה לקרן הפנסיה וביקשה להכיר בה כנכה לצמיתות. אכן קרן הפנסיה הסכימה להפעיל את החריג בתקנון הקרן ולקבוע אחוזי נכות לצמיתות תוך שקרן הפנסיה מתרשמת שאין מקום לשפור מצבה הרפואי. המקרה של זיווה אינו היחיד שאושר, קיימים מקרים רבים אחרים בהם קרן פנסיה החליטה לאשר ללקוח נכות קבועה לצמיתות בעניין תביעת פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה.
קרן פנסיה תבדוק האם יש הצדקה להפעיל את המקרה כחריג.

גם עשוי לעניין אותך

פגיעת ראש‎

פגיעת ראש‎

חבלת ראש לאחר תאונת דרכים- כיצד ביטוח לאומי קובע את אחוזי הנכות על פגיעת הראש לאחר תאונת דרכים וכיצד מומחה של בית המשפט במקרה של תאונת דרכים קובע את אחוזי

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ ושחיקה בעבודה הפכו להיות מגיפה במדינת ישראל. לא אחת לחץ ושחיקה בעבודה הינם גורמים רציניים ביותר לאובדן כושר. עובדים רבים תובעים אובדן כושר על רקע לחץ ושחיקה בעבודה, שהינם

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

התקשרו עכשיו