לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אובדן כושר עבודה מתאונת דרכים – איבוד זכרון לטווח קצר

כאשר מתרחשת פגיעה רב מערכתית אשר פוגעת בראש, על פי רוב רק לאחר מספר ימים יתגלו ממדי הפגיעה האמיתיים וביניהם גם איבוד זיכרון לטווח קצר. במצב כזה קורה לא פעם שהמבוטח מגיע שוב למקום עבודתו ומתקשה לתפקד כרגיל.

 

לעיתים הקושי מתגלה אחרי זמן קצר מאוד ואף קיימים מקרים בהם העובד מרגיש לאחר תקופה קצרה כי תפוקת העבודה שלו ירדה, קשה לו מאוד לעבוד, אפילו אנשים מהסביבה הקרובה שלו מעירים לו כי הזיכרון לטוח קצר, או אבדן הזיכרון לטווח קצר במוח פוגע בכושר שלו.

 

מקרה לדוגמה – איבוד זיכרון לטווח קצר כתוצאה מתאונת דרכים

זהו סיפורו של ר', אדם בן 40 שנפגע בתאונת דרכים והחל להרגיש מיד לאחר מכן תחושה מוזרה שלא יכול היה להסביר. ר' עבד בחברת הייטק והיה אחראי לניהול פרויקטים גדולים ומורכבים. אבל מאז התאונה, הפך עצבני וחסר סבלנות, נטה לצאת להתאוורר כמה פעמים ביום מחוץ למשרד וחבריו לעבודה החלו לדווח על מתן עזרה משמעותית עבורו, רק כדי שיוכל לשמור בינתיים על מקום עבודתו.

מה שר' והקולגות שלו עדיין לא הבינו, הוא שהזיכרון של ר' לטווח הקצר נפגע קשות. ככל שהזמן מתאונת הדרכים חלף, ר' הרגיש כי מצבו רק הולך ומחמיר ונטייתו לשכחה רק הולכת וגדלה.

אחרי שנתיים בהם ניסה ר' בכל כוחו "להישאר עם הראש מעל למים" ולהמשיך בחייו כרגיל, מצא עצמו מובטל. כל ניסיון שלו להשתלב מחדש בשוק העבודה לא צלח וכתוצאה, הבין כי אין מנוס להגיש תביעת אובדן כושר עבודה עקב תאונת הדרכים שחווה, שהנזק המשמעותי ביותר ממנה הוא פגיעת זיכרון לטווח הקצר.

למזלו של ר', היה ברשותו ביטוח מנהלים בכירים בשתי פוליסות שונות: האחת מקרן הפנסיה לה היה צריך להגיש את תביעת אובדן כושר העבודה ואילו השנייה מטעם חברת הביטוח.

 

האם חברת הביטוח מכירה באובדן זיכרון לטווח הקצר כנזק מתאונה?

התשובה היא כן. אמנם התהליך לאשר את ר' ואת מקרה  אובדן כושר העבודה שלו היה ממושך ולקח כמעט שנה. באותה השנה נתבקש ר' לבצע שלל בדיקות במסגרתן היה עליו להוכיח את פגיעת הראש שנגרמה לו. לבסוף התקבלה קביעה רפואית, לפיה ר' סובל מנזק מוחי שבגינו הוא רשאי לשבת בביתו.

כאב ראש בעבודה

כיצד לתבוע פיצויים עקב תאונה שגרמה לפגיעת זיכרון?

המקרה של ר' איננו המקרה היחיד בו תובעים תובעים אובדן כושר עבודה על רקע איבוד הזיכרון לטווח קצר במוח. אם קורה מקרה כזה של אובדן כושר עבודה על רקע פגיעת ראש, או על תאונת דרכים ובאופן שמותיר נזק בזיכרון לטווח קצר, אפשר לתבוע את חברת הביטוח.

הצעד הראשון שיש לעשות הוא להכיר כמובן בבעיה ובעובדה כי מקרה כזה עשוי להוות אובדן כושר עבודה. אם עברתם את הצעד הראשון והכרתם באובדן כושר העבודה, השלב הוא השני בניית תיק והוכחה כי אתם זכאים לאובדן כושר עבודה.

לכן המלצתנו המקצועית במצב כזה היא לעשות את כל הבדיקות על מנת להוכיח כי אתם לא כשירים לעבוד. משרד עורכי הדין פייפר כהן ערוך ללוות ולכוון אתכם בנושא ולספק לכם מעטפת משפטית מקצועית ממיטב עורכי הדין המיומנים ביותר בתביעות נזקי גוף. צרו עמנו קשר להתייעצות והערכת התביעה לפי המקרה שלכם. שיהיה בהצלחה ורפואה שלמה.

אובדן כושר עבודה מתאונת דרכים - איבוד זכרון לטווח קצר
אובדן כושר עבודה מתאונת דרכים – איבוד זכרון לטווח קצר
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!