לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אובדן כושר עבודה סכרת

 

מחלת הסוכרת הפכה למכת מדינה, כיום בארץ חיים מאות אלפי חולים שסובלים מהמחלה.

בעבור רבים המחלה גורמת לסיבוכים רבים עד אשר הם מתקשים לעבוד, או לעיתים רחוקות לא מסוגלים לעבוד ולכן סובלים מאובדן כושר עבודה כתוצאה ממחלה. מחלת הסוכרת יכולה לגרום לסיבוכים רבים כמו בריחת שתן, בעיות בלב, נוירופטיה סוכרתית או לעיתים חוסר תחושה ברגליים או בידיים שמקשה על תפקוד היום יומי.

שמגיע חולה סוכרת לתביעת אובדן כושר עבודה, תמיד היחס של חברות הביטוח כלפיו הוא שכשיר לעבוד מהסיבה שבארץ קיימים חולים שמתפקדים ובריאים.

 

5 הכללים על מנת להגדיל את הסיכוי לזכות באבדן כושר עבודה לחולה סוכרת, או מי שסובל מנויורפטיה סכרתית:

כלל ראשון: להראות מה מקשה על התפקוד.

ככל שמחלת הסכרת מקשה על תפקוד במקום העבודה, הסיכוי לזכות באובדן כושר עבודה גדל. ניקח דוגמא למי סובל מחוסר תחושה ברגליים, או מה שנקרא נוירופטיה סכרתית, והעבודה שלו היא עבודה פיזית לאורך השנים, עליו להראות היעדרויות ממקום העבודה, קשיים בביצוע עבודות פיזיות לאורך הזמן.

אובדן כושר עבודה סכרת
אובדן כושר עבודה סכרת

לעומת זאת מנהל שעובד במקום עבודה, סובל ממחלת הסכרת עם נוירופטיה סכרתית, עליו להראות איך הבעיה מקשה עליו את התפקוד כמנהל. למשל, האם הכאבים ממחלת הסכרת גורמים לו להעדרויות ממקום העבודה? האם הכאבים פוגעים ביכולת להתרכז? ככל שחולה סכרת בתפקיד ניהולי יראה את הפגיעה ביכולות הניהול, הסיכוי להכרה באבדן כושר עבודה רק עולה.

 

כלל שני: סיבוכים נוספים.

ככל שמחלת הסוכרת גורמת למחלות נילוות, הסיכוי להגיע לאבדן כושר עבודה גדל. למשל, מי שחולה במחלות לב כתוצאה ממחלת הסוכרת, או מי שסובל מבעיות של בצקות ברגליים הסיכוי שלו להגיע לאבדן כושר עבודה על רקע מחלת הסוכרת.

 

כלל שלישי: סוכרת מאוזנת או לא.

ככל שהסוכרת לא מאוזנת, וגם קיימים מה שנקרא "התקפי היפו" , שהמשמעות שלהם התעלפויות, חולשות , כמובן שהסיכוי להכרה באבדן כושר עבודה רק הולך וגדל.

אובדן כושר עבודה וסכרת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כלל רביעי: חברות הביטוח אוהבות להסתכל על הגיל של המבוטח.

גם אם הסיבוכים של מחלת הסוכרת הם קשים, תמיד חברת הביטוח תסתכל על גיל המבוטח. ככל שגיל המבוטח צעיר יותר, כך חברת הביטוח תקשה יותר. לכן שחולה בסוכרת קשה בגיל צעיר, עליו לצרף את כל הניירת הכי טובה, שמראה ומסבירה מדוע הוא לא כשיר לעבוד על רקע מחלת הסוכרת.

למשל, שהגשנו תביעה לחולה סוכרת בגיל צעיר, 42, הוכחנו שיש לו הרבה התקפי היפו קשים עם סכנת חיים, בנוסף לבעיות לבביות, מה שגרם לחברת הביטוח לאשר את התביעה בלית ברירה. כלל חמישי: בעיית תסמונת הכאב ושמוש בקנביס רפואי.

 

מי שסובל ממחלת הסוכרת וסובל גם מכאבים קשים ביותר שמקשים לתפקוד, מגדיל את הסיכויים שלו להגיע לאבדן כושר עבודה.

תסמונת הכאב הכרוני הוכרה לפני מספר שנים רבות כמי שפוגעת בכושר העבודה של חולה סוכרת. אם מוסיפים לתסמונת הכאב גם את השמוש בקנביס רפואי, אנו מגדילים עוד יותר את הסיכויים לזכייה בתביעה של חולי סוכרת. תסמונת הכאב הכרוני לחולי סוכרת נלווה למחלה זו עקב מה שנקרא נוירופטיה סכרתית, שגורמת לכאבים קשים ביותר לחולי סכרת, וכאמור עשויה להגדיל את הסיכוי להגיע לאבדן כושר עבודה על רקע מחלה זו.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!