לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אובדן כושר עבודה סכרת

מחלת הסוכרת הינה אחת ממחלות המאה ה- 21 אשר הולכות ומתפשטות בכל שכבות האוכלוסיה, וקשורה קשר ישיר להשמנה ולתזונה לא בריאה. בשנים האחרונות יש עלייה באחוזים ניכרים של צעירים בני 20- 30 אשר חולים במחלה שבדרך כלל אפיינה גילאים מבוגרים הרבה יותר. מחלת הסוכרת מתאפיינת בירידות ועליות חדות של רמות הסוכר בדם אשר מסכנות את בריאותו ואת חייו של החולה בה וגורמת לסיבוכים קשים לרבות מחלות לב, מחלות כלי דם, עיוורון, נוירופטיה סוכרתית ( כאבים נוירולגיים הנגרמים בשל פגיעה במערכת העצבים ) פצעים שאינם נרפאים ( לרוב בכפות הרגליים אך ייתכן גם בכפות הידיים ) קשיים בנשימה בשל הצטברות נוזלים, קשיים משמעותיים בתפקוד המיני ועוד. בדרך כלל נעזרים באינסולין על מנת לאזן את המחלה, אך לעיתים המחלה כה קשה לאיזון עד שהיא גורמת לקשיים בתפקוד היומיומי ולחוסר מסוגלות לעבוד. חולה לא מאוזן זקוק כל העת להשגחה ולמתן תרופות מאזנות ועשוי לסבול מאובדן כושר עבודה כתוצאה ממחלה.

בשל העובדה כי מכשור מתקדם כגון משאבות ומדי סוכר אוטומטיים אשר מקלים מאד על חיי הסוכרתיים ומאפשרים להם איזון סוכר אוטומתי באמצעים דיגיטליים, חברות הביטוח השונות וגם המוסד לביטוח לאומי מקשיחים עמדות כלפי כל  פנייה של חולה סוכרת לתביעת אובדן כושר עבודה. יש צורך להוכיח כי המחלה משפיעה על כל אורחות חייו של הסובל ממנה, על איכותם, על יכולתו לקיים חיי משפחה וזוגיות, להתפרנס ולהתנהל בחיי היומיום כדי לקבל הכרה ממוסדות אלו. מסיבה זו אספנו חמישה כללים שיכולים לסייע לכם להגדיל את הסיכויים להצליח בתביעת אובדן כושר עבודה עקב מחלת הסוכרת:

5 כללים להגדלת הסיכוי לקבל הכרה באובדן כושר עבודה לחולה סוכרת

כלל ראשון: קשיים בתפקוד במקום העבודה 

לא ניתן לקבל הכרה ופיצויים בשל אובדן כושר עבודה אם המחלה לא מפריעה קשות לתפקוד שלכם בעבודה. לדוגמא, אורי היה מנהל בכיר במקום עבודתו, כאשר החל לסבול ממחלת הסוכרת שהתדרדרה לנוירופטיה סוכרתית. הכאבים העזים שהתפשטו לאורך שתי רגליו מן האגן ועד לכפות הרגליים הקשו עליו את התנועה, מנעו ממנו לתפקד כהלכה והוא החל להעדר באופן תכוף מן העבודה ולבצע רק משימות שלא דרשו הליכה או עמידה ממושכת, מה שפגע קשות בתפקודו כמנהל. במקרה שלו, הכאבים והקשיים שנבעו ממחלת הסכרת אכן הובילו להכרה כמי שאיבד את כושרו לעבוד לצמיתות הן על ידי המוסד לביטוח לאומי והן על ידי חברת הביטוח שלו.

כלל שני: סיבוכים הנגרמים מן המחלה 

אבדן כושר עבודה מתבטא בפגיעה קשה בתפקוד במקום העבודה וביכולת לבצע משימות הכרחיות. גם אם מחלת הסכרת עצמה ניתנת לאיזון באמצעים מודרניים וחדשניים, קשה מאד לנהל את התדרדרות המחלה המובילה לעיתים לעיוורון, לפצעים פתוחים ומכאיבים שאינם נרפאים, לנפיחות ודלקות קשות בכפות הרגליים ובכפות הידיים, לדלקות של כלי דם ולדלקות במערכת העצבים הפריפריאלית ותופעות מכאיבות ובלתי נעימות נוספות. במידה ואתם סובלים מאחת מן התופעות הללו הן יכולות להיות הגורם לאיבוד כושר העבודה שלכם ולא רק העליות והירידות התכופות ברמת הסוכר.

כלל שלישי: סוכרת לא מאוזנת

חרף האמצעים הטכנולוגיים הרבים, הם לא מתאימים לכל אחד. במקרי סוכרת קשים במיוחד גם המכשור המודרני ביותר אינו יכול למנוע לחלוטין מקרים של היפוגליקמיה שעלולה לגרום להתעלפויות, איבוד שיווי המשקל ונפילות פתאומיות, מה שמסכן מאד את האדם במקום העבודה. לכן במידה והסכרת שלכם אינה מאוזנת למרות הקפדה על תזונה ועל נטילת תרופות, יש לציין זאת ולגבות במסמכים רפואיים ( חלק מן המכשור הדיגיטלי משמר נתונים בזמן אמת שאפשר להשתמש בהם בדיוק למטרה זו.

אובדן כושר עבודה וסכרת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כלל רביעי: ביטוי קשה של המחלה בגיל צעיר

מאחר והמחלה אפיינה בעבר בעיקר אנשים מעל גיל 50, כיום מוצאים גברים ונשים צעירים בני עשרים עם סכרת סוג 2 ( לא סכרת נעורים ). אחת הסיבות לכך היא תזונה לא נכונה והשמנת יתר, אך לא רק. עם זאת, חברות הביטוח נוטות להערים קשיים דווקא על הצעירים מתוך מחשבה שהמחלה אינה פוגעת כה קשה בתפקודם כפי שהיא פוגעת במבוגרים הנוטים למחלות רקע נוספות. למשרדנו הגיע צעיר בן 26 הסובל מסכרת מספר 2 אשר גרמה לו לבעיות לב ונשימה קשים, נוזלים בריאות, טשטוש ראייה וכאבים עזים מכיבים בכפות רגליו שלא אפשרו לו ללכת ואפילו לא לעמוד זמן רב. לאחר שהגשנו את התיק הרפואי שלו לחברת הביטוח והצגנו את הקשיים המשמעותיים שאיתם הוא מתמודד למרות גילו הצעיר, ניאותה חברת הביטוח לשלם לו פיצויים.

כלל חמישי: שימוש בקנביס רפואי.

כל מי שניסה אי פעם להוציא רשיון לקנביס רפואי מודע לתהליך הממושך והקשה להשגתו. האישור לשימוש בקנביס רפואי, ניתן רק למי שמיצה את כל האפשרויות האחרות ורופא קבע כי אין טיפול ידוע אשר יכול להביא לו מזור. בדרך כלל מדובר על כאבים עזים שלא ניתן לטפל בהם אלא באמצעות קנביס רפואי, ומאחר והמחלה פוגעת בכושר העבודה של חולה סוכרת וגורמת לכאבים הן בשל הפצעים שמתפתחים בעיקר בכפות הרגליים ואינם נרפאים, בשל דלקות בכלי הדם וגם כאבים נוירולוגיים שונים, חולים רבים פונים לקבל אישור לקנביס רפואי. במידה וגם לכם אושר השימוש בקנביס הרפואי מומלץ להציג זאת בפני חברת הביטוח כסימן לכך שמצבכם כה קשה עד שרק קנביס רפואי יכול לעזור לכם להתמודד איתו.

 

אובדן כושר עבודה סכרת
אובדן כושר עבודה סכרת
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!