תביעות נפילה ברחוב, תביעה נגד העירייה, תאונות מדרכה- נתקלה בחלון זכוכית בקניון, נפצעה, ופוצתה ב-75,000 ₪

תביעות נפילה ברחוב, תביעה נגד העירייה, תאונות מדרכה
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מדובר בלקוחה שלנו כיום בת 67, במועד התאונה בת 62, שנפצעה בעת שסיימה בילוי במסעדה בקניון. בעת יציאתה מהמתחם, נתקלה בקיר זכוכית שלא היה מסומן כראוי, נפלה לאחור על הריצפה, נחבלה בפנים, ונחתכה במצח.
כתוצאה מהחבטה החזקה שחוותה בעת הנפילה, חשה הלקוחה בכאב חד בראש והצוואר, סבלה מסחרחורות, ומלחצים באוזניים.
כתוצאה מהחבטה אובחנה הלקוחה כסובלת מזעזוע מוח שלאחר פגיעת ראש, וסבלה מהתסמינים הבאים: כאבי ראש, סחרחורות, כאבי צוואר עם הקרנה ליד ימין עם תחושת זרמים. כמו כן, סבלה מבעיות ריכוז וזיכרון שאופייניות לפגיעות ראש, וכן מהפרעות קשות בשינה, כאשר מדובר בנזק נוירולוגי.
עד לאחר התאונה, הייתה הלקוחה עצמאית בתפקודיה ולא היו לה מגבלות כלשהן.

תביעתה של הלקוחה הוגשה לבית משפט השלום בהרצליה.תביעות נפילה ברחוב, תביעה נגד העירייה, תאונות מדרכה- נתקלה בחלון זכוכית בקניון, נפצעה, ופוצתה ב-75,000 ₪
כתב התביעה עניינו היה בפציעה בקניון, שהפכה לדבר שכיח עקב העדר תחוזקה של קניונים כיאות.
לכתב התביעה צורפה חוות דעת נוירולוגית אשר התייחסה בצורה מפורטת ומדויקת לנזקיה של הלקוחה.
במסגרת הליכי התביעה, הלקוחה נבדקה גם ע”י מומחה בתחום הנוירולוגיה אשר קבע לה נכות בשיעור 0%.

כנהוג בפציעות מסוג זה, חברת הביטוח עשתה הכל כדי לאמר שלמרות הפציעה בקניון ללקוחה לא מגיעה פיצוי, ולמרות שהלקוחה סבלה מפגיעת ראש ופגיעות שאופניות לתסמונות שלאחר זעזוע מוח, חברת הביטוח ניסתה לחמוק מתשלום פיצויים.
על אף הקביעה הזו, ולאחר מאמצים רבים, הגיע משרדנו להסדר דיוני מול חברת הביטוח המעורבת בתביעה, וסוכם על נכות נוירולוגית בשיעור של 7.5% כמשקפים את נזקיה של הלקוחה.

לאחר הכנת חישובי הנזק והגשתם לבית המשפט, נתן בית המשפט את הצעתו לפשרה בסך של 75,000 ₪ בית המשפט לקח בחשבון בהצעתו גם את אשמתה התורמת של הלקוחה לאירוע.

הצעת בית המשפט לפיצוי בתיק זה הייתה גבוהה וזאת על אף שהלקוחה אישה מבוגרת, שבמועד התאונה הייתה כבר פנסיונרית.
בהצגת נתוני התביעה כראוי, הוכחת נזקים באופן מקסימאלי, יכולת שכנוע וגיבוי באמצעות אסמכתאות, הושג ללקוחה פיצוי מקסימאלי.

בית המשפט כלל בהצעתו לפיצוי הלקוחה, פיצויים בגין כאב וסבל גבוהים במקרה שלה, פיצוי בגין הוצאות רפואיות והוצאות נסיעות, וכן הוצאות בגין עזרת צד ג’.

פסק דין זה יכול להשליך גם על פציעות ברחוב, או על נפילה ברחוב שהפכה להיות דבר שכיח ביותר, או מה שנקרא תאונות מדרכה, בהם נפצעים אנשים בשטחים ציבוריים.

המסר בפסק הדין הזה הוא שבית המשפט מפצה בסכומים יפים גם על פציעות של כאב וסבל וגם אם הנפגע לא עובד, ועדיין יש לו נזק, בית המשפט יפצה אותו על הבעיה הרפואית ממנה הוא סובל, קל וחומר אם היה נגרם נזק כזה למישהו שהיה עובד בעת הפציעה.

עורך דין נזקי גוף >>

לכן במקרים כאלו מומלץ לבדוק את הזכויות ואת היכולת איך לשפר את הפיצוי אותו חברת הביטוח תשלם לכם, ובייחוד בפציעות שמאופיינות בתסמונת שלאחר זעזוע מוח, מה שנקראית פגיעת ראש קלה.

תביעה זו של פגיעה עקב נפילה באזור של קניון, אתגרה את משרדנו לאור הנתונים הבאים: גילה המבוגר של הלקוחה, עצם היותה פנסיונרית ולא משתכרת, אחוזי נכות נמוכים באופן יחסי וקביעת אחוזי אשם תורם גבוהים שבית משפט פסק לה, והוכחת אחריות המקום לנזקיה של הלקוחה. ועל אף כל אלה, הצלחנו להשיג ללקוחה פיצוי מקסימאלי, וגבוה למרות הנתונים שהקשו עלינו. המסקנה המתבקשת היא לא לוותר במצב שבו קיים נזק גופני, בעקבות רשלנות של גוף אחר, אשר אחראי לגרימת הנזק.

גם עשוי לעניין אותך

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ, שחיקה בעבודה ואובדן כושר עבודה

לחץ ושחיקה בעבודה הפכו להיות מגיפה במדינת ישראל. לא אחת לחץ ושחיקה בעבודה הינם גורמים רציניים ביותר לאובדן כושר. עובדים רבים תובעים אובדן כושר על רקע לחץ ושחיקה בעבודה, שהינם

עורך דין לתביעות ביטוח

עורך דין לתביעות ביטוח

ביטוח הוא שם כללי, ושבוחרים עורך דין לתביעות ביטוח, צריך לשאול איזה סוג ביטוח אנו מעוניינים לתבוע. בשוק קיימים הרבה סוגי ביטוח ולא כל עורך דין לתביעות ביטוח הוא עשוי

עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

התקשרו עכשיו