תביעות פנסיה תקציבית

תביעות פנסיה תקציבית
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
עורך דין אייל פייפר

עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

רוצה להתייעץ?
ליצירת קשר נא למלא פרטיך
ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

מהי פנסיה תקציבית

פנסיה התקציבית הייתה קיימת עד לשנת 2001 ,כלומר עד לשנת 2001 כל עובד בשירות הציבורי נקלט לפנסיה התקציבית.

הרעיון של הפנסיה התקציבית היה שמשכורתו של עובד לא מנוכים כספים בעבור הפנסיה אלא הכספים של פנסיה התקציבית משולמים מקופת האוצר אשר משמשת כחברת הביטוח של עובדי המדינה שבוטחו בפנסיה תקציבית.
אם מי שמבוטח בקרן פנסיה מעוניין לתבוע אובדן כושר עבודה עובר לוועדות של משרד הבריאות על מנת לעבור את הוועדות הרפואיות של משרד הבריאות צריך לזכות בנכות של 50%. לכאורה ,נשמעת משימה פשוטה, אולם בפועל הרבה מקרים קשים מתקשים לעבור את מחסום 50%.
תביעות פנסיה
תביעות פנסיה

תביעות פנסיה תקציבית – מקרה שהיה

שמעון, בן 52, עבד 26 שנה במפעלי ים המלח, שמעון סבל מבעיות בגב קשות עד אשר התקשה ללכת ולתפקד. שמעון לא יכל לעבוד, למרות שאהב את העבודה ואת ההתעסקות עם האנשים.
שמעון היה מנהל צוות בעבודה, התוצאה הייתה ששמעון עבר לוועדות במשרד הבריאות. שמעון ציפה שהוועדות יעבירו אותו, וכי הוא ייצא לפנסיה מוקדמת. הוועדות היו קשות מאוד, והתוצאה הייתה ששמעון קיבל רק 39% על מכלול בעיותיו תוצאה שלא זיכתה בפרישה מוקדמת ממקום עבודה על בעיות רפואיות.
כמובן ששמעון בחר לערער באמצעות תביעות פנסיה תקציבית, צירף את כל הניירת, הוכיח שבעיות הגב גורמות לו לקשיים משמעותים לתפקד, והתוצאה הייתה ששמעון קיבל 55% ויצא פרישה מוקדמת והמקרה של שמעון הוא לא היחיד.

תביעות פנסיה תקציבית

נתקלתי בשנים האחרונות בקושי לממש את הזכויות בפנסיה תקציבית לכן שיוצאים למערכה בפנסיה תקציבית , מגישים תביעה, מאוד חשוב לתכנן את התיק ולהשיג כמה שיותר אחוזי נכות בוועדות בפנסיה תקציבית.

ככל שנשיג אחוזי נכות גבוהים יותר, כך נוכל להגדיל את הפיצוי ואת ההוכחה שמי שתובע אבדן כושר עבודה, לא מצוי באבדן כושר עבודה.

רוצה להתייעץ? ליצירת קשר נא למלא פרטיך ונציג ייצור קשר עימך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו