תביעות פנסיה תקציבית

תוכן עניינים

מהי פנסיה תקציבית

פנסיה התקציבית הייתה קיימת עד לשנת 2001 ,כלומר עד לשנת 2001 כל עובד בשירות הציבורי נקלט לפנסיה התקציבית.

יש לך שאלה? לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים >>
הרעיון של הפנסיה התקציבית היה שמשכורתו של עובד לא מנוכים כספים בעבור הפנסיה אלא הכספים של פנסיה התקציבית משולמים מקופת האוצר אשר משמשת כחברת הביטוח של עובדי המדינה שבוטחו בפנסיה תקציבית.
אם מי שמבוטח בקרן פנסיה מעוניין לתבוע אובדן כושר עבודה עובר לוועדות של משרד הבריאות על מנת לעבור את הוועדות הרפואיות של משרד הבריאות צריך לזכות בנכות של 50%. לכאורה ,נשמעת משימה פשוטה, אולם בפועל הרבה מקרים קשים מתקשים לעבור את מחסום 50%.
תביעות פנסיה
תביעות פנסיה

תביעות פנסיה תקציבית – מקרה שהיה

שמעון, בן 52, עבד 26 שנה במפעלי ים המלח, שמעון סבל מבעיות בגב קשות עד אשר התקשה ללכת ולתפקד. שמעון לא יכל לעבוד, למרות שאהב את העבודה ואת ההתעסקות עם האנשים.
שמעון היה מנהל צוות בעבודה, התוצאה הייתה ששמעון עבר לוועדות במשרד הבריאות. שמעון ציפה שהוועדות יעבירו אותו, וכי הוא ייצא לפנסיה מוקדמת. הוועדות היו קשות מאוד, והתוצאה הייתה ששמעון קיבל רק 39% על מכלול בעיותיו תוצאה שלא זיכתה בפרישה מוקדמת ממקום עבודה על בעיות רפואיות.
כמובן ששמעון בחר לערער באמצעות תביעות פנסיה תקציבית, צירף את כל הניירת, הוכיח שבעיות הגב גורמות לו לקשיים משמעותים לתפקד, והתוצאה הייתה ששמעון קיבל 55% ויצא פרישה מוקדמת והמקרה של שמעון הוא לא היחיד.

תביעות פנסיה תקציבית

נתקלתי בשנים האחרונות בקושי לממש את הזכויות בפנסיה תקציבית לכן שיוצאים למערכה בפנסיה תקציבית , מגישים תביעה, מאוד חשוב לתכנן את התיק ולהשיג כמה שיותר אחוזי נכות בוועדות בפנסיה תקציבית.

ככל שנשיג אחוזי נכות גבוהים יותר, כך נוכל להגדיל את הפיצוי ואת ההוכחה שמי שתובע אבדן כושר עבודה, לא מצוי באבדן כושר עבודה.

תביעות פנסיה תקציבית
עורך דין אייל פייפר

עו”ד אייל פייפר בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין.

לייעוץ ללא עלות ›
מאמרים בנושא
מאמרים אחרונים
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
Open chat
יש לך שאלה? אנחנו זמינים בווצאפ