לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס כספי פנסיה

לא אחת לקוח שפורש ממקום העבודה שואל אותנו איך הוא יכול לקבל פטור על תשלום המס מכספי הפנסיה. פטור זה בדרך כלל מתקבל אם יש לאדם  מחלות שונות כמו אירוע לב, התקף לב שבעקבותיו עבר צינתור או ניתוח מעקפים, סוכרת לא מאוזנת עם סיבוכים שונים,  דמנציה או אלצהיימר וכדומה. בגין מחלות אלו עשוי להיות האדם זכאי לפטור ממס הכנסה, כאשר באופן טבעי, ככל שבעיות אלו הינן קשות יותר ומקשות על התפקוד היום יומי אחוזי הנכות שלו יהיו גבוהים יותר.

לדוגמא:

יונה, בן 62, פרש ממקום עבודתו ושילם מס הכנסה על פיצוי פיטורים של 40 שנה של 800,000 ש"ח. לאחר ששילם יונה את המס הגבוה, החליט יונה לבדוק האם המחלות מהם הוא סובל מזכות אותו בפטור ממס הכנסה. יונה סבל ממספר מחלות קלות באופן יחסי, כך שלא היה בטוח שיהיה זכאי לפטור ממס הכנסה. בין המחלות עליהם התלונן יונה היו בעיות בעור קשות עם פריחות לא נעימות בכל הגוף שרק הלכו וגדלו, בעיות זכרון שלא היה ברור מהיכן הן נובעות, אירוע לב קל, בריחת שתן ומחלות קלות נוספות.

יונה החליט שהוא יוצא למאבק על מנת להגדיל את אחוזי הנכות שלו ולהגיע לפטור ממס שיאפשר לו תנאי פרישה טובים יותר כדי לדאוג לעתידו ולעתיד משפחתו. בעזרתנו, יונה  זכה בפטור שכן הצליח להוכיח כי בעיות הזכרון מהן הוא סובל הקשו מאד על התפקוד היומיומי שלו בנוסף לבעיות הבריאות הנוספות שמהן ם סבל והצליח לזכות בפטור הנכסף.

 

 

 

המקרה של יונה אינו המקרה היחיד בו אפשר להגיע לפטור מתשלום מס על כספי פנסיה. מקרה זה מראה שבעזרת ייצוג איכותי המשקף את הסבל הרב והקשיים הנגרמים גם מבעיות רפואיות קטנות, אפשר להגיע לפטור ולחסוך את תשלום המס על כספי הפנסיה.

מקרים של סכרת לא מאוזנת, תשישות נפש, דמנציה, אלצהיימר, מחלות לב וריאה יכולות גם הן לזכות בפטור על כספי הפנסיה, וגם אם אתם סבורים כי הבעיות הרפואיות שלכם אינן מצדיקות זאת, שווה לנסות ולהילחם על כך. טיפ חשוב נוסף הוא להתייעץ עם עורך דין עוד לפני שאתם פורשים, על מנת להגיש את הפטור ממס בהקדם ע"י עורך דין פטור מס הכנסה מנוסה בתחום.

במידה ואתם עומדים לפני פרישה ומעוניינים לקבל פטור ממס על כספי פנסיה בגין בעיה רפואית, פנו אלינו ונעשה כל מאמץ על מנת למצות את הזכויות שלכם.

פטור ממס כספי פנסיה
פטור ממס כספי פנסיה
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!