לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פטור ממס כספי פנסיה

 

לא אחת לקוח שפורש ממקום העבודה שואל את עצמו איך הוא יכול להפחית את תשלום המס מכספי הפנסיה.

 

השאלה היא פשוטה , על הלקוח לבדוק אם הוא יש לו מחלות שעשויות לזכות אותו בפטור ממס הכנסה.

אם ללקוח יש מחלות שונות כמו אירוע לב, התקף לב, סוכרת, סיבוכים שונים כמו דמציה או אלצהיימר, הוא עשוי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה, ככל שבעיות אלו לא פשוטות ומקשות על התפקוד היום יומי.

הנה דוגמא אחת:

יונה, בן 62, פרש ממקום עבודתו ושילם מס הכנסה על פיצוי פיטורים של 40 שנה של 800,000 ש"ח. לאחר ששילם יונה את המס הגבוה, החליט יונה לבדוק אם המחלות מהם הוא סובל מזכות אותו בפטור ממס הכנסה. יונה סבל ממספר מחלות קלות באופן יחסי, מה שעורר אצלו חשש שהוא לא יהיה זכאי לפטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס כספי פנסיה
פטור ממס כספי פנסיה

 

בין המחלות עליהם התלונן יונה, היו בעיות בעור קשות עם פריחות לא נעימות בכל הגוף שרק הלכו וגדלו, בעיות זכרון שלא ידעו מה הסיבה לבעיות הזכרון, אירוע לב קל, בריחת שתן. יונה החליט שהוא יוצא למאבק על מנת להגדיל את אחוזי הנכות שלו ולהגיע לפטור ממס .

יונה נלחם , זכה בפטור, שכן הצליח להוכיח כי הבעיות זכרון מהם הוא סובל הם לא פשוטות, בנוסף לבעיות אחרות ולבעיות האורטופדיות השונות מהם סבל הצליח יונה לזכות בפטור הנכסף.

 

 

 

המקרה של יונה אינו המקרה היחד בו אפשר להגיע לפטור מתשלום מס על כספי פנסיה. המקרה של יונה מראה שבעזרת הרבה בעיות רפואיות קטנות אפשר להגיע לפטור ולחסוך את תשלום המס על כספי הפנסיה. קיימים מקרים אחרים בהם אפשר יהיה להגיע לפטור ממס הכנסה, הנה כמה כללים ועצות איך לבדוק אם אתה זכאי לפטור מתשלום מס: לבדוק אם יש מחלות שגורמות לבעיות קשות כמו למשל מחלת לב שגורמת להרבה סיבוכים,

לבדוק אם יש מחלת סוכרת לא מאוזנת ובאיזה מידה המחלה לא מאוזנת, לבדוק אם יש בעיות של דמנציה, או בעיות של חולשה תשישות נפש,לבדוק מחלות שונות שקשורות לסוגי סרטן שונים,

בעיית דום בנשימה לא אחת עשויה לזכות ולקרב את הלקוח לפטור ממס הכנסה אם סבוך של המחלה קשה ולא פשוט. לסכום לפני שאתה פורש ממקום עבודה, מומלץ לבדוק תמיד אם אפשר לחסוך את תשלום המס במידה ויש מחלות שעשוית לזכות בפטור ממס ע"י עורך דין פטור מס הכנסה מנוסה בתחום!.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
ערר לביטוח לאומי עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!