לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה

פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה – מאז חקיקת חוק פנסיית חובה קרן פנסיה הפכה להיות מוצר חשוב כמעט לכל עובד.

 

רבים מאיתנו מבוטחים בקרנות הפנסיה השונות. קרן פנסיה אחראית על פיצוי של פנסיית נכות, פנסיית זקנה, פנסיית שארים.  אם מדברים על פנסיית נכות- הרי שמי שנמצא באובדן כושר עבודה ואיבד את כושרו לעבוד באופן חלקי או מלא, יכול לפנות בתביעה לקרן הפנסיה ולדרוש פיצוי של אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה.

עורך דין שעוסק בתביעות קרן פנסיה ובתביעות אובדן כושר עבודה יכול לעזור לכם להגדיל את הסיכויים לזכות בתביעת אובדן כושר עבודה.

הנה כמה דברים שחשוב לדעת על קרנות פנסיה:

הגדרות הביטוח לאובדן כושר עבודה בין חברות הביטוח משתנה בין קרן פנסיה לקרן פנסיה שנייה. ההגדרה השכיחה היא איבוד כושר העבודה בהתאם לניסיונו, השכלתו, הכשרתו של המבוטח ובכל עיסוק סביר אחר.

מאחר וההגדרה היא לא ברורה ,קרן הפנסיה אוהבת לנצל את ההגדרה לטובתה ולרעת המבוטחים. קרן הפנסיה אוהבת לשלם פיצוי לזמן קצר, אך מה קורה עם מבוטח שמצוי באובדן כושר עם פגיעה קשה וזקוק לגב של קרן הפנסיה לשנים רבות? עוד עניין שעולה בתביעות פנסיה/תביעות אובדן כושר עבודה לקרנות פנסיה, היא איך להסביר את המצב הרפואי לקרן הפנסיה ככזה שמתאים לאובדן כושר עבודה.

ניקח, למשל, דוגמא אישה שנמצאת בדיכאון לאורך השנים ולא עובדת, איך קרן הפנסיה תבדיל אם הדכאון הוא קשה או קל? אם קרן הפנסיה תגדיר את הדיכאון כקל, הרי שהסיכויים של המבוטחת לקבל אובדן כושר עבודה קטנים יותר. או אם ניקח מקרה אחר של אישה שסובלת מפיברומילגיה ומעוניינת לתבוע את קרן הפנסיה על אובדן כושר עבודה ,איך קרן הפנסיה תבדיל אם המצב של האישה הוא פיברומיאלגיה קלה או פיברומיאלגיה קשה .

תביעת מעסיק

אם חברת הביטוח בתביעת אובדן כושר העבודה תגדיר את הפיברומילגיה כקלה, הרי שהאישה לא תהיה זכאית לפיצוי ככל הנראה. ובוא ניקח דוגמא אחרונה- עובד שעסק בתפקיד ניהולי בכיר סבל מאלרגיה קשה שגורמת לו להפרשות נוזליות מאף, הפרשות צהובות שגורמות לאנשים לסלוד מהופעה שלו בחברה.

איך גורמים לקרן הפנסיה לאשר לאותו מבוטח תביעת אובדן כושר עבודה ארוך טווח למספר שנים? כל השאלות האלה מובילות אותנו לשאלה שאנו צריכים לשאול את עצמנו שאנו בוחרים עורך דין שייצג אותנו בתביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה או בתביעות אחרות מול קרן הפנסיה, באיזה צד אנו רוצים להיות ?

למשרדנו ניסיון בתביעות קרן פנסיה שונות ובפרט תביעות אובדן כושר עבודה. המשרד היה אחראי על יצירת חידושים רבים בתחום קרנות הפנסיה, ובהם ההחלטה מלפני מספר שנים כי פנסיית נכות אפשרית בכל גיל, החלטה שאפשרה לאישה בת 40 לפרוש לפנסיית נכות לכל אורך חייה ולקבל תשלומי אובדן כושר עבודה.

פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה
פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!