לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

מחשבון זכאות לגמלת סיעוד

השימוש במחשבון של המוסד לביטוח לאומי מאפשר לדעת כמה כסף מקבלים בגמלת הסיעוד והאם בכלל ישנה זכאות. מעבר לכך, כדאי לדעת שגמלת הסיעוד מיועדת רק לאנשים שהגיעו לגיל הפרישה, ואף סובלים מבעיות רפואיות המלוות בתסמינים ומלוות במוגבלות בביצוע פעולות יום יומיות

 

מהו מחשבון זכאות לגמלת סיעוד של המוסד לביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי מספק כלי מקוון להערכה עצמית כדי לסייע לאנשים לקבוע זכאות פוטנציאלית לגמלת סיעוד. מחשבון זכאות לגמלת סיעוד זה מציע הדרכה ראשונית לעמידה בקריטריונים מרכזיים באמצעות סדרה של שאלות. הבנה כיצד פועל מחשבון זה יכולה לתמוך במשתמשים בהערכת מצבם.

 

בדיקה של המחשבון לזכאות לגמלת סיעוד – כל מה שצריך לדעת

מחשבון הזכאות נועד לפשט את בדיקות הזכאות הראשוניות לפני הגשת בקשה רשמית להטבות. הוא מסנן גורמים מתאימים בסיסיים כמו גיל, מקום מגורים, רמת הכנסה ומידת הנכות בתפקוד היומיומי. משתמשים מזינים מידע בתהליך צעד אחר צעד, ומגיבים לשאלות תמציתיות המכסות כל תחום.

 

מה יודעים אחרי שמזינים נתונים למחשבון?

בהתבסס על התשובות שהוזנו, הכלי האוטומטי מספק משוב מיידי אם נראה שקריטריונים ראשוניים של גמלת סיעוד מתקיימים. אם התוצאות מצביעות על זכאות אפשרית, המחשבון מתווה את השלבים הבאים להגשת התביעה למוסד לביטוח לאומי להערכה מלאה. מסמכים רפואיים מומלצים לתמיכה בבקשה מסופקים.

 

התוצאות של מחשבון זכאות לגמלת סיעוד לא מחייבות

חשוב לציין, המחשבון מציע רק הערכה מוקדמת טנטטיבית. קביעות הזכאות הסופיות נעשות אך ורק באמצעות תהליך בדיקת הבקשה הפורמלי לגמלת סיעוד של הביטוח הלאומי, הכולל הערכות מעמיקות כגון ביקורי בית והערכות רפואיות.

המחשבון משמש למטרות התמצאות ראשונית בלבד, ולכן אנחנו ממליצים להתייעץ עם מומחה בתחום על מנת לבצע אבחון ראשוני של סיכויי התביעה.

 

מה קורה אם כבר מקבלים גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי?

למי שכבר מקבל גמלת סיעוד לטווח ארוך, המחשבון מאפשר לבדוק בצורה נוחה האם שינויים במצב הבריאות, בהכנסה או במצב המשפחתי, יכולים להצדיק התאמות גמלה. התדרדרות בתפקוד או שינויים פיננסיים עשויים לזכות בסיוע מוגבר.

 

החשיבות של כלי מקוון לבדיקת זכאות לגמלת סיעוד

על ידי עיבוד קריטריונים לזכאות לשאלות בשפה פשוטה והצעת הצעות מיידיות, כלי מקוון זה מאפשר למשתמשים לבצע בדיקה עצמית לקבלת הטבות סיעודיות. אנשים יכולים להשתמש בו כנקודת השקה לפני שהם ממשיכים עם בקשה רשמית. אף על פי שאין לכך ערובה להצלחה, נוחות השימוש במשאב זה של הביטוח הלאומי, יכולה לכוון את הפונים לדרך הנכונה.

 

ההמלצה: לא לוותר על השימוש במחשבון לבדיקת זכאות לגמלת סיעוד

מחשבון הזכאות משרת מטרה חשובה בכך שהוא מאפשר לאנשים להעריך בצורה נוחה את הפוטנציאל שלהם לזכות בסיוע סיעודי יקר ערך. הוא מספק סינון ראשוני שיכול לעזור בביצוע החלטות אם להמשיך לפעול בהגשת בקשות רשמיות.

 

למי מיועד המחשבון לבדיקת זכאות?

המחשבון מיועד לשימוש כל תושב ישראלי הזקוק לעזרה בפעילות היומיומית עקב מוגבלות או מגבלות גיל. אלה שאינם בטוחים אם המצב הבריאותי שלהם עומד בקריטריונים, יכולים בקלות להזין את הפרטים שלהם כדי לקבל משוב ראשוני.

אם המחשבון מציע זכאות אפשרית, המועמדים יכולים להמשיך לאיסוף ראיות רפואיות והיסטוריה מפורטת כדי לכלול זאת בהגשה רשמית למוסד לביטוח לאומי. הכלי מזהה אילו מסמכים יהיו חיוניים לתמיכה בתביעות סיעוד. גם אם אדם לא נחשב כזכאי מראש, המחשבון מציג דרישות לנתונים שבאמצעותם ניתן לשקול מחדש את הזכאות אם הנסיבות משתנות.

 

טיפים לשימוש נכון במחשבון זכאות לגמלת סיעוד?

כדי לקבל תוצאות שימושיות, על המשתמשים להזין פרטים מדויקים כאשר הם מגיבים לשאלות המחשבון. לבסוף, גורמים כמו סטטוס פרישה, סוג מגורים, רמת הכנסה ומידת הנכות בתפקוד היומיומי, צריכים לשקף את הנסיבות האמיתיות.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!