לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
עברת תאונה? נפצעת? חלית?​
צרו קשר וקבלו את הפיצוי המגיע לכם!

פיברומיאלגיה זכויות – כל המידע הרלוונטי לשנת 2021

מחלת פיברומיאלגיה, או בשמה העברי דאבת השרירים, נפוצה בקרב כמעט 3% מהאוכלוסייה בישראל ופוגעת בתפקוד היום יומי. התמודדות עם המחלה מלווה בכאבי שרירים חזקים ועייפות כרונית וחלק מהחולים יכולים להגיע למצב של אובדן כושר עבודה. ההתמודדות עם כאבים פיזיים, תפקוד חלקי בעבודה והוצאות כספיות על טיפולים מאפשרת קבלה של קצבת נכות פיברומיאלגיה ביטוח לאומי.

עם זאת, התהליך עבור קבלה הכרה בתור חולה פיברומיאלגיה אינו פשוט ויכול להיות ארוך ומתיש. למרות כך, אין הדבר אומר שעליכם לוותר על מימוש זכויות רפואיות המגיעות לכם בתור חולי פיברומיאלגיה. משרד עו"ד פייפר כהן אספו את כל המידע שאתם צריכים לדעת על זכויות חולי פיברומיאלגיה ביטוח לאומי וכיצד לקבל על התמודדות עם פיברומיאלגיה פיצוי כספי.

 

פיברומיאלגיה הגדרה

פיברומיאלגיה היא תסמונות אשר מאופיינית בכאבים כרוניים הכוללים כאבי מפרקים, כאבים בשרירים וכאבים בעצמות. מעבר לכאבים התמידיים הללו, החולה מרגיש עייפות כרונית ובעל תסמינים דמויי מחלת השפעת כגון רגישות באזורים נרחבים בגוף.

פיברו מחלה בלתי חולפת והחולה נאלץ להתמודד עם הכאבים והתסמינים לאורך חייו. בעקבות כך חולים רבים חשים קשיים בתפקודים משפחתיים, חברתיים ומקצועיים. מחלות נוספות מתלוות לכאבי השרירים כגון מגרנות, שלפוחית רגיזה, מעי רגיש ועוד. הנתונים מראים כי מרבית החולים בפיברומיאלגיה הן נשים.  רופאים מומחים בישראל לפיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית רואים בה כתסמונות אשר משפיעה על איכות ואורח החיים של החולה.

 

פיברומיאלגיה תסמינים

מעבר לכאבי שרירים תמידיים, ישנם לא מעט תסמיני פיברומיאלגיה אשר מופיעים בדרגות חומרה שונות אצל החולה. תסמין נפוץ הוא תחושה מתמדת של עייפות, עניין שמקשה על ניהול אורח חיים ושגרה יום יומית, מביא למצב של אי כושר עבודה, אי יכולת לבצע משימות שגרתיות ועוד.

תסמין נוסף הוא קושי נפשי המלווה בדיכאונות, חרדות ושינויים במצבי הרוח. בנוסף על כך חולי פיברומיאלגיה סובלים מקשיים בהירדמות, שינה לא רציפה, סחרחורות ומגרנות, עקצוצים ונמלולים באיברים בגוף, רגישות לגירויים בסביבה, בעיות בזיכרון, קשיי ריכוז, בעיות עיכול, נפיחות בבטן ועוד. התסמינים צריכים להופיע לתקופה של חצי שנה לפחות המעידים על כאב מתמשך.

 

מהם הגורמים לפיברומיאלגיה

המחקר סביב מחלת הפיברומיאלגיה אינו רחב מספיק על מנת לדעת במדויק מהם הגורמים להתפרצות התסמונת. בעקבות כך קיים קושי באבחון והבנה ברורה לגבי פיברומיאלגיה זכויות וטיפולים עבור אנשים הסובלים מההפרעה. ההנחה הרווחת היא כי התסמונת מתפתחת בשל שילוב של גורמים שונים: פיברומיאלגיה גנטיקה, פיברומיאלגיה תאונה או אירועים טראומטיים ומצבי לחץ כרוניים.

 

אבחון פיברומיאלגיה

בשל העובדה כי אין הרבה מחקר רפואי שנערך סביב המחלה, קיים קושי לאבחן אותה בקרב רופאים. הקריטריונים לאבחון הם רחבים ולא חד משמעיים ועל כן במרבית הפעמים לא נערך אבחון פיברומיאלגיה תקין. קיימים חולים רבים שנאבקים לקבל הכרה עבור פיברומיאלגיה נכות ולקבל זכויות פיברומיאלגיה.

ישנם אנשים אשר לוקים במחלה ואינם מודעים כלל לבעיה בשל הכרה חלקית על תסמינים פיברומיאלגיה בעולם הרפואה. האבחנה נעשית בעיקר בעקבות תלונות של המטופלים ובעקבות תגובות ספציפיות על לחיצות בגוף. לרוב, אבחון המחלה נקבע על דרך השלילה של מחלות אחרות. בדיקות דם אשר מאתרות נוגדנים למחלות דלקתיות יכולות לעזור עבור אבחון פיברומיאלגיה. 

הזמן לאבחון מדויק למחלה במדינת ישראל הוא שש שנים בממוצע. רופאים מומחים בישראל לפיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית לרוב יבצעו את האבחון המדויק בזמן יחסי מהיר.

 

טיפול בפיברומיאלגיה

הטיפול עבור חולי פיברומיאלגיה משתנה מחולה לחולה, בהתאם לתסמינים שהוא מדווח. ישנם חולים הנוטלים תרופות משככי כאבים כגון קנאביס, תרופות נגד חרדה ודיכאון ותרופות אפילפסיה שנמצאו כעילות עבור טיפול בפיברומיאלגיה.

אחת הבעיות המרכזיות הן כי תרופות הללו לא כוללות בסל התרופות ועל כן מטופלים מוציאים עליהם כסף רב. מטופלים אחרים הולכים אל טיפולי CBT  עבור טיפול בפיברומיאלגיה, חלקם עושים פעילות גופנית באופן קבוע ואחרים טיפולי פיזיותרפיה. טיפולים אלה, אשר נעשים באופן קבוע, גם כן בעלי עלויות גבוהות ולכן קיימת דרישה עבור חולי פיברומיאלגיה פיצוי כספי.

 

פיברומיאלגיה ביטוח לאומי

בעקבות התסמינים הקשים שמתמודדים איתם אנשים הלוקים בפיברומיאלגיה, קיימת הדרדרות במצב הנפשי והפיזי שלהם, דבר שמשפיע על מצב חברתי, משפחתי, אובדן כושר עבודה ועוד.

בשל כך קיימת אפשרות לפנות אל המוסד לביטוח לאומי ולדרוש על התמודדות עם פיברומיאלגיה אחוזי נכות. עם זאת, בגלל הקושי הרב באבחנה, יש צורך לשכנע בזמן ועדה רפואית פיברומיאלגיה של ביטוח לאומי שאכן קיימת התמודדות עם המחלה.

 

זכויות חולי פיברומיאלגיה ביטוח לאומי

במידה ואובחנתם בפיברומיאלגיה אתם יכולים להגיש בקשה עבור קצבת נכות כללית. יש להגיע אל ועדה רפואית פיברומיאלגיה של ביטוח לאומי עם המסמכים הרפואיים בצירוף אבחנה חתומה של רופא מומחה. לרוב, תביעה לנכות כללית ביטוח לאומי אינה משימה פשוטה והיא דורשת התעסקויות בירוקרטיות בעקבות הקושי באבחון של המחלה.

בעקבות כך המוסד לביטוח לאומי לא ממהר לתת עבור פיברומיאלגיה אחוזי נכות. בנוסף, פיברומיאלגיה לא מצוינת בתור מחלה או ליקוי ברשימת תקנות הביטוח הלאומי קביעת דרגת נכות כללית מה שמעניק קושי נוסף בקבלת זכויות עבור חולי פיברומיאלגיה.

חולים אשר הוגדרו כחולים כרוניים מקבלים סיוע ממערכת הבריאות לטיפול קבוע. הסיוע כולל תשלום חלקי או קבלת פטור מתשלום לתרופות עבור המחלה, טיפולים של פיזיותרפיה מקופת החולים, אישור על קנאביס רפואי ממרפאת כאב, מימון טיפולים פסיכולוגיים, שירות של רופא תעסוקתי פיברומיאלגיה ועוד.

 

כמה אחוזי נכות מקבלים על פיברומיאלגיה

בעקבות כך שהמחלה אינה מצוינת בתוך ספר התקנות ביטוח לאומי אין ידיעה ברורה לגבי אחוזי נכות פיברומיאלגיה. תקבע דרגת נכות ביטוח לאומי לפי מידת הפגיעה בכושר התפקוד של החולה. פגיעה קלה בתפקוד תקבל 10% נכות ופגיעה קשה בתפקוד תקבל 50%.

על מנת לקבל אחוזי נכות פיברומיאלגיה חשוב להגיע אל ועדה רפואית פיברומיאלגיה מוכנים. יש להגיע עם כל המסמכים הרפואיים ובנוסף להוכיח כי קיים קושי בתפקוד היום יומי, אובדן כושר עבודה, קשים נפשיים וכדומה. ככל שתגיעו עם יותר מסמכים המאמתים את הקושי בהתמודדות עם המחלה, כך הסיכוי לקבל על התמודדות עם פיברומיאלגיה אחוזי נכות תהיה גבוה יותר.

 

עורך דין ביטוח לאומי נכות כללית למימוש זכויות רפואיות

כידוע, מימוש זכויות רפואיות הוא עניין מורכב שלוקח זמן רב ויכול להוביל לאכזבות ותסכולים מול המערכת. בשל העובדה כי המחלה אינה מופיעה כליקוי במסמך של תקנות נכות ביטוח לאומי, העניין נהפך למסורבל ומורכב אף יותר.

עורך דין נכות כללית יעזור לכם לממש את זכויות חולי פיברומיאלגיה ביטוח לאומי בזמן הקצר ביותר. בקבלת עזרה וליווי של עורך דין ביטוח לאומי, תוכלו למקסם את הזכויות המגיעות לכם במינימום התעסקות ובירוקרטיה.

פייפר כהן משרד עורכי דין מעסיק את עורכי הדין המקצועיים והאמינים ביותר, בעלי ניסיון עשיר וסיפורי הצלחה רבים. בעזרת ליווי של עורך דין ביטוח לאומי מקצועי, תוכלו לממש את מלוא הזכויות הרפואיות המגיעות לכם בתור חולי פיברומיאלגיה. זכרו כי אין כל סיבה שתמשיכו לסבול.

אם אתם נמצאים במצב בו אתם מוצאים כסף רב על טיפול בפיברומיאלגיה, סובלים מקשיים נפשיים, מגיעים למצב של אובדן כושר עבודה, קשיים בהתנהלות השגרתית, חוסר יכולת בביצוע פעולות יום יומיות וכדומה, דרשו את זכויות פיברומיאלגיה המגיעות לכם.

פיברומיאלגיה זכויות - כל המידע הרלוונטי לשנת 2021
פיברומיאלגיה זכויות – כל המידע הרלוונטי לשנת 2021
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!