לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור)

אילמות היא בעיה רפואיות המשפיעה על היכולת של אדם לתפקד ביום יום. בחלק מהמקרים, תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור) מוגשת גם משום שכושר ההשתכרות של האילם ירוד. הורים לילד אילם זכאים גם הם להגיש תביעה לקבלת קצבה, כפי שיוסבר בסקירה הבאה.

 

מהי בעצם אילמות ולמה מדובר בבעיה רפואית משמעותית?

אילמות היא למעשה העדר כושר דיבור אצל הסובלים מהבעיה. מדובר בבעיית תקשורת שעלולה להשפיע על כל מהלך החיים של הילד. הורים לילד אילם יכולים, כאמור, להגיש בקשה לקבלת קצבה. זאת בכפוף לבדיקת רופא ולקביעה של הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי. גם בבעיית אילמות, בדומה לבעיות רפואיות אחרות, יש רמות שונות.

תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור)
תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור)

אילו מסמכים צריך להגיש לצורך תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור)

בעת הגשת תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור) חשוב להקפיד על הגשת הטפסים הבאים:

  1. טופס תביעה לקצבת ילד נכה: את הטופס הזה ניתן להוריד באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי, או לקבל אותו למייל או בדרך אחרת אחרי פנייה למוקד. הטופס חייב להיות ממולא בצורה תקינה, על מנת למנוע דחיית התביעה.
  2. דו"ח התפתחותי או דו"ח רפואי מעודכן: מדובר בדו"ח המצביע על מצבו הרפואי או ההתפתחותי של הילד, שבלעדיו התביעה פשוט לא תתקבל.
  3. מסמך המעיד על טיפולים לילד: מ'ובר על טיפולים פרא רפואיים, כגון טיפול של קלינאי תקשורת, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וכיוצא באלה, על מנת לעמוד הן על אופי הטיפול והן על ההתפתחות של הילד.

 

מאחר וליקוי בדיבור הוא לרוב מולד, חלק משמעותי מהתביעות מוגש על ידי הורים עבור הילדים שלהם הסובלים מאילמות.

 

לסיכום

ככל שהתביעה בגין אילמות מוגשת בצורה מסודרת, כך הסיכויים לקבלת מענה חיובי מצד הוועדה הרפואית יהיו גדולים יותר. בדר כלל, עיקר הדחיות נובע מבעיות פרוצדורליות – העדר מסמכים או טפסים שלא מולאו כהלכה. מי שצולח את השלבים הללו, יקבל קרוב לוודאי את הקצבה וההטבות המגיעות לו. הסתייעות באיש מקצוע מונעת טעויות מהסוג האמור, ומשפרת הסיכויים למענה חיובי בעקבות התביעה.

לסיוע בהגשת תביעות נכות עקב אילמות – פנו למשרדנו כעת: 077-804-4220.

אילמות היא העדר כושר דיבור. מדובר בבעיית תקשורת שעלולה להשפיע על כל מהלך החיים של הילד, גם בהיותו מבוגר ולפגוע בכושר פרנסתו ובמצבו הכלכלי.

הורים לילד אילם יכולים להגיש בקשה לקבלת קצבה עבורו. זאת בכפוף לבדיקת רופא ולקביעה של הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי.

בעת הגשת תביעת נכות כללית עקב אילמות (אובדן דיבור) חשוב להקפיד על הגשת טופס תביעה לקצבת ילד נכה, דוח התפתחותי או דוח רפואי מעודכן, ומסמכים המעידים על הטיפולים שהילד עבר בהקשר זה.

ככל שהתביעה בגין אילמות מוגשת בצורה מסודרת יותר, הסיכויים לאישורה על ידי הוועדה הרפואית בביטוח לאומי גדלים ולצידם גם הסיכוי לקבלת הקצבה וההטבות המגיעות לאילם ומשפחתו. הסתייעות בעו"ד מנוסה מונעת טעויות ומשפרת את הסיכויים לאישור התביעה.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!