לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פנסיה רפואית מה הקשר לפרישה מוקדמת?

בין פנסיה רפואית לבין פרישה מוקדמת קיים קשר הדוק.

לא אחת מי שלא אושרה לו פנסיה רפואית מוקדמת ייאלץ לפעול בהליכים מול משרד הבריאות על מנת לפרוש ממקום העבודה ולסיים את עבודתו. או לחלופין אם יש לאדם שמבקש לפרוש פנסיה מוקדמת ביטוח מנהלים, אפשר לנהל את התביעה מול חברת הביטוח ולבקש פיצוי על אובדן כושר עבודה. הפנסיה הרפואית נועדה לתת למבוטח פיצוי על רקע מחלות מהם הוא סובל ואשר מונעות מאותו מבוטח את היכולת לעבוד.

 

אחת השאלות אותם שואלים מבוטחים היא האם חייב לאבד המבוטח את היכולת לעבוד באופן מלא או שגם אובדן כושר עבודה חלקי מהווה בסיס לפיצוי על ידי חברת הביטוח בתביעת אובדן כושר עבודה?

 

על מנת לענות על שאלה זו צריך לבדוק מה סוג הפוליסה בה הנך מבוטח. קיימות פוליסות ביטוח בהן הפוליסה מאפשרת למבוטח לקבל פיצוי על אובדן כושר עבודה חלקי וקיימים פוליסות ביטוח בהם על המבוטח לאבד את כושר העבודה באופן מלא. לכן לפני שיוצאים לפנסיה מוקדמת או מעוניינים לצאת לפנסיה מוקדמת, מומלץ לפנות למקום העבודה ולבדוק את סוג הכיסוי הביטוחי.

פנסיה רפואית מה הקשר לפרישה מוקדמת?
פנסיה רפואית מה הקשר לפרישה מוקדמת?

אם כבר הגענו לשלב בו אנו מעוניינים להגיש את התביעה לפנסיה רפואית ולפרוש ממקום העבודה בפרישה מוקדמת, הגענו לשלב הבא.

 

השלב הבא יהיה לתכנן את הליך אובדן כושר העבודה מול חברת הביטוח.

ככל שנתכן את הליך אובדן כושר העבודה מול חברת הביטוח או מול הפנסיה התקציבית, נוכל לתת לחברת הביטוח הסבר שיסביר לחברת הביטוח למה אנו לא יכולים לעבוד. למשל, חולה שסובל מסוכרת וגם סבוכים של מחלת הסוכרת, צריך לתת הסבר לחברת הביטוח למה הוא לא כשיר לעבוד. או למשל מקרה בו מבוטח סובל מפוסט טראומה בינונית על המבוטח להסביר למה הוא לא כשיר לעבוד עקב פוסט טראומה.

עליו לבסס במקרה של פוסט טראומה הסבר רציני על חומרת המקרה ועל הסיבה לדרישת הפיצוי לאובדן כושר עבודה.

 

אם הגענו לשלב הוועדות הרפואיות- התקדמנו עוד צעד אל תשלום אובדן כושר העבודה אולם גם כאן עלינו לשכנע את חברת הביטוח או וועדות הפנסיה המוקדמת של הפנסיה התקציבית למה עלינו לפרוש, למה אנחנו זכאים לפנסיה מוקדמת.

הוועדות הם וועדות רציניות בהם ייבדק כל מסמך וכל פרט אותו אתם מגישים לוועדה. הוועדות אוהבות כמובן להתרשם ממצב המבוטח, מאמינות המבוטח אבל גם מניירת רפואית שמסבירה למה מגיעה לכם נכות גבוהה ואי כושר.

הוועדות אוהבת שמתרגמים להם את המצב הרפואי לתנאי הפוליסה כי אחרת לא הם לא יאשרו למבוטח את הפיצוי על אובדן כושר עבודה לו הוא זכאי.

לסיכום הליך הפרישה המוקמת הוא הליך ארוך שמתחיל בתכנון התיק ובצעדים רבים על מנת לאשר אותו.

 

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פנסיה על מנת להמנע מטעויות מיותרות.

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!