לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פנסיית נכות בקרן פנסיה ותיק

 

עובדים שעובדים שנים רבות במקומות עבודה, מעלים שאלה שחוזרת על עצמה: מתי אהיה זכאי לפנסיה רפואית? מתי אוכל לפרוש פרישה מוקדמת עקב מצב בריאותי? האם יש הבדל בפיצויים אם מדובר באובדן כושר עבודה בקרן פנסיה ותיקה לבין קרן פנסיה חדשה?

 

פנסיה רפואית יכולה להיות זמנית בהרבה מאוד מקרים ואם המקרים קשים ולאורך שנים תישקל נכות קבועה. על מנת להשיג את התקופה הארוכה ככל האפשר בשל הבעיות הרפואיות יש לחשוב ולתכנן היטב את התביעה אותה מנהלים.

פנסיית נכות בקרן פנסיה ותיק
פנסיית נכות בקרן פנסיה ותיק

כיצד לתבוע פנסיית נכות בקרן פנסיה ותיק?

כלל ראשון: גיל

כשמגישים תביעה לפנסיה רפואית, קרן הפנסיה מסתכלת על הגיל . ככל שהגיל מבוגר יותר, הסיכוי לקבל פנסיה רפואית גדול יותר. אם כי זה לא אומר שמבוטח בגיל צעיר לא יזכה לפנסיה רפואית, או לפנסיית נכות או אובדן כושר עבודה. אולם אם המבוטח צעיר יותר, יהיה עליו להוכיח את עומק הבעייה הרפואית, את הסיבה למתן אובדן כושר עבודה.

לכן אם אתה צעיר, עליך לתכנן את התיק היטב אם תרצה לבסס אובדן כושר עבודה לאורך שנים. זכור לי מקרה של אישה צעירה ביום התאונה, הייתה בת 26 בתאונה שהתפוצץ עליה סיר חם בפנים. היא סבלה מכוויות קשות ביותר בפנים ופוסט טראומה קשה מאוד, שהתבטאה בצמצום המעגל האישי שלה .

לכולם היה ברור שמקרה כזה צריך לתת אובדן כושר עבודה לאורך שנים , לכולם היה ברור חוץ מחברת הביטוח. חברת הביטוח סרבה לתת אובדן כושר מעבר לשנה. לאחר התערבות המשרד אושרה לה אובדן כושר עבודה ממושך ל3שנים, ולאחריו אובדן כושר העבודה חודש עד היום והיא לא חזרה לעבוד.

גם במקרים אחרים שהיו נראים ברורים, חברת הביטוח הערימה קשיים רבים על מנת להתיש את המבוטח. היה מקרה של רוכב אופנוע בתאונת דרכים עם פגיעת ראש קשה. הוא שכב במיטה חודשיים תוך שהוא סובל מכאבים קשים. חברת הביטוח גם עליו הקשתה את הפיצוי. רק לאחר התערבות המשרד אושר לו פיצוי אובדן כושר עבודה עד לסיום השקום שארך שלוש שנים.

 

כלל שני: לתכנן פרישה מוקדמת עקב מצב בריאותי.

מי שעובד שנים רבות במקום עבודה ושייך לפנסיה תקציבית או לפנסיה צוברת בה נצברים 2% כל שנה לפנסיה, יכול לשקול פרישה מוקדמת עקב מצב בריאותי. אולם על מנת להיות זכאי לפרישה מוקדמת עקב מצב רפואי, חייבים להוכיח בעיות רפואיות קשות, כאלה שמצדיקות אובדן כושר עבודה לצמיתות.

למשל, זכור לי מקרה של עובדי דואר ותיקים שנקלעו לקשיים בעבודה. הם סבלו מעייפות קשה, דכאון לא פשוט, תסכולים קשים, ובעיות פיזיות . רשות הדואר סרבה להוציא אותם עד שהם הצליחו להוכיח כי הבעיות הפיזיות קשות מאוד, והבעיות הרפואיות האחרות מצדיקות פרישה מוקדמת.

 

כלל שלישי : הסדרים רצוניים לפרישה מוקדמת

לא אחת ישנם הצעות פרישה מוקדמת ממקום. אולם המעסיק דורש סיבות מצדיקות על מנת להפריש את העובדה ממקום העבודה. סיבה טובה היא מצב בריאותי. ככל שתוכיחי שהמצב הבריאותי שלכם לא טוב, כך המעסיק יטה להפריש אתכם בהסדרים רצוניים.

 

לסיכום:

אם נפעל לפי הכללים ונצליח להוכיח חומרה של מצב רפואי, נוכל לצאת לפנסיה רפואית, או לפרוש פרישה מוקדמת עקב מצב בריאותי. למידע נוסף >> עורך דין פנסיה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!