לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פנסיה רפואית לעובדי מדינה

כל עובד מדינה שסובל מבעיה רפואית מתמשכת שמקשה עליו להמשיך בעבודתו ומשתייך לפנסיה התקציבית, יכול לבדוק את האפשרות לפנסיה רפואית מוקדמת לעובדי מדינה.

המחוקק אפשר לעובד מדינה שמשתייך לפנסיה התקציבית לפרוש לפנסיית נכות לעובדי מדינה אם יעבור את הוועדות הרפואיות לעובדי המדינה שמתנהלות במשרד הבריאות. כמובן שלצד ״ההטבה בבדיקת פנסיית הנכות לעובד המדינה ״ המחוקק הקשה על קבלת פנסיה רפואית לעובדי המדינה ופנסיית הנכות לעובדי המדינה.

על עובד המדינה המבקש לפרוש להגיע לרף 50 אחוז הנכות הרפואית שלא אחת מהווה מחסום מאוד קשה לעבור. אם עובד המדינה הגיע לרף 50 אחוז הנכות כל אחוז נכות מעל ל50 אחוז יש לו שווי כלכלי גדול מאוד ולכן שעובד מדינה מגיש תביעה לפנסיה רפואית מוקדמת עליו לתכנן את התיק היטב כי למעשה עליו לעבור שני מכשולים עיקריים וקשים – האחד להגיע לרף 50 אחוז הנכות הרפואית והשני לעבור את רף 50 אחוז הנכות ככל האפשר.

זכורה לי וועדה רפואית של עובד מדינה שסבל מבעית זכרון והיה זקוק להשגחה בתפקוד היום יומי שלו. הבעייה הרפואית לוותה בדכאון קשה מאוד. למרות העובדה כי המקרה היה ברור מאוד לכולם ולביטוח לאומי , אותו עובד מדינה עבר מסע תלאות גדול מאוד בוועדות הרפואיות של פנסיית הנכות לעובדי המדינה.

לקח לוועדות הרפואיות חודשים ארוכים להפריש את העובד לגמלאות זאת בשעה שלכולם כולל הביטוח הלאומי, היה ברור שמגיע לו פנסיית נכות. אין זה המקרה היחיד. באחד התיקים בהם טיפלתי לאחרונה היה מדובר בעובד שעבד 26 שנות שירות במדינה ועבר אירוע לב. מאז אירוע הלב כל החיים שלו השתנו מקצה לקצה. הוא התקשה לתפקד ולבצע את עבודות המשרד, הרגיש חולשה גדולה מאוד, עייפות ותשישות גדולה מאוד.

הוועדות הרפואיות הסכימו להעביר אותו בלחץ את רף ה50 אחוז למרות שאנו סוברים שמגיע לו הרבה יותר . עניינו נמצא כרגע בוועדת העררים. אך תמונת מצב זו ממחישה את הקושי הרב ביותר לעבור את וועדות הרפואיות האלו.

לכן הכלל החשוב ביותר בתביעות פנסיה רפואית לעובדי מדינה ובתביעות פנסיית נכות לעובדי מדינה היא לחשוב היטב לפני שמגישים את התביעה איך אפשר להגדיל את אחוזי הנכות, לסדר את המסמכים היטב כך שיתארו את הקשיים הרבים אותם הנכם עוברים כך תוכלו לכל הפחות למקסם את אחוזי הנכות שיקבעו לכם בתביעת הנכות.

למידע נוסף >> עורך דין פנסיה

פנסיה רפואית לעובדי מדינה
פנסיה רפואית לעובדי מדינה
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
אישור זכאות 32% נכות לתובע שהחליק בעבודה ושבר רגל
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!