לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פנסיה רפואית לעובדי מדינה

 

כל עובד מדינה שסובל מבעיה רפואית מתמשכת שמקשה עליו להמשיך בעבודתו ומשתייך לפנסיה התקציבית, יכול לבדוק את האפשרות לפנסיה רפואית מוקדמת לעובדי מדינה.

המחוקק אפשר לעובד מדינה שמשתייך לפנסיה התקציבית לפרוש לפנסיית נכות לעובדי מדינה אם יעבור את הוועדות הרפואיות לעובדי המדינה שמתנהלות במשרד הבריאות. כמובן שלצד ״ההטבה בבדיקת פנסיית הנכות לעובד המדינה ״ המחוקק הקשה על קבלת פנסיה רפואית לעובדי המדינה ופנסיית הנכות לעובדי המדינה.

על עובד המדינה המבקש לפרוש להגיע לרף 50 אחוז הנכות הרפואית שלא אחת מהווה מחסום מאוד קשה לעבור. אם עובד המדינה הגיע לרף 50 אחוז הנכות כל אחוז נכות מעל ל50 אחוז יש לו שווי כלכלי גדול מאוד ולכן שעובד מדינה מגיש תביעה לפנסיה רפואית מוקדמת עליו לתכנן את התיק היטב כי למעשה עליו לעבור שני מכשולים עיקריים וקשים – האחד להגיע לרף 50 אחוז הנכות הרפואית והשני לעבור את רף 50 אחוז הנכות ככל האפשר.

זכורה לי וועדה רפואית של עובד מדינה שסבל מבעית זכרון והיה זקוק להשגחה בתפקוד היום יומי שלו. הבעייה הרפואית לוותה בדכאון קשה מאוד. למרות העובדה כי המקרה היה ברור מאוד לכולם ולביטוח לאומי , אותו עובד מדינה עבר מסע תלאות גדול מאוד בוועדות הרפואיות של פנסיית הנכות לעובדי המדינה.

לקח לוועדות הרפואיות חודשים ארוכים להפריש את העובד לגמלאות זאת בשעה שלכולם כולל הביטוח הלאומי, היה ברור שמגיע לו פנסיית נכות. אין זה המקרה היחיד. באחד התיקים בהם טיפלתי לאחרונה היה מדובר בעובד שעבד 26 שנות שירות במדינה ועבר אירוע לב. מאז אירוע הלב כל החיים שלו השתנו מקצה לקצה. הוא התקשה לתפקד ולבצע את עבודות המשרד, הרגיש חולשה גדולה מאוד, עייפות ותשישות גדולה מאוד.

פנסיה רפואית לעובדי מדינה
פנסיה רפואית לעובדי מדינה

הוועדות הרפואיות הסכימו להעביר אותו בלחץ את רף ה50 אחוז למרות שאנו סוברים שמגיע לו הרבה יותר . עניינו נמצא כרגע בוועדת העררים. אך תמונת מצב זו ממחישה את הקושי הרב ביותר לעבור את וועדות הרפואיות האלו.

לכן הכלל החשוב ביותר בתביעות פנסיה רפואית לעובדי מדינה ובתביעות פנסיית נכות לעובדי מדינה היא לחשוב היטב לפני שמגישים את התביעה איך אפשר להגדיל את אחוזי הנכות, לסדר את המסמכים היטב כך שיתארו את הקשיים הרבים אותם הנכם עוברים כך תוכלו לכל הפחות למקסם את אחוזי הנכות שיקבעו לכם בתביעת הנכות.

למידע נוסף >> עורך דין פנסיה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!