לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעה נגד העירייה עקב נפילה בקניון או ברחוב

 

תאונות של נפילה ברחוב הן תאונות שכיחות במציאות הישראלית

קניונים, מוסדות , ארגונים ואפילו עיריות לא דואגות לתחזוקה טובה של המקום, דבר שגורם לפציעות של אנשים רבים.

לא אחת אנשים רבים חוששים ללכת ולתבוע את העירייה, או הנהלת הקניון כי נראה לאנשים רבים כי הגשת תביעה על נפילה ברחוב היא דבר קשה, מאתגר ואולי קשה מאוד. המקרה של מ' שהחליטה להלחם נגד המקום האחראי על הנפילה , רק מראה כי נפילה ברחוב, פציעה ברחוב, ותביעה נגד העירייה יכולים רק לעזור, והניצחון על העירייה הוא מתוק.

רבים מהאנשים שתובעים את העיריות על נפילה ברחוב, או תובעים את הנהלת הקניון צריכים לשאל את עצמם מספר שאלות. שאלה ראשונה- מה המטרה שאני רוצה להשיג בתביעה ? האם המטרה שלי היא להשיג פיצוי קטן מאוד או פיצוי גדול ככל האפשר.

 

אם המטרה היא להשיג פיצוי קטן, התשובה על תביעה של נפילה בקניון, או תביעה נגד העירייה היא לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות

דיון בסכומים קטנים עשוי להיות מתאים לבית המשפט לתביעות קטנות, ודיון בתביעה נגד העירייה על נפילה ברחוב בבית המשפט לתביעות קטנות עשוי להיות הרבה פעמים מהיר יותר, גם לא מחייב אותך בהוצאות גדולות לעומת תביעה בבית המשפט. דיון בסכומים גדולים צריך להתנהל בבית משפט וכמובן שלדיון צריך להוסיף חוות דעת משפטית.

 

תביעה נגד העירייה עקב נפילה בקניון או ברחוב
תביעה נגד העירייה עקב נפילה בקניון או ברחוב

 

מה גם שלא אחת לקוחות לא יודעים או לא חושבים על כך שדיון בבית המשפט עשוי להמשך זמן .הרי לעירייה או למי שאחראי על הפציעה לא אכפת אם תקבלו כסף, ולכן כל דחייה של דיון מהווה ברכה עבורם. השאלה השנייה היא מה הנזק ? ככל שהנזק יהיה יותר גדול בתביעות עירייה, או נפילה ברחוב, התוצאה היא שאנו עשויים לקבל פיצוי גדול יותר אם נצליח להוכיח כי העירייה או הנהלת הקניון אחראים על כך.

נזק הוא עניין בו מגישים לתביעה מסמכים שמראים נזק שמוכח. לא אחת אני נתקל בלקוחות שלא מראים ולא רוצים לבצע בדיקות על נזקים שיש להם והם מספקים בבדיקות מועטות דבר שמצמצם את הפיצוי אותו הם יקבלו. התוצאה היא פיצוי קטן שלא משקף את המציאות ואת התביעה אותה נרצה להגיש.

לכן אם אנו רוצים להראות נזק גדול מאוד, אנו צריכים לעשות מעקבים ובדיקות ולבסס את הנזק כמה שאפשר, הכל כדי להגדיל את הפיצוי לו אנו טוענים שאנו זכאים . תיק עם בדיקות מועטות עשוי לא להפסיק הרבה פעמים. בדיקות ומעקבים רפואיים מבססים את הנזק ועשויים להשפיע על שיעור הפיצוי אותו תוכלו לקבל.

זכרו ! ככל שתעשו בדיקות רבות יותר, תוכלו להגדיל את הפיצוי לו תהיו זכאים בבית המשפט במקרה של תביעה נגד העירייה, או במקרה של נפילה ברחוב. לכן לפני שאתת מחליטים לתבוע את העירייה או את המוסדות האחראים לנפילה, תשקלו היטב מה אתם רוצים להשיג, מה המטרות שלכם. לפי המטרות שלכם תוכלו לכוון לאיזה פיצוי אתם רוצים להגיע או יכולים להגיע.

העניין השלישי הוא מידת הסבל. ככל שתוכיחו כי מידת הסבל שלכם היא גדולה יותר, כך תוכלו לזכות בפיצוי גדול יותר. סבל הוא עניין שאפשר להראות אותו בתיעוד רב היקף של בדיקות . בית המשפט שפוסק פיצוי למי שנפגע במקרה של תביעה נגד העירייה, מסתכל על הבדיקות ועל המעקבים אותם עושים.

גם אם לא תקבע לכם נכות במקרה של תביעה נגד העירייה, או נפילה ברחוב, או פגיעה ברשות הרבים, בדיקות רבות יעזרו לכם להגדיל את הפיצוי הכספי לו אתם טוענים שמגיע לכם נזק. לסכום אם נפעל לפי הכללים האלו נוכל להגיע פיצוי ריאלי על הנזק ממנו אנו סובלים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!