לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אירוע לב בעבודה שיוכר כתאונת עבודה

 

רבים עוברים אירוע לב בעבודה, אבל לא כל אירוע לב מוכר כתאונת עבודה.

 

מתי יכיר ביטוח לאומי במקרה של אירוע לב בעבודה?

ביטוח לאומי מחפש אירוע חריג, אירוע שלא קורה כל יום ולא מתאים לסביבת העבודה היום יומית. למשל, אירוע בו צעק מישהו על אחד העובדים ואותו עובד ששמע את הצעקה נכנס לפאניקה ולקה באירוע לב בעבודה. אם עובד לקה בליבו במהלך העבודה ללא אירוע חריג שתרם לאירוע הלב, העניין לא יוכר כתאונת עבודה.

 

אם כבר עברתי אירוע לב עקב אירוע חריג, איך אגדיל את אחוזי הנכות?

ראשית ביטוח לאומי בוועדות בודק את העבר של המבוטח לפני שקרה לו אירוע לב בעבודה. אם קיימים גורמי סכון שהיו עשויים לגרום לאירוע לב, ביטוח לאומי אוהב להפחית את אחוזי הנכות.

 

אירוע לב בעבודה שיוכר כתאונת עבודה
אירוע לב בעבודה שיוכר כתאונת עבודה

 

אולם לא כל גורם סכון בו חולה המבוטח אמור לגרום דווקא להתקף לב. בין גורמי הסכון נוכל למצוא את עניין העישון, מחלת הסוכרת, לחץ דם לא מאוזן ושומנים בדם. לכן מאוד חשוב שמגיעים לוועדות להתעקש עם ביטוח לאומי שגם אלמלא גורמי הסכון עקב האירוע החריג היה נגרם אירוע הלב.

ביטוח לאומי שינה את ספר המבחנים לפני כשנה, ולכן שקורה אירוע לב בעבודה לא מספיק להתלונן כמו בעבר כי הנך סובל מחולשות, עייפות, תשישות או מתקשה ללכת. ביטוח לאומי שקובע אחוזי נכות על אירוע לב בודק את הבדיקות אותם עשה המבוטח, בין יתר הבדיקות חייבים לבצע בדיקת אקו, בדיקת מיפוי לב, וכמובן בדיקת א.ק.ג.

אם בעבר הרופאים בוועדות היו קובעים את הנכות הרפואית על רקע אירוע לב בעבודה באופן שרירותי, כיום הבדיקות הם טכניות והכל מתבצע אל מול תוצאות הבדיקות. יש לשים שמגיעים לוועדה מביאים אתכם את ניירת עדכנית על מצב הבדיקות של הלב.

לא אחת ניירת לא עדכנית בסמוך לוועדה תגרע מהנכויות שנקבעו. לסכום ראינו מתי יוכר אירוע חריג בעבודה כאירוע לב ואיך ביטוח לאומי קובע את הנכויות. זכרו חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה טרם הגשת תביעה!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!