לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אחריות המעביד בתאונת עבודה

 

איציק, שם בדוי הלך לעבודה שלו כמידי יום.

איציק היה מנהל עבודה באתר בנייה הרבה שנים, פיקח על פרויקטים רבים לאורך שנות חייו. באחד הימים קיבל איציק לפקח על פרויקט בנייה גדול באיזור השרון בארץ. הפרויקט כלל פיקוח על בנייה לגובה רב, דבר שאיציק לא היה מנוסה בו, אבל מבחינה מקצועית הפרויקט היה נתבך חשוב בהתקדמות של המקצועית של איציק.

 

איציק טיפס על בניין, ובשל העובדה שלא היו פגומים באתר הבנייה, איציק נפל על הקרקע.

המזל של איציק היה שאיציק נפל מקומה שנייה. כנסו למידע נוסף בנושא – תביעת תאונות עבודה. איציק כמובן איבד את ההכרה ,סבל מדימומים מוחיים קשים, לא ידע מה לעשות עם עצמו. הוא אושפז במחלקה נוירולוגית, סבל מבעיות של שכחה וזיכרון לא פשוטות, חייו הפכו להיות חיים עם דכאון וטראומה לא פשוטים. אשתו והילדים היו צריכים להתרחק ממנו שכן איציק לא ידע את נפשו מרוב עצבים.

 

אחריות המעביד בתאונת עבודה
אחריות המעביד בתאונת עבודה

 

כמובן שלבעיות של כאבי הראש הקשים, בעיות הזכרון שנגרמו בתאונת העבודה הקשה ,התווספו כמה מגבלות קשות בצוואר, מגבלות קשות בהנעת הגב. היה ברור לכולם שיש במקרה הזה רשלנות של המעסיק (קראו עוד על תביעת חבות מעבידים), היה ברור לכולם שיש אחריות של המעביד בתאונת העבודה.

השאלה שעניינה את המשפחה היא איך להוכיח את הרשלנות, האם קיים "חוק תאונת עבודה" שמחייב את המעסיק לשלם למשפחה פיצוי על הסבל הרב ממנו סובל איציק.

 

התשובה היא במקרים כאלה שיש רשלנות קשה מאוד של המעסיק, לרוב הסיכוי למצוא סעיף של רשלנות מעסיק יהיה קל מאוד.

אם עברנו את השלב בו מצאנו סעיף של רשלנות מעסיק, או הפרה של חובת המעסיק בעבודה , נתקדם לשלב שני והוא כמובן הוכחת הנזק. במקרה של איציק כמובן שהתנהלה מלחמה קשה מאוד מול המוסד לביטוח לאומי. ביטוח לאומי הסכים לקבוע לו לאיציק נכות משוקללת של 68% על רקע פגיעותיו הקשות.

איציק גם זכה לעזרה בבית של עוזרת, מה שנקרא תביעת שירותים מיוחדים אותה הגיש לביטוח לאומי זכתה בפיצוי כספי. המקרה של איציק הוא לא המקרה היחיד בו מתרחשת רשלנות של המעסיק, ולכן במקרים כאלה קיימת חובה של המעסיק לפצות את המשפחה על רקע תאונת העבודה .

לסכום אם קורה מקרה קשה כזה של תאונה בעבודה, חשוב מאוד לחפש את הרשלנות של המעסיק, איפה המעסיק אחראי על הנזק, איך אפשר להגדיל את הפיצוי אותו תקבלו מהמעסיק.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!