לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אחריות המעביד בתאונת עבודה

איציק, שם בדוי הלך לעבודה שלו כמידי יום.

איציק היה מנהל עבודה באתר בנייה הרבה שנים, פיקח על פרויקטים רבים לאורך שנות חייו. באחד הימים קיבל איציק לפקח על פרויקט בנייה גדול באיזור השרון בארץ. הפרויקט כלל פיקוח על בנייה לגובה רב, דבר שאיציק לא היה מנוסה בו, אבל מבחינה מקצועית הפרויקט היה נתבך חשוב בהתקדמות של המקצועית של איציק.

 

איציק טיפס על בניין, ובשל העובדה שלא היו פגומים באתר הבנייה, איציק נפל על הקרקע.

המזל של איציק היה שאיציק נפל מקומה שנייה. כנסו למידע נוסף בנושא – תביעת תאונות עבודה. איציק כמובן איבד את ההכרה ,סבל מדימומים מוחיים קשים, לא ידע מה לעשות עם עצמו. הוא אושפז במחלקה נוירולוגית, סבל מבעיות של שכחה וזיכרון לא פשוטות, חייו הפכו להיות חיים עם דכאון וטראומה לא פשוטים. אשתו והילדים היו צריכים להתרחק ממנו שכן איציק לא ידע את נפשו מרוב עצבים.

כמובן שלבעיות של כאבי הראש הקשים, בעיות הזכרון שנגרמו בתאונת העבודה הקשה ,התווספו כמה מגבלות קשות בצוואר, מגבלות קשות בהנעת הגב. היה ברור לכולם שיש במקרה הזה רשלנות של המעסיק (קראו עוד על תביעת חבות מעבידים), היה ברור לכולם שיש אחריות של המעביד בתאונת העבודה.

השאלה שעניינה את המשפחה היא איך להוכיח את הרשלנות, האם קיים "חוק תאונת עבודה" שמחייב את המעסיק לשלם למשפחה פיצוי על הסבל הרב ממנו סובל איציק.

 

התשובה היא במקרים כאלה שיש רשלנות קשה מאוד של המעסיק, לרוב הסיכוי למצוא סעיף של רשלנות מעסיק יהיה קל מאוד.

אם עברנו את השלב בו מצאנו סעיף של רשלנות מעסיק, או הפרה של חובת המעסיק בעבודה , נתקדם לשלב שני והוא כמובן הוכחת הנזק. במקרה של איציק כמובן שהתנהלה מלחמה קשה מאוד מול המוסד לביטוח לאומי. ביטוח לאומי הסכים לקבוע לו לאיציק נכות משוקללת של 68% על רקע פגיעותיו הקשות.

איציק גם זכה לעזרה בבית של עוזרת, מה שנקרא תביעת שירותים מיוחדים אותה הגיש לביטוח לאומי זכתה בפיצוי כספי. המקרה של איציק הוא לא המקרה היחיד בו מתרחשת רשלנות של המעסיק, ולכן במקרים כאלה קיימת חובה של המעסיק לפצות את המשפחה על רקע תאונת העבודה .

לסכום אם קורה מקרה קשה כזה של תאונה בעבודה, חשוב מאוד לחפש את הרשלנות של המעסיק, איפה המעסיק אחראי על הנזק, איך אפשר להגדיל את הפיצוי אותו תקבלו מהמעסיק.

אחריות המעביד בתאונת עבודה
אחריות המעביד בתאונת עבודה
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות עבור קצבת נכות עקב תאונה בדרך לעבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!