לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תטר – האפשרות לקבל שכר לתקופה מבלי לעבוד עקב המלחמה

אם נפצעתם בעקבות מלחמת חרבות ברזל – הכתבה הזו היא בדיוק בשבילכם. המלחמה גרמה לרבים מאיתנו לחוות פגיעות רבות, הן פיזיות והן נפשיות. רבים האנשים אשר בעקבות אירועי המלחמה נדרשים לטיפולים רפואיים רבים על מנת להשתקם ולחזור לאיכות החיים הקודמת שלכם או לכל הפחות לנהל שגרת יום יום רגילה עד כמה שניתן. עקב כך, המטופלים נדרשים לתקופת טיפול רפואי, הלוא היא תטר, על מנת לשקם את עצמם בצורה מיטבית. תקופה זו אינה מאפשרת למטופלים להגיע למקום העבודה שלהם ולעבוד כרגיל ועל כן קיים חשש לפגיעה בהכנסה. אך אל דאגה, אם אתם זקוקים לתטר – המעסיק נדרש לשלם לכם שכר במשך כל התקופה. בכתבה הבאה נפרט עבורכם מה הן הזכויות שלכם אם הינכם במהלך תטר.

 

קצת יותר בהרחבה – מה היא תטר?

תטר, או בשמה הארוך יותר – תקופת טיפול רפואי הינה תקופה בה עובד כלשהו אינו מסוגל להגיע לעבודה מדי יום משום שהוא עובר טיפולים בריאותיים, פיזיים או נפשיים על בסיס יום יומי ועל כן לא יכול להגיע לעבודה. טיפולים אלו יכולים להיות מגוונים ולנוע על פני ציר רחב, כמו שיקום רפואי בבית חולים מפציעה קשה מאוד , טיפול נפשי במרכזי חוסן או שיקום מפוסט טראומה וכן הלאה. על כן, גם אם אינכם בטוחים כי בעקבות טיפולכם אתם זכאים לתטר – כדאי לבדוק זאת משום שייתכן כי הינכם אכן זכאים לכך. על פי החוק, המעסיק מחויב לשלם את השכר של אלו הנמצאים בתקופת טיפול רפואי כאילו הגיעו לעבודה כרגיל.

 

מי זכאי לקבל לתגמול תטר?

במידה והגשתם תביעה לביטוח לאומי והיא אושרה על ידי הרשות המאשרת, כך שאינכם מסוגלים לעבוד לאחר פגיעתכם במלחמת חרבות ברזל – ייתכן כי אתם זכאים לתגמול תטר. תגמול זה יוענק לכם רק במידה ולא משולם לכם שכר או פיצוי לתקופת מחלה זו. עקב כך, במידה וטרם הגשתם תביעה לביטוח הלאומי בנושא זה – הקדימו לעשות זאת מהר ככל הניתן. במידה ותזדקקו לסיוע משפטי בהגשת תביעה זו – הצוות המקצועי שלנו ישמחו לסייע לכם במקצועיות ובנעימות.

 

כיצד נקבעת הזכאות לתטר?

ישנן הגדרות שונות לזכאות לתטר, כאשר כל סוג עובד זכאי לתגמול מעט שונה. במידה ואינכם תואמים להגדרות או שמא אינכם מקבלים את התטר המגיע לכם אף על פי שהינכם עומדים בהגדרות – תוכלו לפנות אלינו לסיוע משפטי ונשמח לסייע לכם ביעילות ככל הניתן.

שכירים

למי שעבד בתור שכיר טרם הפגיעה, סכום תגמול התטר שלו, יחושב על פי ממוצע ההכנסות שהיו לו לאחר ניכויים של מס הכנסה, דמי ביטוח בריאות ודמי ביטוח לאומי, בשלושת החודשים לפני הפגיעה או התאריך בו התחיל להזדקק לטיפול הרפואי. כמו כן, נציין כי סכום התגמול לא יהיה גבוה יותר מהתשלום המרבי אשא מקבל חייל ישראלי המשרת במילואים וגם לא נמוך יותר מהתטר שמקבל מי שלא עבד טרם הפגיעה.

עצמאיים

אלו שעבדו כעצמאיים לפני בפגיעה, יקבלו תטר בסכום השווה לסכום התגמול למי שלא עבד לפני הפגיעה. עם זאת, כדאי לדעת כי עצמאי אשר ההכנסות שלו פחתו בשנה בה הוא נפגע, לעומת השנה הקודמת לפגיעה – יהיה זכאי להחזרים מהביטוח הלאומי, בנוסף לתטר. זכאות זו תוענק רק אם סכום ההפחתה בהכנסות במשך השנה הינו גבוה יותר מסכום התגמול שכבר שולם.

מטופלים שלא עבדו טרם הפגיעה

במידה ונפגעתם במהלך מלחמת חרבות ברזל והינכם נדרשים לטיפול רפואי, דעו כי ייתכן כי הינכם זכאים גם לתטר. לדוגמא, נכה ללא ילדים, או שילדיו מעל גיל 18, יקבל כ- 6000 ₪.

 

לסיכום

לסיכומו של עניין, מלחמת חרבות ברזל גרמה לרבים מאיתנו לפציעות או לפגיעות רבות, בגוף ובנפש. עקב כך, קיים קושי אמיתי עד אי יכולת להגיע לעבודה. על כן, חשוב לדעת מה הן הזכויות המגיעות לכם, לרבות תטר וכן לוודא כי אתם מקבלים אותם. הצוות המשפטי שלנו כאן בדיוק בשביל המטרות האלו – צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח לסייע.

תטר

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות 100% נכות עבור תובע החולה בשחפת וסוכרת
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!