לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן?

אחת השאלות הראשונות והחשובות שעולות בקרב אנשים שחווים תאונת דרכים היא: "מה עליי לעשות לאחר שנפגעתי בתאונת דרכים?" בגלל שמדובר באירוע מאוד מפתיע שתופס את המעורבים בו מכל הצדדים לא מוכנים, אנשים לעיתים לא מנצלים את הרגעים שסמוכים לאירוע התאונה ובעצם מפספסים ראיות אשר יכולות לסייע להם בהמשך בהליך הגשת תביעה. הנה כמה תשובות חשובות לשאלה תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן?

 

נברר מה הם כל הנזקים שנגרמו

ראשית, הכי חשוב אחרי שסיימנו את העצבים ואת ההתרגשות לעצור רגע ככל שאפשר ולשאול את עצמנו מה כואב לנו? ממה אנו הכי סובלים? השאלה היא שאלה מאוד חשובה שכן מה שאנו סובלים ממנו אנו כנראה ניטה להתלונן עליו לאחר התאונה בחדר מיון, מוקד או בתיעוד אצל רופא משפחה. אולם לפעמים קיימת פגיעה עקיפה, פגיעה כזאת שאנו חושבים שאולי קשורה לפגיעה ממנה נפגענו אבל באופן עקיף.

 

תיעוד הנזקים וההמלצות הרפואיות

נסביר את הקביעה שלעיל – אם נפגעת בצוואר, אולי יכולה להיות לך הרגשה של חוסר תחושה ביד מעוצמת המכה, או לפעמים אולי כאבי ראש שהחלטנו פחות לשים לב אליהם, הכל כמובן מהתרגשות או מעצמת המכה ולכן לא תמיד ברור מה בדיוק כואב או מה הנזקים המשמעותיים. לכן הכלל הכי חשוב כשקורית תאונת דרכים הוא להקפיד לתעד את הפגיעות הראשוניות ככל האפשר.

 

שימוש בתלונה למיון בתביעה

אם לא נצליח לתעד את הפגיעות הראשוניות בצורה מדויקת, יהיה לנו קשה לטעון אח"כ לפגיעות נוספות. הכלל הוא שהפגיעה הראשונית אשר נרשמה בבית חולים, במוקד, או אצל רופא מטפל היא הפגיעה ממנה סבלת, אחרת לא היית מתלונן עליה. כמובן הפגיעה לא נרשמה כראוי במועד סמוך ניתן לתקן את הכל, אבל העבודה היא קשה מאוד ולפעמים הופכת לבלתי אפשרית, הכל תלוי בתיק, בסוג הפגיעה, במומחה אשר יבדוק אתכם ובתביעה אותה תגישו ולכן חשוב להקדיש מחשבה או אפילו להתייעץ ישר אחרי התאונה עם איש מקצוע שיוודא שההליכים מתנהלים בצורה המיטבית.

עו"ד אייל פייפר מציג את החשיבות של בדיקת מומחה לאחר תאונת דרכים:

מעקב אחר התביעה

עוד כלל שלפעמים אנו שוכחים בתאונות דרכים הוא מעקבים בתביעה. מעקבים הם עניין חשוב מאוד לאורך כל התביעה. לא אחת אני נתקל בלקוחות שיש להם נזק גדול, אבל קשה להם עם מעקבים, הסבל שלהם רב ביותר, והם מעדיפים לא להיות מטופלים בזמן אמת. אולם במקרה של נזק גדול נרצה לקבל את הפיצוי הכי גדול, כי דרך חברת הביטוח נוכל לדרוש את הפיצוי על הפציעות העתידיות ועל הסבל העתידי. לכן חשוב מאוד להקפיד על מעקבים, ובמעקבים להישמע להוראות עורך הדין המטפל בכם. לא אחת נתקלתי בתאונות לא נעימות, קשות, בהם לקוח החליט לא לעשות מעקבים, כמובן שהתוצאה הייתה הפחתת הנזק והפיצוי אותו יקבל הלקוח.

 

איסוף תיעוד רפואי

אם עברנו את עניין המעקבים והסכמנו על כך שאנו צריכים לעשות מעקבים גם אם המעקבים הם לא נעימים לנו, הגענו לשלב פחות נעים, שלב של איסוף התיעוד הרפואי, קבלות והוצאות. לא אחת חברת הביטוח תרצה לראות את פירוט ההוצאות אותם הוצאתם על טיפולים רפואיים. העניין הוא כזה – הרבה מבוטחים לא מסודרים בעניין הזה, מחליטים לא לשמור לעצמם את ההוצאות שהוצאו בתיק לטיפול עתידי בתביעה ולצערנו התוצאה היא תשלום מופחת. לכן תתייחסו אל ההוצאות כאילו הנכם מנהלים הנהלת חשבונות מסודרת ונדרשים להגיש דוחות לרשויות. ככל שתהיו מדויקים כך תקבלו פיצוי נכון והולם לנזקים מהם הנכם סובלים.

 

תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן? מתקשרים לעורך דין!

עוד עניין חשוב שיש לעשות בסמוך לאירוע של תאונת דרכים הוא לבחור את עורך הדין. אחרי שקורית תאונה, אנו לרוב מחליטים לפנות לעורך דין ששמענו עליו מחברים, אך כאן עולה השאלה האם אותו עורך דין לתביעות תאונות דרכים הוא עורך הדין שמתאים לכם.

 

התאמת עורך הדין למטרה שלכם

לכל אחד מאיתנו ישנן מטרות שונות. האחד רוצה פיצוי מהיר בזמן קצר, האחר רוצה עורך דין מומחה שיודע לעסוק מול חברות הביטוח אולם ייתן לו שירות אישי, והאחר רוצה משרד עם עובדים שם יש יתרון לגודל ולצורת השירות אותו יקבל הלקוח שנפגע בתאונת הדרכים. על כן, כאשר אתם ניגשים לבחור עורך דין אל תתספקו בהמלצה מחברים. נסחו לכם תחילה את המטרה שלכם מהתביעה וחפשו עורך דין אשר יענה לכם על המטרה הזאת.

 

מומחיות בתביעה שלכם

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שלא מספיק לפנות לעורך דין אשר עוסק בתביעות תאונות דרכים בשל כך שלפעמים גם בתאונות דרכים ישנם עורכי דין לתאונת דרכים שיש KVO מומחיות לפגיעה מסוימת בה הם עשויים להוציא ללקוח תוצאות מריביות וגבוהות. כמו למשל עורך דין שיודע לבסס אבדן כושר עבודה על רקע פגיעות בהם ניתן לתת טיפול בקנאביס רפואי, או עורך דין לתביעות של פגיעות ראש, או עורך דין לפציעות ספורטאים.

 

יצירת קשר לבירור התאמה

המכנה המשותף לאותם עורכי דין הוא יכולת המומחיות שלהם שעשויה להוביל לכך שתוצאות הטיפול בתביעת תאונת הדרכים שווה תשלום גבוהה יותר. לכן חשבו מה המטרות שלכם ותדעו לכוון לאיזה עורך דין מומחה בתחום תאונות הדרכים הנכם רוצים לבחור. כאשר מצאתם משרד שמתאים לכם צרו איתו קשר וקבעו פגישת היכרות על מנת לבחון את ההתאמה ביניכם ולהבין ממנו כיצד הוא יכול לסייע לכם עם המקרה הספציפי שלכם.

אנחנו בפייפר כהן מתמחים במגוון רחב של תביעות ובעלי ניסיון רב וארוך שנים בתביעות בגין תאונות דרכים. אם חוויתם תאונת דרכים לא רק שאתם לא מתמקצעים ומכירים את התחום לעומק וכיצד להטיב את הפיצוי שמגיע לכם, אתם כנראה גם פצועים ומותשים וסביר שתביעה היא לא הדבר שבראש מעייניכם כרגע. נשמח להוריד לכם עבודה ולחץ מהראש – צרו איתנו קשר להיכרות.

תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן
תאונת דרכים – מה עושים לאחר מכן

ישנם כמה דברים שאתם צריכים לעשות לאחר תאונת דרכים אבל כנראה שהדבר הכי יעיל הוא להרים טלפון למשרד עורכי דין שמתמחה בתביעות בגין תאונות דרכים ולקבל ממנו הדרכה לאור התאונה שחוויתם. בכל מקרה, כל שלב שאתם עוברים בדרך ודאו שהוא מתועד בצורה מסודרת לצורך שימוש עתידי בהליך התביעה.

בשונה ממקרים אחרים, בתביעות בגין תאונת דרכים ההתייחסות היא למה שתדווחו במיון, על כן חשוב לדווח את כל הנזקים אשר אתם חווים או אפילו להתייעץ עם איש מקצוע לפני שכן מדובר בשלב מאוד חשוב וקריטי בתביעה העתידית שיהיה קשה להשפיע עליו אחר כך.

ראשית עליכם לבחור עורך דין אשר מתמחה בתביעות בגין תאונת דרכים, לאחר מכן ודאו שאתם מיטיבים את התביעה שלכם עם עורך דין שהתעסק עם תביעות דומות ומראה ידע במקרה שלכם.

מה עושים? מרימים אלינו טלפון ומקבלים ליווי מקצועי ואמין לכל אורך הדרך, נפגעתם? מגיע לכם פיצוי ואנחנו נסייע לכם לקבל אותו.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות לקבלת 75% נכות וקצבה למשך שנתיים
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!