לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי בגין תאונת דרכים המוכרת כתאונת עבודה

המוסד לביטוח לאומי מכיר בתאונות דרכים כתאונות עבודה כאשר תאונת הדרכים קרתה בדרך לעבודה או ממנה הביתה, במסלול הרגיל והקבוע של העובד. כאשר אין זה משנה האם נפגע העובד כהולך רגל, רוכב אופניים או אופנוע, משתמש בתחבורה ציבורית או נהג רכב ארבע גלגלי. בנוסף למסלול מהעבודה ואליה, תיחשב תאונת דרכים כתאונת עבודה גם אם העובד היה בדרכו למשימה שהוטלה עליו מטעם מעסיקו כגון ביקור בבית לקוח, סידורים שונים כגון פנייה לבנק או לדואר, ימי גיבוש, ימי עיון וכנסים מקצועיים וכדומה.

חשוב לציין, כי במקביל לפנייה למוסד לביטוח לאומי, ניתן גם לפנות אל חברת הביטוח של העובד ולתבוע גם אותה על אובדן כושר עבודה. במידה והעובד זוכה לפיצויים הן מחברת הביטוח והן מן המוסד לביטוח לאומי, יתבצע קיזוז על מנת להגיע לתקרת הפיצוי המגיע לעובד ולמנוע כפל פיצויים.

מדוע חשוב לפנות לעורך דין לאחר תאונת דרכים שהתרחשה במהלך יום העבודה?

עובדים אשר חווים תאונת דרכים במהלך יום העבודה סבורים בתמימותם כי די בשליחת בקשה לחברת הביטוח או למוסד לביטוח לאומי כדי להסדיר את ענייניהם, אך למרבה הצער אין זה כך כלל. דווקא בזמן שאתם זקוקים להם יותר מכל, מוסדות אלו עשויים להפנות לכם כתף קרה. כאשר אתם פונים אל עורך דין הבקיא בתחום זה תוכלו לתכנן ביחד את האסטרטגיה הנכונה, לבנות תיק רפואי מקיף וממצה, לקבל ייצוג בוועדות הרפואיות השונות ( גם חברת הביטוח תדרוש מכם לעלות לוועדה רפואית מטעמה מבלי להתחשב במה שיקבע המוסד לביטוח לאומי ) לוודא שכל הזכויות שלכם נשמרות ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם. עורך הדין יעשה ככל שאל ידו כדי להילחם עבורכם בזמן שאתם נחים ומתאוששים מן הפגיעה, ומקדישים את מירב מאמציכם להחלים.

 

המקרה של אורי 

אורי, בן 51 היה מנהל בכיר בעסק שהקים אחיו. באחד מן הימים יצאו אורי ואחיו מן העיר למטרת פגישה עסקית להרחבת בית העסק, אך למרבה הצער נקטעה הנסיעה על ידי  תאונת דרכים קשה. אורי ואחיו אושפזו לתקופה ממושכת ולאחר מכן עברו מסע לא פשוט לשיקום פגיעות ראש, גב, גפיים ואגן. להפתעתם, המוסד לביטוח לאומי סירב להגדיר את התאונה שלהם תאונת עבודה. בצר להם פנו אלינו כדי שנסייע בידם. לאחר מאבק לא פשוט ותוך השקעת מאמצים רבים מצידנו בהוכחת העובדה הפשוטה כי נקבעה לאחים פגישת עבודה שצויינה לשניהם ביומן, ועדות של בעלי מתחם עסקים שהמתין לבואם, עלה בידינו להביא לכך שבסופו של דבר תאונת דרכים הוכרה כתאונת עבודה. מיד לאחר מכן ייצגנו כל אחד מן האחים בועדות הרפואיות לקציבת אחוזי הנכות בגין הפציעות הקשות שנגרמו להם, ובמקביל לטיפול מול ביטוח לאומי הגשנו תביעה לאובדן כושר עבודה לחברת הביטוח של השניים. במקרה זה הצלחנו להשיג את מקסימום הפיצוי האפשרי עבור שני האחים, שהחליטו להעביר את שרביט הניהול לילדיהם ולפרוש לגמלאות בגיל צעיר ולעשות כל מאמץ להמשיך ליהנות מן החיים היפים למרות המגבלות הרפואיות שמהם סבלו.

נתונים מתוך ספר המבחנים הרפואיים של המוסד לביטוח לאומי 

בטבלה זו תוכלו לראות דוגמאות לנזקים נפוצים אשר מאפיינים תאונות דרכים כגון פגיעות ראש, צוואר, גב וגפיים, וכמו כן גם פוסט טראומה לאחר תאונה  ואחוזי הנכות הנקבעים להם, אולם חשוב להדגיש כי אחוזי הנכות אמנם מתבססים על טבלה זו, אך בפועל משקפים גם את גובה השכר שלכם, הנזק שנגרם לתפקוד היומיומי שלכם, ועוד גורמים נוספים אשר משפיעים על קביעת אחוזי הנכות הסופיים:

סוג הפגיעה אחוזי נכות
נקיעה חוזרת של הכתף – נקיעות שכיחות הניתנות להחזרה רק בעזרה רפואית ביד ימין 40%
הברך – אי-יציבות אחורית-קדמית עם התעקמות הברך תחת כובד משקל הגוף 20%
הקרסול – הגבלה ניכרת של התנועות בקרסול 10%
לסת – שבר הלסת העליונה עם העתקה DISPLACEMENT בצורה קשה עם הפרעות ניכרות במנשך 20%

אם גם אתם נפגעתם בתאונת דרכים שצריכה להיות מוכרת כתאונת עבודה, מומלץ כי תפנו למומחים לעזור לכם לממש את הזכויות שלכם. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של תאונות עבודה, וישמח להעניק שירות גם לכם על מנת שתוכלו להחלים ולהשתקם ללא דאגה.

תאונת דרכים מוכרת כתאונת עבודה כאשר היא מתרחשת במסלול הרגיל והקבוע של העובד למקום עבודתו ובחזרה לביתו, כאשר הוא נמצא בשליחות מטעם המעסיק כמו לדוגמא ביקור בדואר, בבנק, בבית לקוח וכן הלאה, וכמו כן בימי גיבוש, ימי עיון, כנסים או אירועים אשר הינם חלק מעבודתו של הנפגע. על מנת שגם אתם תוכלו לקבל את מלוא הזכויות שלכם כנפגעי תאונת עבודה, פנו למומחים. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של תאונות עבודה ויעזור גם לכם למצות את הזכויות שלכם כנפגעים. 

כאשר תאונת דרכים מוגדרת כתאונת עבודה, יש להגיש את בקשת התביעה אל המוסד לביטוח לאומי אשר הוא הגוף המטפל בסוג זה של תאונות. מומלץ ורצוי לפנות לעורך דין בקיא ומנוסה ללוות אתכם בתהליך. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפלו בהצלחה במאות מקרים של נפגעי תאונות עבודה, ויסייעו גם לכם לבנות תיק רפואי, לעלות לועדה רפואית, לקצוב אחוזי נכות או לקבל את מלוא הפיצוי המגיע לכם עקב התאונה ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם. 

משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות מקרים של נפגעי תאונות עבודה, ויסייע גם לכם להגיש תביעת פיצויים למוסד לביטוח לאומי, ייצג אתכם בועדה הרפואית ויאבק על מנת למצות את הזכויות שלכם כנפגעים ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם כדי שתוכלו להתאושש ולהחלים ללא דאגות כלכליות. 

בהחלט כן, זה יסייע לכם למצות את הזכויות שלכם, רק זכרו שלא תוכלו לקבל כפל פיצויים. במידה וגם המוסד לביטוח לאומי וגם חברת הביטוח יאותו לשלם לכם פיצויים יתבצע קיזוז עד לתקרת המקסימום פיצוי אותו תוכלו לקבל. עם זאת, תביעת שני הגופים במקביל עשוי להיות אסטרטגיה טובה בהתאם למקרה האישי שלכם ולדאוג לפיצוי מתמשך לאורך זמן שיאפשר לכם החלמה, שיקום והתמודדות עם נזקי התאונה באופן מיטבי. 

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!