לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אוטם שריר הלב – נכות עבודה

 

אירוע לב בעבודה הופך להיות שכיח מאוד גם בגילאים צעירים יותר וגם מבוגרים

 

שקורת תאונת עבודה עם אירוע לב וגם תאונת עבודה עם נפילה מסולם עולה שאלה מה הסיכויים שביטוח לאומי יכיר בפציעה ואוטם שריר

ביטוח לאומי לא אוהב להכיר בנקל באירוע לב ואוהב לדחות תביעות רבות . לכן על מנת שביטוח לאומי יכיר בתביעת נכות עבודה חייב להיות אירוע חד פעמי שגרם לבעייה בלב . לא אירוע מתמשך שגרם לבעיות בלב לא יוכר כתאונת עבודה אלא רק אירוע מיוחד ולא שגרתי שגרם לבעייה בלב.

למשל , נהג מונית היה עסוק בויכוח קולני עם עובר אורח ברחוב . הויכוח היה ויכוח קולני קשה שגלש לקללות קשות , דבור בוטה על אופן הנסיעה של נהג המונית . עוברי אורח היו צריכים להפריד בין נהג המונית לבין הולך רגל . לאחר המריבה הרגיש נהג המונית כאבים חזקים בראש ובחזה ובלב וניאלץ לפנות אותו למיון .

 

אוטם שריר הלב - נכות עבודה
אוטם שריר הלב – נכות עבודה

 

בחדר מיון גילו שכתוצאה מהאירוע הרגיש נגרם אירוע לב , וכתוצאה מהאירוע הקשה עבר ניתוח מעקפים . המקרה הזה הוא לא המקרה היחיד שעשוי להיות מוכר אלא כל מקרה לא שגרתי ולא מתמשך עשוי להיות מוכר כתאונת עבודה על רקע אירוע בלב . אם עברנו את המשוכה הראשונה והיא הכרה על אירוע לב בעבודה ועל פגיעה באוטם שריר הלב כנכות עבודה, עשינו רק חצי דרך .

השלב הבא הרבה יותר קשה והוא להצליח לקבל אחוזי נכות על הפגיעה בלב ועל הפגיעה באוטם שריר הלב כתאונת עבודה .

 

ביטוח לאומי אוהב להפיל את המבוטחים בשלב הזה ולעשות הכל כדי לצמצם את אחוזי הנכות שיינתנו למי שעבר אירוע לב ופגיעה באוטם שריר כתאונת עבודה.

כאן ביטוח לאומי אוהב לבדוק אם בעיות בעבר מהם אתה סובל מצמצמים או מבטלים את הנכות שיש לתת על הפגיעה בלב . למשל , כאן ביטוח לאומי יטען שבעיות שלחץ דם לא מאוזן עשויות לפגוע בלב ולגרום לאירוב לב , בעיות של סוכרת מחזקים את הסיכוי לקרות אירוע לב , בעיות של השמנה עושים לזרז את מחלת הלב ואת הפגיעה באוטם שריר הלב ,

מצב נפשי מתמשך עם טיפולים תרופתי לבעיות של חרדה ופוסט טראומה מהעבר . לכן שמגיעים לוועדות חייבים לדעת את תמונת המצב מראש ולהעריך בהתאם . זכורה לי וועדה בה הלקוח קיבל 0% נכות על הפגיעה בלב .

אוטם שריר הלב – נכות עבודה

הרופא טען שכל הבעיות הרפואיות מהעבר כמו השמנה , סוכרת מחלת נפשיות הם אלו שגרמו לאירוע לב בעבודה וללא קשר לאירוע בעבודה , גם ככה היה קורה אירוע . כמובן שבעזרת עבודה והכוונה נכונה בוועדת הערר של ביטוח לאומי הרופאים השתכנעו שהאירוע הקשה בעבודה גרם לנזק קשה מאוד בלב והלקוח זכה ב 38% נכות עבודה על הפגיעה בלב .

זכור לי מקרה קשה של נפילה מסולם קשה מאוד בה הייתה פגיעה בראש וכתוצאה מהנפילה מהסולם , נגרם לאותו תובע נזק לאוטם הלב . השאלה שעלתה האם הנזק והפגיעה באוטם שריר הלב ואירוע הלב שנגרם בעבודה וגם הפגיעה בראש שרק הקשתה על אותו לקוח לתפקד תגדיל את הפיצוי . כמובן שביטוח לאומי הכיר גם בפגיעה בראש כתאונת עבודה וגם באירוע הלב כתאונת העבודה בשל האירוע החריג .

שתי ההכרות בתאונת העבודה הובילו לאחוזי נכות גבוהים ויצרו לאותו תובע פיצוי כספי גבוה מביטוח לאומי . השאלה של הגדלת הפיצויים עקב נפילה סולם . נזק של נפילה בסולם עשוי להוביל לאחוזי נכות עבודה גבוהים יותר מפגיעות אחרות ולבטח אם מעורב בו פגיעה קשה בלב שנגרמה עקב הלחץ מהנפילה .

לסכום ראינו איך אירוע בלב בעבודה ואוטם שריר הלב עשוי להיות מוכר כתאונת עבודה . מה שחשוב במקרים לדעת , לתכנן ולחשוב איך להתנהל מול המוסד לביטוח לאומי באירוע לב ובאותם הלב על מנת להגדיל את התשלומים מביטוח לאומי .

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!