לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

קיצור רגל ואחוזי הנכות שתוכלו לקבל

 

לא אחת קורים מצבים שונים בהם הרגל מתקצרת. אם אנו נצליח להוכיח את שיעור התקצרות הרגל נוכל לקבל אחוזי נכות ולעיתים אחוזי הנכות עשויים להיות משמעותיים מאוד ואף לסייע למבוטח לזכות באבדן כושר עבודה, או בפיצוי גבוה בתביעות של פוליסת נכות מתאונה.

 

פגיעות שגרמו לקיצור רגל ומזכות בתגמולי נכות בביטוח הלאומי

שבר בברך, הירך או העקב, מחלה המובילה לקיטוע של חלק מהרגל או כל תרחיש אחר שגורם להתקצרות הרגל, סביר להניח שיזכה אתכם בקבלת קצבת נכות מהמוסד לביטוח הלאומי. קצבה זו ניתנת החל מגיל 3 ועד גיל הפרישה מעבודה, למי שאושרה לו מגבלה אחת או יותר ששיעורה הוא לכל הפחות 40%.

לגמלה זו מספר גדול של קריטריונים, ביניהם גם עצם העובדה שלתובע יש או אין רישיון נהיגה. ככל שישנו רישיון לנפגע, תשולם עבורו גם קצבת ניידות בשיעור יחסית גבוה. להלן הליקויים שמזכים בקצבת ניידות עקב פגיעות, מחלות או מומים באחת או שתי הרגליים:

  • אי ספיקה בעורקי הגפיים
  • בעיות במערכת הלימפתית
  • החלפת מפרק או הגבלה בכושר התנועה כתוצאה מבעיה במפרק
  • מום מולד שפוגע ביציבה/ בהליכה
  • נקיעה מולדת במפרק
  • קומה נמוכה
  • קיטוע הרגל עקב מחלה או תאונה
  • קיצור הגפה, שיתוק או קישיון

 

ככל שקיימת רגל קצרה המובילה להבדל משמעותי באורך הגפים התחתונות, יאושרו לתובע 40% ניידות.

 

איך קובעים את אחוזי הנכות הרפואית על קיצור רגל?

החוק קובע שיש למדוד את קיצור הרגל לפי הס"מ בהם התקצרה הרגל.

אם הרגל התקצרה עד 2 ס"מ יקבל התובע 0% .

אם הרגל התקצרה מעל 2 ס"מ ועד 3 ס"מ התובע יקבל 5%.

אם הרגל התקצרה בין 3 ס"מ ל 5 ס"מ ,התובע יכול לקבל 10%.

אם הרגל התקצרה בין 5 ס"מ ל 7.5 ס"מ, התובע יכול לקבל 20%.

אם הרגל התקצרה מעל ל-7.5 ס"מ, התובע יכול לקבל 40%.

 

שיעור אבדן כושר עבודה

לקיצור רגל עשויה להיות משמעות מבחינת אבדן כושר עבודה גם בפוליסות אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה, בחברות הביטוח ולבטח בתביעות נכות כללית. ניקח דוגמא של מבוטח שתובע תביעת נכות כללית והוא בעל 10 שנות לימוד השכלה, עבד לאורך השנים בעבודות פיזיות.

קיצור רגל ואחוזי הנכות שתוכלו לקבל
קיצור רגל ואחוזי הנכות שתוכלו לקבל

אם תיקבע לו נכות בשיעור של 40% על קיצור הרגל, הרי שהפגיעה של קיצור הרגל פוגעת משמעותית באיכות חייו, משפיעה על התפקוד היום יומי שלו ופקיד התביעות יהיה חייב להתייחס בעת קביעת אובדן כושר עבודה. כמובן שגם חברת הביטוח וגם המוסד לביטוח לאומי מסתכלים לא אחת על גיל המבוטח, על הרקע האישי של המבוטח ועל הניסיון התעסוקתי של המבוטח.

ככל שהרקע של המבוטח נפגע בשל הפגיעה של קיצור הרגל, כך הסיכויים של המבוטח לזכות בתביעת נכות כללית וגם בתביעת אבדן כושר עבודה , יהיו גבוהים יותר. אם אנו מתסכלים על פוליסות נכות מתאונה במקרים בהם תהיה פגיעה בקיצור הרגל, עשוי המבוטח לזכות בפיצוי גבוה יותר ככל שיוכיח המבוטח כי הרגל התקצרה יותר.

קיצור רגל ואחוזי הנכות שתוכלו לקבל

עניין שלא אחת אוהבות חברות הביטוח לעשות בתביעות פוליסת נכות מתאונה היא לטעון כי קיצור הרגל לא תואם את הבדיקות. למשל, באחד התיקים בהם טיפול המשרד נרשם כי למבוטח התקצרה הרגל ב-3.4 ס"מ, חברת הביטוח טענה כי הרגל התקצרה ב1.9 ס"מ זאת כדי לחמוק מתשלום. המבוטח הצליח להוכיח כי הרגל שלו התקצרה בשיעור שעולה על 3 ס"מ

וזכה בתביעה ובפיצוי.לכן לא אחת חשוב להתעקש עם חברות הביטוח על שיעור קיצור הרגל.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!