לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אובדן כושר עבודה חלקי זמני או קבוע

אובדן כושר עבודה הינו מונח רחב המתאר את רמת אי יכולתו של אדם להמשיך ולפרנס את עצמו ואת משפחתו לאחר מחלה או תאונה. כל אדם הינו עולם בפני עצמו, והאפקט שיש למחלה או לפגיעה על המשך התפקוד שלו יכול להיות שונה מאד מאדם לאדם. לכן חברות הביטוח מבקשות להעריך מה מידת אובדן כושר העבודה של האדם והאם הוא צפוי להחלים בעתיד או שמצבו הינו קבוע ובלתי משתנה. משרדנו טיפל בהצלחה במאות מקרים של אובדן כושר עבודה ברמות משתנות, והדרך הטובה ביותר להסביר זאת היא באמצעות מספר דוגמאות:

אובדן כושר עבודה חלקי

רמי היה נהג משאית בן 45 כאשר החל לסבול מכאבי שרירים, עייפות ומקשיי ריכוז. לאחר בדיקה מקיפה רמי אובחן כסובל מתסמונת הנקראת פיברומילאגיה אשר משפיעה על השרירים, על מצב הרוח ועל מצב העירנות של האדם. רמי שהיה רגיל לנסיעות ממושכות, התעייף במהרה ונאלץ להפסיק את הנסיעה שוב ושוב להתרעננות ולמנוחה. עם זאת, רמי התקשה לראות את עצמו יושב בבית ולא עושה דבר, הוא אהב את העבודה שלו ורצה להמשיך לעסוק בה, אלא שנאלץ להסתפק רק בנסיעות קצרות בתכיפות נמוכה אשר גרמו לירידה משמעותית בשכרו. רמי פנה אלינו כדי שנייצג אותו מול חברת הביטוח שלו בתביעה לאובדן כושר עבודה חלקי. רמי הציג בפני הועדה הרפואית של חברת הביטוח מסמכים רפואיים המעידים על כך שמיום עבודה בן 10 שעות כפי שרגיל היה לבצע במשך שנים ארוכות, כיום הוא יכול לעבוד רק 5 שעות ביום ולא יותר משלוש פעמים בשבוע, וזאת על מנת לא להביא את עצמו לתשישות מוחלטת ולהחמרת המצב בתחילה חברת הביטוח לא ששה לקבל את טענותיו וניסתה לדחות אותו בתואנות של חוסר אמון והגזמה בתיאור המצב, אך אנו היינו נחושים ונאבקנו עד שחברת הביטוח ניאותה לקבל את תביעתו, ושילמה לו את הפער עבור הפסד השכר שנגרם לו בשל אובדן כושר העבודה החלקי שנגרם לו עקב המחלה.

אובדן כושר עבודה זמני 

עדנה, בת 42, עבדה בחברת תרופות ונהנתה מתנאי עבודה מצויינים, היא לא תיארה לעצמה שדווקא היא שעובדת במעבדה המוגנת והבטוחה, תיפצע במקום העבודה. עדנה החליקה בשל כתם לח על הרצפה שהושאר שם ברשלנות על ידי עובד אחר, נפלה ונחבטה בראשה. לאחר שהתעוררה, הסתבר לה שאיבדה את הכרתה ופונתה לבית החולים עם חשש לסדק בגולגולת. לאחר בדיקות מקיפות שאמדו את הנזק שנגרם לה, דרשו הרופאים מעדנה לנוח בהשגחה מלאה, תחילה באשפוז מלא ולאחר מכן בביתה עם אחות צמודה, עד שהסדק המדמם בגולגולת שלה יחלים לחלוטין. בעזרתנו עדנה פנתה לחברת הביטוח שלה על מנת לתבוע אובדן כושר עבודה על פגיעת ראש שספגה עד להחלמתה המלאה.

גם עדן, בחור צעיר בן 32, אשר התגייס למכבי האש והיה בתחילת דרכו ככבאי מוסמך, הוזעק לטפל בתאונת דרכים קשה שבה רכב עלה באש על כל יושביו. המראות הקשים מן התאונה רדפו את עדן, שלא יכול היה להפסיק להאשים את עצמו על כך שחוסר ניסיונו מנע ממנו להציל את הנהג ומשפחתו שנספו בתאונה. עדן החל לסבול מסימנים של פוסט טראומה ודיכאון, וחבריו לעבודה הפצירו בו שייקח הפסקה לטפל בעצמו. עדן פנה אל חברת הביטוח ובאמצעותנו הגיש תביעת אובדן כושר עבודה זמני בשל הצורך הדחוף לטפל בעצמו ולהתגבר על הטראומה. לאחר שהפגנו עקשנות לא קטנה, חברת הביטוח ויתרה והעניקה לעדן פיצוי כספי שאיפשר לו טיפול בבית מאזן באיזור פסטורלי ושקט. עדן השתקם והחלים, וחזר לעבודתו ככבאי כשהוא מצוייד בכלים טובים יותר להתמודדות עם מראות קשים ועם זכרונות לא נעימים, ויכול היה לשוב ולבצע את עבודתו במקצועיות רבה.

אובדן כושר עבודה קבוע 

סילבי היתה מדריכת כושר, אישה בריאה ונמרצת בת 53 שאהבה את החיים והחיים אהבו אותה בחזרה. אולם יום אחד חשה סילבי שמשהו אינו כשורה בגופה. היא פנתה לבצע בדיקות שאוששו את חששותיה, סילבי חלתה במחלת מפרקים תורשתית אשר הלכה וניוונה את מפרקיה, והיא נידונה להתדרדרות ממושכת ואיטית ללא מרפא. בעודה מעכלת את הבשורה הקשה, פנתה סילבי למשרדנו על מנת שנעזור לה. לאחר התייעצות עם רופאים מומחים, קיבלה סילבי חוות דעת כי מחלתה הינה חשוכת מרפא וכי אינה צפויה לשוב לאיתנה, אלא רק לקוות שהתפתחות המחלה תהיה איטית ותאפשר לה תנועה רבה ככל הניתן. הנחיות הרופאים היו להפסיק לעבוד כמדריכת כושר לאלתר ולאפשר לגופה מנוחה רבה. באמצעותנו הגישה סילבי תביעה לחברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה קבוע. בהתחלה הביעה חברת הביטוח התנגדות, וסברה שעליה לקבוע לסילבי אובדן כושר עבודה זמני בלבד כיוון שייתכן ובעתיד יהיו תרופות או טיפולים שיוכלו לרפא את סילבי. אמנם נכון הדבר שהרפואה מתקדמת בצעדי ענק ובכל יום יוצאות לשוק תרופות חדשות ומועילות, אך לאחר מחקר קצר שערכנו הסתבר שהמחלה של סילבי מוגדרת כ'מחלה יתומה', כלומר, מחלה ששום גוף מחקרי אינו מחפש לה תרופה, וכך השתכנעה חברת הביטוח שלפחות בזמן הקרוב לא יהיה חדש בנוגע לתרופה למחלה. סילבי קיבלה פיצוי משמעותי בגין אובדן כושר קבוע שאיפשר לה להמשיך ולתמוך במשפחתה למרות שהפסיקה לחלוטין לעבוד וניצלה את הימים כדי ליהנות מחייה היפים שבנתה.

כפי שראינו, סיווג אובדן כושר העבודה על פי רמה ומשך זמן נקבעים במידה רבה על פי סיכויי ההחלמה של הנפגע, השפעת הפגיעה על חייו ותפקודו היומיומי, כאשר גובה הפיצוי נקבע בין היתר על פי משכורתו האחרונה ותנאי הפוליסה שעליה חתם הנפגע. במידה וגם אתם נפגעתם ומעוניינים למצות את הזכויות שלכם מול חברת הביטוח, אל תהססו. משרד עורכי הדין פייפר כהן טיפל בהצלחה במאות נפגעים וייצג אותם נאמנה מול חברות הביטוח השונות ומול המוסד לביטוח לאומי, והביא לתוצאות הטובות ביותר של אובדן כושר עבודה זמני, חלקי או קבוע על פי התנאים והנתונים.

 

אובדן כושר עבודה - חלקי זמני או קבוע, מחלות פריצת דיסק, פגיעת ראש, כאבי ראש, פוסט טראומה

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!