לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אתם מורים וחויתם אלימות פיזית? הכל בנושא תביעות נזיקין נגד משרד החינוך

 

מערכת החינוך בארץ קורסת, והורים רבים וגן מורים רבים מכל רחבי הארץ מתלוננים על כך כי בעיית האלימות במערכת החינוך רק הולכת ומחמירה . לכן אם בעיית האלימות כבר קרתה, אפשר להגיש תביעה נגד משרד החינוך.

 

מה חשוב להגדיש בתביעה מול משרד החינוך:

אילו הפרות הפר משרד החינוך- לא אחת משרד החינוך ועובדי משרד החינוך מפרים הוראות חוק שחלות עליהם. אם כך קורה, ניתן לתבוע את משרד החינוך וככל שהפרות החוק גדולות יותר, הסיכוי לקבל פיצוי ממשרד החינוך גדל יותר. האינטרס הגדול של משרד החינוך הוא להתיש את האזרח כדי שימנע מתביעה על זכויות שמגיעות לו. לכן ככל שנמצא הפרות חוק רבות יותר, כך נגדיל את הסיכוי .

מבחן הנזק- ככל שהנזק גדול יותר, הסיכוי לבסס עילת רשלנות גדל יותר. לכן בתי משפט מחפשים לראות נזק גדול כי נקודת ההנחה בתביעות כאלה היא שאם היה נזק גדול, הסיכוי שמישהו התרשל גדול יותר. האם הכתובת הייתה רשומה על הקיר- לא אחת תוכלו לראות כי היו תלונות של הורים על התעללות בתלמידים, או אלימות כלפי תלמיד כזה או אחר, או שמורה ניאלץ להפריד קטטה בעל כורחו.

 

אתם מורים וחויתם אלימות פיזית הכל בנושא תביעות נזיקין נגד משרד החינוך
אתם מורים וחויתם אלימות פיזית הכל בנושא תביעות נזיקין נגד משרד החינוך

 

התוצאה הייתה שאם הכתובת הייתה רשומה על הקיר, האחריות של משרד החינוך רק הולכת וגדלה. זכרו !! המטרה שלכם בשלב הראשון הוא לנסות ולבסס את התביעה כמה שאפשר, ובסוס כזה גם בא ממקרים בהם הכתובת הייתה רשומה על הקיר. בכתבה הרצ"ב בהרבה הכתובת הייתה רשומה על הקיר, המערכת ידעה על הפגמים ככל הנראה , אך בחרה מהשיקולים שלה להתעלם ועל כך צריך לשלם את המחיר כי אין ברירה .

אם כבר הגעתי לבית המשפט לתביעה מול משרד החינוך או כתוצאה מאלימות פיזית כלפי מורים או כתוצאה מאלימות כלפי תלמידים , התוצאה עליי להוכיח את הנזק. את הנזק מוכיחים באמצעות מעקבים רפואיים, חוות דעת מתאימות בהתאם לסוג הפגיעה . לכן בטרם הגשת התביעה מומלץ להיוועץ עם רופא בהתאם לסוג הפגיעה על מנת שהרופא יכוון אתכם מה שעור הנכות שעשויה להקבע במקרה של הפגיעה .

 

לסכום תביעות של אלימות פיזית כלפי מורים הפכו לעניין שבשגרה , שאתם בוחרים עורך דין נגד משרד החינוך, עליכם לבדוק מי המשרד שמייצג אתכם .

משרדנו בעל ניסיון רב שנים בייצוג תובעים ונפגעים ובמשך השנים הבאנו תוצאות ללקוחות רבים עמם עבדנו.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

דוח ועדה הרפואית – נמצא זכאי לפיצויים עקב תקיפה
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!