לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

אלימות נגד רופאים? זה לא בריא!

אביאל, רופא צעיר בן 38, עבד בחדר מיון במשמרת שבת כאשר הגיע פצוע ראש לאחר תאונת דרכים קשה. משפחתו של הפצוע הייתה נסערת ונרגשת וחרדה לגורל יקירה, אך משך זמן ההמתנה בחדר המיון היה ארוך מהרגיל, דבר שהרגיז מאד את המשפחה שרצתה שיקירה יטופל במהרה. תחילה, תקפה המשפחה את הצוות הרפואי באופן מילולי, אך העניינים הסלימו במהרה והאלימות הפכה פיזית. אביאל אשר יצא להודיע למשפחה מה מצבו של יקירם ספג מכות חזקות לכל חלקי גופו, שומרים שהגיעו למקום הצליחו להפריד בין המשפחה לבין אביאל אשר פונה בעצמו לחדר מיון כשהוא סובל ממכות יבשות, נזקים לעמוד השדרה וטראומה ממושכת שגרמה לו להעדר זמן רב מהעבודה.

בעזרתנו, הגיש אביאל תביעה לביטוח לאומי לתשלום לדמי פגיעה. מטרתו היתה לקבל פיצוי בגין אלימות נגד רופאים באופן זמני למשך שלושה חודשים בזמן שהוא מתארגן להגיש תביעה לקביעת נכות. בתביעה לקביעת דרגת הנכות נפסקו לאביאל 22% אחוז בגין פוסט טראומה מהאירוע והנזק בגב, ונקבעה לו קצבת נכות לכל חייו. אביאל הגיש גם תביעה לתקנה 15 בה טען כי עקב מקרה האלימות קשה לו לחזור לעבודה וכי שכרו נפגע. המוסד לביטוח לאומי בחן את טענותיו והחליט להגדיל את קצבת נכות בשיעור של 1/3.

לאחר סיום תהליכים אלו של תביעה לביטוח לאומי לקביעת דרגת נכות, החליט אביאל לתבוע גם את בית החולים על שלא מנע את האלימות. לאביאל היה קשה לתבוע את בית החולים בו אהב מאד לעבוד, אך הפחד כי לא יצליח להשתלב בחזרה במעגל העבודה לא הותירה לאביאל ברירה אלא לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את בית החולים כדי שיוכל לשקם את עצמו לפני שינסה שוב להשתלב בעבודה. לבסוף, למרות הקשיים, ההליך הסתיים בהסדר מול חברת הביטוח ובפיצוי כספי גדול של מאות אלפי שקלים שאיפשר לו לשקם את חייו ולהבריא.

עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל74% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
ערר עבור תובע לקבלת קצבת נכות עקב מצב בריאותי
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה ברגל במהלך עבודה
תובע נמצא זכאי ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה לשנה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!