לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגע וברח עונש

תאונות פגע וברח הן מעבירות התעבורה החמורות ביותר ולצערי גם בין האירועים שגורמים לפגיעות הגוף הקשות ביותר מתאונות דרכים. החוק מגדיר לעבירות פגע וברח ענישה בטווח רחב למדי של ענישה, בהתאם לחומרת הנזק ואופי העבירה, כאשר ה"מעניש" הוא המדינה. ומה עם הקורבנות עצמם? הם יידרשו למסלול תביעה שונה לחלוטין על מנת לממש את זכותם לפיצוי כספי.

מהי תאונת פגע וברח?

תאונת פגע וברח ( או בשמה האחר: עבירת הרשלנות) נחשבת לעבירה חמורה וחמורה, שבה היה מעורב נהג בתאונה וקיים חשד סביר כי גרם נזק לאדם אחר. למרות שעשה כן, עזב את מקום התאונה מבלי להשאיר פרטים ומבלי להזעיק עזרה רפואית לנפגע. החוק קובע כי ניתן להאשים גם נוסע באותו רכב בעבירה זו, אם לא הזעיק עזרה לאחר התאונה.

לעיתים חוסר זהירות של נהג פוגע ואי מילוי חובתו החוקית לעצור ולהגיש סיוע לנפגע מתרחשת בשל הרצון להימנע מעונש וקנסות. לפעמים בעקבות הלם או שוק שגרם להם לקבל החלטה אחרת. בשני המצבים זה עדיין נחשב לעבירה שבגינה פגע וברח ייענש בחומרה.

 

עונש פגע וברח צפוי לנהגים בעבירה זו

חומרת עונש הפגיעה וברח ייקבע בדרך כלל לפי חומרת הפציעה של הקורבן:

  1. Three years in prison – for the driver who did not stop after the accident he caused, because he believed that no one was harmed. Of course, a hit and run penalty will be imposed even in such a case, since that driver was supposed to take into account the probable possibility of causing damage.
  2. Seven years in prison – for the driver who knew that he caused damage to another person, but nevertheless did not stop and ran away from the scene of the accident.
  3. 14 years in prison – for a driver who caused actual and serious damage to an injured person, or caused his death.

For a hit-and-run accident, you can receive additional punishments besides years of imprisonment: probation, a monetary fine, disqualification of a driver's license or disqualification of a conditional license). To reduce hit and run penalty to consult with a traffic lawyer.

 

What is required from the driver's side to prevent a hit and run accident?

  • Stop the vehicle at the scene of the accident and do not move it
  • Take care of the victim's safety and make sure that there are no more casualties. After that he must provide first aid to the victim according to his ability.
  • The driver must call first aid (ambulance, police and fire department depending on the circumstances).
  • Give his details to the police or a representative on his behalf – at the place where the accident occurred
  • The driver must contact the police station and report the incident in full, give his testimony and provide his full details.
עונש פגע וברח
Hit and run penalty

Options facing victims of hit-and-run accidents

פגיעה גופנית שנותרת ללא מענה בזמן אמת עלולה להגיע עד כדי סכנת חיים. לא בכדי גורמות לעתים תאונות פגע וברח גם למותו של אדם ומותירות את המשפחה כואבת ושבורת לב. כמובן שגם פגיעה חמורה עשויה לחולל משבר של ממש מבחינה משפחתית, כלכלית, בריאותית ותעסוקתית.

אדם שנותר פגוע מתאונת דרכים עשוי להיוותר עם נכות צמיתה, אובדן כושר עבודה, מצב סיעודי ואף סיבוכים רפואיים שאין להם פתרון או מרפא. לאור אלה, עליהם למצות את זכויותיהם בחוק ברמה הרפואית והביטוחית.

 

הגורם המפצה בגין נזקי גוף מתאונות פגע וברח

בתאונות דרכים שאינן פגע וברח, הנפגעים יקבלו את פרטי הנהג הפוגע ויכולים כעת לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את פוליסת ביטוח החובה של הרכב שגרם לתאונה. ביטוח חובה מכסה את נזקי הגוף והנפש של הנוסעים ברכב, של הולכי רגל ושל רוכבי האופניים. במקרה של תאונות פגע וברח, אין רכב שניתן לתבוע את ביטוח החובה שלו ולכן פונים לקרן הממשלתית "קרנית".

קרנית היא קרן ממשלתית הפועלת למימוש חוק הפיצויים של נפגעי תאונות הדרכים. היא מפצה את הנפגעים שלא יכולים לתבוע מהמבטח את הפיצויים על הנזק וסבל שנגרם להם במצבים של העדר ביטוח חובה, ביטוח שאיננו מתאים לסוג הרכב או סוג הנהג הפוגע וגם כאשר זהות המבטחת אינה ידועה. אחת הסיבות הבולטות שבעקבותיהן ניתן לפנות לקרן לעזרה היא לאחר התרחשות של תאונות פגע וברח.

 

הליך התביעה מול תאגיד קרנית

As in any other claim, even in hit and run accidents, the victim is required to show that his injury occurred from an accident defined as "hit and run", so that it was not possible to locate or identify from it the details of the offending driver and his mandatory insurance company.

These proofs derive from the evidence that exists for the case, including photos from the scene of the accident, witnesses to the case, medical records obtained from a referral for medical treatment after the accident, and obtaining a police permit after the victim filed a complaint regarding the accident. It is very important that documentation of the chain of events containing the type and color of the vehicle, the license plate number and even the driver's appearance be found in writing, if possible these details could be omitted.

 

Legal support for victims of hit and run crimes

Of course, the amount of compensation is expected to make it significantly easier to deal with damage and suffering caused as a result of the accident and to provide as good a preservation as possible of the standard of living that preceded the accident. A lawyer specializing in tort law will also be able to exercise the victim's rights against additional compensatory factors as far as they exist, such as private insurance policies, nursing policies, surgeries, general disability and more.

משרד עורכי הדין פייפר כהן, המתמחה בנזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות רפואיות, מעניק ללקוחותיו חבילה משפטית מקצועית ובלתי מתפשרת, למיצוי זכויותיהם מול כל הצדדים המפצים. הידע והניסיון המקצועי של המשרד יסייעו לכם להגיע לסכומי פיצוי הולמים ומכובדים, תוך ניהול הליך משפטי יעיל וממצה.

עורך דין מומחה בדיני נזיקין ומיומן מאוד במיוחד בליווי נפגעים מתאונות הדרכים, יוכל לסייע להליכי התביעה בכל שלב, לכוון אתכם, לשלוח בשמכם את תביעת הביטוח לתאגיד קרנית ואף להעניק ייצוג משפטי הולם כאשר קרנית מסרבת לפצות מכל סיבה שהיא, או שטוענת לסכומי פיצוי שאינם הולמים בפועל את היקף הפגיעה וחומרתה.

ניתן לקבל פיצויים כספיים מהתאונה בעקבות נזק וסבל נפשי או גופני, המתבטא בנכות, כאבים, אובדן כושר עבודה ויכולת ההשתכרות, קבלת ימי מחלה, הוצאות רפואיות וטראומה נפשית.

לא ניתן להעריך לחלוטין את השווי הכספי של כאב או נכות שנגרמו לאדם הסובל מנזקי גוף, אך החקיקה קובעת את הסכום המקסימלי בחלק מראשי הנזק ואילו הפסיקה קובעת דרכי חישוב לראשי נזק אחרים. 

לכן על מנת לקבוע את סכום הפיצויים המדויק לתאונה שחוויתם, יש צורך לעבור סדרה של בדיקות של מומחים שיעריכו את המצב. 

במקרים של אובדן שכר, הוצאות רפואיות וקבלת ימי מחלה, ניתן לדעת מה יהיה סכום הפיצויים מאחר והוא יפצה על הנזק הכספי שנגרם. לרוב, בהצגת אישור על הוצאות רפואיות, הפיצויים יהיו החזר על ההוצאות וכך גם החזר על ימי העבודה שנגרמו בעקבות התאונה.

יש להעביר את כל המסמכים המתעדים את התאונה (פנייה לטיפול רפואי, אישור משטרה) ואת הנזקים הרפואיים ממנה יחד עם כתב התביעה. ייתכן שתתקבל דרישה להשלים מסמכים חסרים. אם התביעה נדחתה, ניתן יהיה להיעזר במומחה רפואי לקביעת היקף הנזק הרפואי וחומרתו כתוצאה מהתאונה ולתבוע בבית המשפט באמצעות עורך דין.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות לקצבת נכות שנתית של 75,000 ש"ח

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!