לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תביעה ביטוח מנהלים

לא אחת נתקלתי בפניות של עובדים השואלים האם במסגרת תביעת ביטוח מנהלים במקרה של אובדן כושר עבודה יש כיסוי, אך כדי לענות על השאלה הזו צריך לבדוק היכן אתם מבוטחים. אם אתם מבוטחים במסגרת קרן פנסיה, דעו שהיא כוללת כיסוי מסוים על אובדן כושר עבודה. בנוסף, יש לבדוק את סכום הביטוח, כי לרוב סכום הביטוח הינו פונקציה של שכר המבוטח וגם תלוי בהפרשותיו של המעסיק לקרן הפנסיה. מעסיקים רבים מפרישים רק עד גובה שכר הבסיס וללא חישובי שעות נוספות, מה שמקטין את סכום הביטוח.

אם הנך מבוטח בקרן פנסיה חדשה, לרוב הכיסוי הביטוחי למקרה של אבדן כושר עבודה יהיה במקרה בו איבד העובד לכל הפחות 1/4 מכושרו לעבוד. כלומר, אם תצליח להוכיח כי אתה לא כשיר לעבוד בהיקף מינימלי של  1/4 מכושרך לעבוד, תזכה לפיצוי מחברת הביטוח. לעומת זאת, ביטוח מנהלים בחברת הביטוח בהכרח כולל פוליסה לאבדן כושר עבודה .

legal-1302034__3401

ביטוח מסוג זה יכול להיות רק על בסיס חסכון, זאת בשונה מקרן פנסיה בה הכיסוי הביטוחי כולל בתוכו כיסוי לאבדן כושר עבודה. לכן חשוב מאוד לבדוק היכן אתם מבוטחים, האם במסגרת קרן פנסיה או במסגרת פוליסת ביטוח בחברת הביטוח.

עוד עניין חשוב שמראה את ההבדל בין חברת הביטוח לקרן פנסיה הוא סוגיית מחלות העבר. בהתאם לתקנון קרן הפנסיה, אם הצטרפת לקרן הפנסיה עם מחלה קיימת אך חלה התדרדרות במצבך, או שהמחלה המקננת בגופך חלילה התפרצה פחות מ – 5 שנים מיום ההצטרפות לקרן פנסיה, חברת הביטוח עלולה לדחות את התביעה שלך בטענה כי לא סיימת את תקופת האכשרה למחלה זו. לעומת זאת, אם אתה מבוטח מעל ל – 5 שנים בקרן פנסיה אין משמעות לעברך הרפואי והדבר דומה למצב שבו הצטרפת כאדם בריא.

בחברות הביטוח אין את תקופת אכשרה, אך עדיין חברת הביטוח עשוייה להזמין חומר רפואי אודות על מנת לבדוק אם חלית לפני שהצטרפת והאם הצהרת על מצבך הבריאותי באופן תקין. אם משהו יעורר את חשדה של חברת הביטוח כי ניסית לרמות אותה, היא עלולה לדחות את התביעה שלך לאבדן כושר עבודה. במידה ודבר כזה קרה לכם בתום לב, או שטענותיה של חברת הביטוח מוטעות לחלוטין, הגיע השלב להגיש את התביעה לאבדן כושר עבודה.

בשלב הזה עליך לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים שמראים מדוע אתה לא כשיר לעבוד, מומלץ לצרף מכתב מרופא תעסוקתי שמסביר את הסיבה למה אתה לא כשיר לעבוד, וחשוב גם לציין האם אינך יכול לבצע כל עבודה, או שהינך יכול להתפרנס ממקצוע אחר או מתפקיד אחר במקצועך. לדוגמא, פסנתרן שנפגע מדלקת מפרקים קשה אולי לא יוכל לחזור לנגן, אך יכול לשמש כמורה לנגינה. פרטים אלו חשובים כיוון שלעיתים נבחן אובדן כושר העבודה למקצוע ולתפקיד הספציפי של האדם באופן ספציפי בלבד.

חשוב תמיד להתייעץ עם עורך דין המומחה לתחום הביטוח ולא לצאת למאבק להכרה בזכויותיכם לבד.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות קצבת נכות עקב תאונה בדרך חזור מהעבודה
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות 19% נכות לתובע אשר החליק במדרגות עבודתו
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
אישור זכאות של 19% נכות עקב פגיעה בשמיעה מרעש בעבודה
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!