לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פריחה בעור

פריחות בעור נראים לעיתים ממבט ראשון כעניין נפוץ הקשור לשימוש בתכשירי קוסמטיקה לא מתאימים או אלרגיה למזון, ולא קשורה כלל למקום העבודה. אך לא אחת נתקלתי במהלך השנים במבוטחים שהגישו תביעה להכרה נכות עבודה על רקע עור ונדחו. הסיפור של דליק, איש צוות מערכות בכיר, ממחיש את האפשרות להיות מוכר כנפגע פגיעה בעבודה על רקע בעיות עור.

דליק עבד שנים רבות באותו מקום עבודה, ובתקופה לפני שעזב נתקל ביחס לא נעים מצד הבוסים שלו. דליק מתאר מצב כי לאחר מספר ימים של לחץ ועומס עבודה הופיעו על חלקים רבים של הגוף פריחה קשה שמלווה בגירודים. הרופאים שבדק את דליק לא הצליחו למצוא את הסיבה לפריחה .
באחד הפעמים בהם דליק ביקר בבית חולים איכילוב שאל אותו הרופא שבדק אותו, לאיזה מידת לחץ אתה חשוף? דליק הבין מיד כי הבעיה היא הלחץ הקשה שהועמס עליו ונזכר כי כל פעם שיש ויכוח קשה בינו לבין המעסיק רמת הפריחה בעור גדלה וגם רמות הסוכר. לדליק לא נותרה ברירה אלא לפנות לביטוח לאומי ולהוכיח כי אכן האלרגיה והפריחה בעור קשורים לעבודה. ואכן, המוסד לביטוח לאומי שבדק את המקרה שלו הבחין כי דליק התמודד עם מצבי לחץ בלתי סבירים עקב מצוקה קשה של כוח אדם, יחס קשה מצד הבוסים בעבודה ואוירה כללית של תסכול ומתח רב. מן הסיבות הללו, התוצאה הייתה כי ביטוח לאומי הכיר בפריחה בעור כתאונת עבודה.
אגב, המקרה של פריחה לא חייב להיות קשור ללחץ בעבודה. פריחה יכולה גם להגרם מחשיפה לחומרים מסוכנים, וגם אם אינם מסוכנים, הם עלולים לגרום לעובד פריחה על רקע אלרגיה. כמובן שבעת הגשת תביעת תאונת עבודה, צריך להראות את מידת החשיפה לחומרים מסוכנים או אלרגנים אלו.
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות 97% נכות עבור תובע החולה באמנזיה
ערר עבור תובעת לקבלת קצבת נכות הסובלת מפיברומיאלגיה
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!