לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
עברת תאונה? נפצעת? חלית?​
צרו קשר וקבלו את הפיצוי המגיע לכם!

תביעת ביטוח פריצת דיסק

אנשים רבים סובלים מבעיות של פריצת דיסק. לא אחת אני נתקל בשאלות כגון: "אם יש לי פריצה בדיסק, האם אני זכאי לפיצוי מביטוח לאומי?"

התשובה לשאלה הזו מורכבת. לרוב מי שעובד בהרמת משאות כבדים או חוזר על אותה הפעולה פעם אחר פעם, יכול לקבל פיצוי מביטוח לאומי על פריצת הדיסק מאחר וכאבי הגב שלו יוכרו כתאונת עבודה. בגין כאבי גב מסוג זה, מגישים תביעת תאונת עבודה מסוג מיקרוטראומה.

מיקרוטראומה הינה סוג של תאונת עבודה המתקבל מפעולות חזרתיות, חוזרות ונשנות, בשל אופי העבודה. לדוגמא, סבל המרים משאות כבדים מדי יום ביומו או פועל הנדרש לחפור, לעדור, לפנות פסולת או לשאת משאות באופן שמכופף או מעמיס מאד על גבו, ואלמלא תנועות אלו, לא הייתה נגרמת פריצת הדיסק.

 

 

איך ניתן להגדיל את אחוזי הנכות בתאונת עבודה

 

על הנפגע לדווח על התאונה כתאונת עבודה למלא טופס של דמי פגיעה ולבקש הכרה כנפגע תאונת עבודה. ייתכן והמוסד לביטוח לאומי ישלח חוקר למקום העבודה, יראיין את העובדים במקום ויברר את תנאי העבודה, כל זאת על מנת לבדוק את אופי העבודה של מגיש התביעה. אם מגיש התביעה מצליח להוכיח כי תנאי העבודה אכן יצרו עומס בלתי סביר על הגב, הוא יוכל להיות זכאי להכרה בפריצת הדיסק כתוצאה של תאונת עבודה.

לאחר שהתאונה תוכר כתאונת עבודה, תוכל להגיש תביעה להכרה בנכות עבודה. בשלב הזה תזומן לוועדה רפואית אשר בה ייקבעו אחוזי הנכות עקב מצבך ויתברר האם הינך זכאי לקצבת נכות, למענק או להטבות מסוימות עקב מצבך.

במקביל להליך מול ביטוח לאומי, מומלץ לבדוק אם אפשר לתבוע את המעסיק על תנאי עבודה לא הולמים, רשלנות במקום העבודה או גרימה לנזק. במידה והתביעה תתקבל, תוכל לקבל פיצויים מהמעסיק בניכוי התשלומים שישולמו לך מהמוסד לביטוח לאומי.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
החלטת הוועדה בגין נכות רפואית
אישור זכאות ל70% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!