לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

פגיעת ראש‎

פגיעת ראש / חבלת ראש לאחר תאונת דרכים –

כיצד ביטוח לאומי קובע את אחוזי הנכות על פגיעת ראש לאחר תאונת דרכים וכיצד מומחה של בית המשפט במקרה של תאונת דרכים קובע את אחוזי הנכות?

תאונות דרכים בארץ הם עניין של שגרה ותאונות דרכים עם פגיעת ראש הפכו לעניין של שגרה.
רק בתל אביב מידי יום ביומו נפגעים רוכבים קורקנטים חשמליים עם פגיעת ראש קלות, או תאונות דרכים בהם נגרמת פגיעה של זעזוע מוח לא פשוט, או לפעמים תאונות דרכים או תאונות עבודה בהם נגרם דימום במוח לאחר חבלה.
והמצב בשאר חלקי הארץ די דומה, ומיד יום ביומו אנו מוצאים את עצמנו עם תובעים שנפגעים בעמוד השדרה, תאונות דרכים דימום במוח לאחר חבלה, פגיעות בצוואר לאחר תאונת דרכים והרשימה עוד ארוכה.
העניין בפגיעות ראש בעבודה, או פגיעת ראש בתאונות דרכים הוא שבין אם הפגיעה היא קלה באופן יחסי או בין אם הפגיעה היא קשה באופן יחסי, ואיך שלא נסתכל על זה, הרי שפגיעת ראש עשויה לפגוע ביכולת של הנפגע לתפקד בין אם באופן קל ובין אם באופן משמעותי.
לא אחת אנו נתקלים במשרד מידי יום ביומו בנפגעי תאונות דרכים עם פגיעת ראש, או נפגעי תאונות עבודה עם פגיעת ראש שמתלוננים על כך שהתפקוד שלהם נפגע.
ושוב ככל שהתפקוד של הנפגע נפגם משמעותית יותר כך שהפיצוי לו תזכו גדול יותר.
בין היתר הנפגעים בתאונות דרכים או בתאונות עבודה לאחר חבלת ראש, אנו מוציאים את נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה בהם נגרמת פגיעה בצוואר, וגם בתאונות מסוג כזה מה שמאפיין אותם הוא הפגיעה בתפקוד.
גם פגיעה בצוואר מה שנקרא מכת וופילש (WHIPLASH), עשויה לגרום לבעיות תפקודיות לא פשוטות.
לקוחות רבים ונפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה בהם נפגע הראש, או נפגע בצוואר בתאונה, שואלים את עצמם:

מה ארגיש לאחר שאפגע בתאונת דרכים או תאונת עבודה עם פגיעה בראש, פגיעה בצוואר/מכת וופילש?

לא אחת תוכלו לסבול מהתופעות הבאות:

  • כאב ראש
  • בחילות
  • סחרחורות
  • פוסט טראומה לאחר תאונת דרכים/ פוסט טראומה לאחר תאונת עבודה
  • סיוטים אחרי תאונת דרכים/סיוטים אחרי תאונת עבודה
  • כאבים בצוואר
  • בעיות רכוז וזכרון לאחר תאונת דרכים/בעיות זכרון לאחר תאונת עבודה
  • קשיי שינה
  • צפצופים באוזניים
  • קשיי תפקוד
התוצאה לא אחת של פגיעת ראש או מה שנקרא חבלת ראש לאחר תאונת דרכים או תאונת עבודה הינם פגיעה לא פשוטה.
לא אחת פגיעות ראש מסוג זה עשויות לפגוע ביכולת של הנפגע לתפקד ולבצע את העבודה שלו, והתוצאה היא שאותו נפגע יהיה מצוי במה שנקרא אובדן כושר לאחר חבלת ראש מתאונת דרכים, לאחר חבלת ראש בעבודה.
אחת השאלות הרבות אותם שואלים נפגעים רבים:

לכמה זמן תקבע לי חברת הביטוח אובדן כושר עבודה לאחר חבלת ראש?

התשובה היא הכל תלוי במידת הפגיעה, ככל שהפגיעה שלך תהיה גדולה יותר, ככל שהפגיעה שלך תהיה מרכבת, ותתקשה לשוב לעבודה לאחר תאונת הדרכים עם חבלת הראש, התוצאה תהיה שחברת הביטוח תקבע לך אובדן כושר עבודה ארוך יותר.

דוגמאות

פגיעת ראש לאחר החלקה על מים

למשל, באחד התיקים בהם טיפל המשרד סבל לקוח מפגיעת ראש לאחר החלקה על מים, מבעיות של זכרון, מבעיות פוסט טראומה לאחר חבלת ראש, והתוצאה היא שהומלץ לו לעבור שקום ארוך טווח בבית לוינשטיין.
במצב דברים זה חברת הביטוח אישרה ללקוח שנה וחצי של אובדן כושר עבודה על רקע הפגיעה בעבודה בה נפגע הראש.

דמום במוח לאחר חבלה

במקרה אחר דמום במוח לאחר חבלה גרם לתובע להעדר מהעבודה כאיש שיווק ומכירות, התוצאה הייתה קשה מאוד, שכן אותו איש שיווק החל לסבול מבעיות זכרון ורכוז לא פשוטות אשר פשוט הקשו עליו לבצע את העבודה, מה שגרם לו לפגיעה במכירות.
אותו איש שיווק החל להיות רגזן מידי יום, עד אשר מקום העבודה ניאלץ לפטר אותו ולסיים את העבודה איתו.
גם כאן חברת הביטוח קבעה אובדן כושר עבודה למשך שנה על רקע פגיעת ראש וזעזוע מוח קל, וכן חברת הביטוח על ידי המומחה שבדק אותו קבע לו אחוזי נכות משמעותיים והכל על רקע פגיעת הראש ממנה הוא סובל.
לכן שאתם נבדקים בפני וועדה רפואית של ביטוח לאומי וטוענים לאחוזי נכות על רקע פגיעת ראש, לאחר זעזוע מוח לאחר תאונת דרכים, זעזוע מוח לאחר תאונת עבודה, חברת הביטוח או הרופא בוועדות של ביטוח לאומי יבדוק את מידת הפגיעה שלכם ואת הצורך בשקום.
ככל שתראו בוועדות צורך לשקום, תראו מסמכים רפואיים רבים המבססים נזק רב, התוצאה תהיה אחוזי נכות על רקע פגיעת הראש גבוהים יותר.
אם הנכם נבדקים בוועדות של ביטוח לאומי לא אחת ביטוח לאומי עשוי לקבוע לכם אחוזי נכות זמניים על רקע הפגיעות , ובהמשך אחוזי נכות קבועיים.

זכרו!

ככל שהבדיקות אותם הנכם עושים יהיו משמעותיות, כך תזכו באחוזי נכות משמעותיים ובפיצוי גדול יותר, הכל על רקע פגיעת הראש בעבודה, פגיעת הראש על רקע תאונת הדרכים.
לא אחת אפשר להגדיל את אחוזי הנכות שנקבעים על רקע פגיעת הראש, גם אם מבססים מה שנקרא פוסט טראומה בעבודה, או פוסט טראומה לאחר חבלת ראש.
תובעים רבים מתלוננים על בעיות של דכאון, טראומה לאחר פגיעת ראש, ולא אחת מופיעה פגיעת נפשית לאחר תאונת דרכים, או פגיעה נפשית לאחר תאונת עבודה שבא לידי ביטוי בהתקפי זעם, עייפות, תשישות, דכאון או מצב רוח לא טוב.
גם חברת הביטוח וגם ביטוח לאומי בתאונת עבודה נתונים ושמים דגש על פגיעה נפשית לאחר תאונת עבודה, פגיעה נפשית לאחר תאונת דרכים.
המומחים אשר עשויים לבדוק אתכם ירצו לראות איזה טיפולים אתם נוטלים על רקע פוסט טראומה לאחר תאונת דרכים, או פוסט טראומה לאחר תאונת עבודה.
אותם מומחים ירצו לראות אם הנכם גם סובלים ממה שנקרא סיוטים בלילות לאחר תאונת דרכים, או סיוטים לאחר תאונת עבודה.
ככל שהתשובה חיובית לעניין זה וככל שהתשובה חיובית לעניין פגיעה נפשית, פוסט טראומה (PTSD) וכן קיימת פגיעה תפקודית אשר פוגעת בכושר העבודה, התוצאה תהיה שאחוזי הנכות אשר ייקבע לכם יהיו משמעותיים.

זכרו!

ככל שאחוזי הנכות אשר נקבעים לכם יהיו משמעותיים כך תזכו בפיצוי גבוה יותר, ולכן לא אחת המטרה שלכם בתאונות כאלה לבסס אחוזי נכות גבוהים ככל האפשר ולבצע את הרבה בדיקות אשר עשויות להוכיח את פגיעות מסוג כזה.
לכן חשוב להתייעץ במקרים מסוג זה עם עורך דין מומחה בתחום!
Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

ערר מול ביטוח לאומי שאושר עבור זכאות לאובדן כושר עבודה
אישור זכאות ל74% נכות, 100% אי כושר וקצבה קבוע
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות ל57% נכות, 65% אי כושר וקצבה לשנה
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!