לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

תאונות דרכים, פגיעות ראש והמוסד לביטוח לאומי

נפגעי תאונות דרכים רבים מגלים לצערם שדווקא כאשר הם זקוקים לו יותר מכל, המוסד לביטוח לאומי מפנה להם כתף קרה כאשר הם מתלוננים על כאבים, פגיעה בריכוז ובזיכרון עקב זעזוע מוח או פגיעה בצוואר. גם פגיעה בצוואר יכולה לגרום לתופעות קשות של חוסר ריכוז, קשיים קוגניטיביים כאלו ואחרים וכאבים עזים ומפושטים אשר יכולים להקרין לחזה, לזרועות ולגב. פגיעת וייפלש לדוגמא, הינה פגיעה נפוצה מאד בתאונות דרכים קלות הנגרמת כאשר הצוואר מתנועע אחורה וקדימה ( ייתכן גם ימינה ושמאלה במקרה של פגיעה מן הצד ) ללא שליטה, ועשוי לגרום לשורה של נזקים במערכת העצבים בעמוד השדרה הצווארי, ובין היתר לגרום לכאב כרוני וקשיים בתנועת הצוואר. גם זעזוע מוח יכול להותיר את אותותיו חודשים ואף שנים לאחר הפגיעה. רבים מתלוננים על פגיעה בעבודה מאחר והם אינם מסוגלים להתרכז בעבודתם, סובלים מכאבי ראש מקבציים קשים, טשטוש ראייה, סחרחורות ולפעמים גם התעלפויות כתוצאה מהפגיעה שספגו. הקושי העיקרי מול המוסד לביטוח לאומי וגם חברות הביטוח השונות הינו שלב ההוכחה כי כל הסבל הנורא הזה אכן נובע מן הפציעה בתאונה.

 

כאב ראש בעבודה

 

הוכחת הקשר בין התאונה לבין קשיי ריכוז, קשיי זיכרון, כאב כרוני או כל תופעה אחרת הגורמת סבל לאדם 

חכמים נוהגים לומר שסוף מעשה במחשבה תחילה, ואכן, גם אם עברתם תאונת דרכים קלה ואינכם חשים בכל כאב או בעיה, רוצו מיד להבדק. קשיי זכרון, קשיי ריכוז, כאבים כרוניים בראש ובצוואר ושלל בעיות נוספות עלולים לתקוף אתכם ימים ואף שבועות לאחר התאונה, וללא תיעוד מתאים, חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי יתקשו מאד למצוא את הקשר. מיד לאחר התאונה דאגו להיבדק באופן מקיף, לקבל מסמכי שחרור, המלצות והפניות, ולשמור אותם. במידה ואכן יסתבר כי נגרם לכם נזק באותו היום שאת אותותיו אתם מתחילים להרגיש רק לאחר זמן מה, תיעוד זה ישמש לכם בסיס לתביעה בגין פגיעת וויפלש או פגיעת ראש, גם אם קלה. בנוסף, רצוי ומומלץ ביותר לגשת לקבלת חוות דעת מקצועית רפואית מרופא משפחה או רופא מתחום הכאב, עמוד השדרה או כל דבר אחר שממנו אתם סובלים, ולוודא שהוא מתאר כי סביר להניח שיש קשר בין מה שאתם חווים לחבטה שספגתם במהלך תאונת הדרכים.

במידה ומדובר במקרה של תאונת עבודה, בנוסף לכך יש גם לבדוק האם התאונה נגרמה בשל רשלנות של מעסיקכם. רשלנות במקום העבודה יכולה לזכות אתכם בפיצוי ניכר, ואם אתם חושדים כי מעסיקכם לא מילא אחר כל הוראות הבטיחות ולא עשה די כדי למנוע את התאונה, לדוגמא, כפה עליכם להשתמש בכלי רכב לא תקין ובשל כך נגרמה תאונה, או כפה עליכם לנהוג למרות שאינכם מיומנים בנהיגה או לא מחזיקים ברשיונות המתאימים וכדומה, רצוי שתבדקו זאת לעומק.

בנוסף לכאב ולסבל הגופני, רבים מנפגעי תאונות הדרכים מתלוננים גם על מצבים של פוסט טראומה, חרדה, דיכאון, קושי לתפקד וקושי לחזור לעבודה. חשוב שתדעו שגם מצבים נפשיים כעין אלו יכולים לזכות אתכם בפיצוי או באחוזי נכות, ולכן חשוב כל כך לציינם במהלך התביעה. צרפו חוות דעת של רופא מתחום הפסיכיאטריה אשר יציין את הקשר הסביר שבין התדרדרות המצב הנפשי שלכם ובין התאונה.

ספקו את כל המסמכים הרפואיים שיש בידיכם, לרבות מרשמי תרופות, הפניות, סיכומי טיפול, אישפוזים, וכל מה שרלוונטי, על מנת שאפשר יהיה להבין למה אתם זקוקים בהווה ובעתיד על מנת להשתקם בצורה מוצלחת מן המצב הרפואי הנפשי או הפיזי שאליו הגעתם עקב התאונה.

אם גם אתם נפגעתם מתאונת דרכים, חשוב שתפנו אל עורך דין תאונות דרכים. משרד עורכי הדין פייפר כהן סייע למאות אנשים להתמודד מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי, ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר. המשרד ילווה, ייעץ, ייצג וידריך אתכם בכל שלב ושלב, עד להצלחת התהליך.

Picture of עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות לקצבת נכות עקב לופוס מול ביטוח לאומי
אישור זכאות קצבת נכות והכרה של 63%, ו-65% אי כושר
אישור הכרה של 100% נכות וזכאות לקצבת למשך שנה
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
פיצוי כספי משמעותי לחולה שחפת
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!