לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

קיבוע עמוד שדרה מותני – אחוזי נכות

במסמך זה אנו כאן כדי לפרט כמה שאפשר בנושאים הקשורים לקיבוע עמוד שדרה מותני, ביטוח לאומי אחוזי נכות, הגבלה בתנועות עמוד שדרה מותני, ועוד. במידה והגעתם למצב של פריצת דיסק מותנית, הגבלה בתנועות עמוד שדרה מותני, או כל בעיה שיש לה קשר לעמוד שדרה מותני, כדאי להיוועץ בעורך דין נזקי גוף או עורך דין המתמחה בביטוח לאומי שיוכל להדריך אתכם, ללוות אתכם ולהשיג עבורכם אחוזי נכות ואת כל הזכויות המגיעות לכם.

ביטוח לאומי אחוזי נכות

אחוזי נכות הקשורים בקיבוע עמוד שדרה מוגדרים בסעיף 37 לתקנות.

אחוזי הנכות משתנים לפי המיקום בעמוד השדרה: צוואר, גב עליון ומותן (גב תחתון). נכויות עבור בעיות בגב העליון נמוכות בהשוואה לצוואר וגב תחתון. בקיבוע של יותר מחוליה אחת- רופאים נוטים להגדיל את הנכות.

קיבוע עמוד שדרה מותני

במצבים בהם ישנו קיבוע עמוד שדרה מותני:

  • במידה והקיבוע הוא במצב נוח עבור המטופל והוא שומר על יציבת המטופל- ניתן לקבל 30% נכות רפואית.
  • במידה והקיבוע הוא במצב אינו נוח עבור המטופל ומשפיע על יציבת המטופל- ניתן לקבל 40% נכות רפואית.
  • במידה וקיימת הפרעה בולטת ביציבה של המטופל- ניתן לקבל 50% נכות רפואית.

 במצבים בהם ישנו קיבוע עמוד השדרה הגבי

  • במידה והקיבוע נמצא בזווית שהיא נוחה עבור המטופל- ניתן לקבל 10% נכות רפואית .
  • במידה והקיבוע נמצא בזווית שהיא אינה נוחה עבור המטופל- ניתן לקבל 30% נכות רפואית.

 במצבים בהם ישנו קיבוע של עמוד השדרה הצווארי

  • במידה והקיבוע קיים בזווית שהיא נוחה עבור המטופל ומדובר ביציבה שהיא תקינה- ניתן לקבל 30% נכות רפואית.
  • במידה והקיבוע קיים בזווית שהיא אינה נוחה עבור המטופל – ניתן לקבל 50% נכות רפואית.
קיבוע עמוד שדרה מותני - אחוזי נכות
קיבוע עמוד שדרה מותני – אחוזי נכות

 במצבים בהם מדובר בקיבוע מוחלט של כל עמוד השדרה:

  • במידה והקיבוע קיים בזווית שהיא נוחה עבור המטופל- ניתן לקבל 60% נכות, ובמידה והזווית היא אינה נוחה למטופל ולמרות שקיימות תנועות קלות של הצוואר – ניתן לקבל 100% נכות רפואית.
  • לעיתים קורים מצבים בהם פגיעה בגב ברמה המצריכה מאיתנו לבצע קיבוע של עמוד השדרה. לעיתים הפציעות הללו נגרמות מתאונות עבודה. במקרים כאלה אחוזי הנכות אשר ייקבעו הם גבוהים, ולכן אנו ממליצים לפנות לעורך דין לתאונות עבודה כדי שישיג לכם את כל הזכויות המגיעות לכם.

ביטוח לאומי אובדן כושר עבודה

במידה וקיים קיבוע עמוד שדרה מותני או כל פציעה כזאת או אחרת בעמוד השדרה, ומדובר בפציעה שקרתה כתוצאה מתאונת עבודה, ניתן לפנות לביטוח לאומי למחלקת נפגעי עבודה ולבצע תביעת תאונת עבודה. במידה וייקבעו 10% נכות בעקבות קיבוע של עמוד שדרה מותני – המטופל עשוי להיות זכאי למענק חד פעמי, ואם יוחלט שלנפגע מגיעים 20% ומעלה- המטופל עשוי להיות זכאי לקצבת נכות לכל החיים וזאת בהתאם לאחוזי הנכות שיוחלטו עבורו והמשכורת ששולמה לו מלפני זמן הפגיעה.

הגבלה בתנועות עמוד שדרה מותני

אחוזי הנכות תלויים בהגבלה בתנועות עמוד שדרה מותני. מבחינת הנפגע, הסתמכות על עצם הקיבוע עצמו מהווה רק נתיב אחד עבור התביעה. נתיב נוסף מאפשר לטעון להגבלה בתנועות עמוד השדרה ולדרוש אחוזי נכות על בסיס ההגבלה הזו.

קיבוע עמוד שדרה מותני

כשאנו מדברים על  קיבוע עמוד שדרה מותני ישנה העדפה ברורה לקיבוע עמוד שדרה מותני על פני הגבי. קיבוע עמוד שדרה מותני כאשר הוא במצב נוח יכול לזכות ב- 30%, ובמצב שאינו נוח יכול לזכות ב- 40% ובמצב של עיוות קשה המלווה בהפרעה בולטת ביציבה, יכול לזכות בכ- 50%.

 

אנו בפייפר כהן ממליצים להצטייד בעורך דין נזקי גוף / עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי / עורך דין תאונות עבודה על מנת שכל זכויותיכם יגיעו אליכם ותוכלו לקבל את הפיצוי המגיע לכם עבור הפציעה שעברתם.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!