לוגו משרד עו"ד פייפר כהן
לייעוץ עם עו"ד:

הגשת תביעה לנכות כללית מביטוח לאומי

למוסד לביטוח לאומי מגישים מידי שנה כמעט 100,000 תביעות לנכות כללית, למרות מספר התביעות הגדול המוגשות לביטוח לאומי, ביטוח לאומי מאשר רק מעט מאוד תביעות לקצבת נכות.

לא אחת אני שומע ספורים ולפיהם קיבלתי רק 41 אחוז , ביטוח לאומי קיפח אותי , או קיבלתי 34 אחוז, והמערכת נגדי לכן התשובה לשאלות האלה היא לא אחת לבדוק מה יכול להגדיל לכם את הסיכוייים להגיע לקצבה? למשל , לבדוק אם תביעה לנכות כללית נבדקת אצל אישה כעקרת בית או אישה משתכרת.

 

תביעת ביטוח לאומי נכות

אם מדובר על תביעת נכות ביטוח לאומי לעקרת בית, הדרך להגיע לקצבת נכות קשה יותר מאשר אישה עובדת. או שאלה אחרת אותה צריך לשאול מה עשוי להוביל אותי לדרך הבטוחה לקצבת נכות? אם למשל יש חולה שיש לו בעיות רפואיות לא פשוטות עם בעייה מרכזית אחת כמו בעיית לב , בעיית הלב עשויה להקל עליו להגיע לקצבת הנכות.

לכן הכלל הכי חשוב בהגשת תביעה לנכות כללית ולבקשה לקצבת נכות כללית , היא מה אני עושה כדי לבסס את התביעה.

 

תביעה לנכות כללית מביטוח לאומי

ככל שאבסס את התביעה, אגדיל את הסיכויים שלי לקבל קצבה ולבטח קצבה גבוה יותר . עוד עניין עליו מסתכלים בוועדות הוא גיל.  ככל שגיל המבוטח צעיר יותר , הסיכוי לאשר את התביעה בנכות חלקית קטן יותר ולכן שמגישים תביעות נכות כללית של חולה צעיר , צריך לתכנן את התיק היטב.

הגשת תביעה לנכות כללית מביטוח לאומי

צריך שיהיה הסבר מעשי לסיבה מדוע אדם צעיר לא כשיר לעבוד

הסיבה יכולה להיות לא אחת מחלה קשה , או בעייה רפואית מרכבת שמשפיעות על החיים האישיים. גם אם הגיל מבוגר יותר , זה לא מקנה לו בוודאות את הזכייה בקצבת נכות אולם לא אחת מקל על הדרך. ככל שביטוח לאומי מבין שתשלום קצבת הנכות יהיה לשנים קצרות יותר , קל לו לחתום על השיק ולאשר את התביעה. עקשנות, כן שמגישים תביעה לנכות כללית אצל ביטוח לאומי צריך לקחת בחשבון עקשנות וקרבות.

לאמר לעצמכם גם אם המערכת לא אישרה אותי פעם אחת , עכשיו הגיעה התור להתחיל את הסיבוב השני ובסיבוב השני הכל מתחיל מחדש. ועוד עניין חשוב לוועדות – אם וועדה אחת הסתיימה לא טוב , יש עוד וועדות לעבור , וההליך לא הסתיים ונגמר . הרי שמגישים תביעה לנכות כללית לביטוח לאומי לקצבת נכות, עוברים הרבה וועדות וכל וועדה היא ספור בפני עצמה.

לסיום אם תתכננו היטב את תביעת הנכות הכללית, תגישו אותה בזמן הנכון , תוכלו לצאת עם חיוך מהוועדות. למשרדינו ניסיון עשיר בוועדות ובתקדימים לאורך השנים אותם יצרנו מול המוסד לביטוח לאומי . אתם מוזמנים לפנות אלינו בדף צור קשר או לגלוש באתר ולקרוא את התכנים.  זכרו טרם הגשת תביעה חשוב להתייעץ מול עו"ד מנוסה בתחום!

הגשת תביעה לנכות כללית מביטוח לאומי
הגשת תביעה לנכות כללית מביטוח לאומי
עורך דין אייל פייפר
עורך דין אייל פייפר

בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) משנת 2005, עורך דין מוסמך משנת 2007 וחבר בלשכת עורכי הדין. החל משנת 2000 עסק בענייני ביטוח שונים כגון: חבויות, פנסיה, חיים ורכוש, סוכן ביטוח מורשה משנת 2003. לאורך השנים צבר עו”ד פייפר בקיאות רבה ומומחיות עמוקה בהיבטים החוקיים והמשפטיים של סוגיות רפואיות. הודות לידע זה ולחשיבה יצירתית ופורצת דרך בפרשנות לחוק, מצליח עו”ד פייפר פעם אחר פעם לשכנע את בתי המשפט בצדקותו, וליצור תקדימים משפטיים שמשנים בקביעות את פני עולם הביטוח.

עו"ד פייפר כהן בפייסבוק | עו"ד פייפר כהן ביוטיוב | מייל אישי: [email protected]

הצלחות המשרד

אישור זכאות ל75% נכות, 65% אי כושר וקצבה קבועה
אישור זכאות של 70% נכות זמנית לעובד שהחליק בעבודתו
הגדלת זכאות ל25% נכות, תובע שעבר תאונת עבודה בעבר
אישור זכאות 28% נכות לתובע שנחבל ברחוב וסובל מכאבים
אישור זכאות ל100% נכות וקצבה עקב פגיעה מערכתית
אישור קצבת נכות עקב פריצת דיסק
צרו איתנו קשר בדרך שהכי נוחה לכם

051-519-3904

הסדנה 6, כפר סבא

השאירו לנו הודעה

מן העיתונות

תביעה חריגה ביחידת העילית בצה"ל: "מפקדת ב־8200 התעללה וגרמה לי לנכות נפשית"

כלכליסט | 22/10/17

התלוננו על הטרדה מינית והורחקו | המהדורה המרכזית בחדשות 12

N12 | 14/12/17

עורך דין לתביעות סיעוד - המדריך לכל מה שצריך לדעת בנושא

גלובס | 31/05/2020
לוגו 13 רשת

פרקליטים עד הבית: עונה 2 פרק 34
| חדשות 13 רשת

חדשות 13 | 31/1/2018

זקוקים לייעוץ? זמינים עבורכם גם בוואטסאפ!